Open d'Austràlia 2019 − Dobles mixts
Tipus | esdeveniment de tennis |
---|---|
Part de | Open d'Austràlia 2019 |
Localització i Dates | |
Localització | Melbourne Park (Ciutat de Melbourne) 37° 49′ 22″ S, 144° 58′ 48″ E / 37.8227°S,144.9801°E / -37.8227; 144.9801 |
Estat | Austràlia |
Interval de temps | 14 - 27 de gener de 2019 |
Número d'edició | 107 (2019) |
Competició | |
Primer lloc | Barbora Krejčíková juntament amb Rajeev Ram |
← 2018 2020 → |
La parella formada per la canadenca Gabriela Dabrowski i el croat Mate Pavić eren els defensors del títol però van caure en quarts de final.
La parella formada per la txeca Barbora Krejčíková i l'estatunidenc Rajeev Ram van guanyar el primer títol de Grand Slam en dobles mixts, tot i que Krejčíková ja n'havia guanyat dos en dobles femenins.[1][2]
Caps de sèrie
|
|
Quadre
Fase final
Quarts de final | Semifinals | Final | ||||||||||||||||
1 | Gabriela Dabrowski Mate Pavić | 1 | 6 | [9] | ||||||||||||||
M.J. Martínez Sánchez Neal Skupski | 6 | 4 | [11] | M.J. Martínez Sánchez Neal Skupski | 0 | 4 | ||||||||||||
3 | Barbora Krejčíková Rajeev Ram | 6 | 7 | 3 | Barbora Krejčíková Rajeev Ram | 6 | 6 | |||||||||||
5 | Anna-Lena Grönefeld Robert Farah | 2 | 5 | 3 | Barbora Krejčíková Rajeev Ram | 7 | 6 | |||||||||||
WC | Astra Sharma John-Patrick Smith | 6 | 7 | WC | Astra Sharma John-Patrick Smith | 63 | 1 | |||||||||||
Bethanie Mattek-Sands Jamie Murray | 2 | 6⁵ | WC | Astra Sharma John-Patrick Smith | 6 | 7 | ||||||||||||
6 | Abigail Spears Juan Sebastián Cabal | 1 | 63 | 2 | Nicole Melichar Bruno Soares | 4 | 6⁵ | |||||||||||
2 | Nicole Melichar Bruno Soares | 6 | 7 |
Part alta
Secció 1
1a ronda | 2a ronda | Quarts de final | ||||||||||||||||
1 | Gabriela Dabrowski Mate Pavić | 6 | 6 | |||||||||||||||
WC | Priscilla Hon Alexei Popyrin | 3 | 3 | 1 | Gabriela Dabrowski Mate Pavić | 6 | 6 | |||||||||||
Danielle Collins Michael Venus | 4 | 4 | Chan Hao-ching Jean-Julien Rojer | 4 | 3 | |||||||||||||
Chan Hao-ching Jean-Julien Rojer | 6 | 6 | 1 | Gabriela Dabrowski Mate Pavić | 1 | 6 | [9] | |||||||||||
Katarina Srebotnik Franko Škugor | 3 | 3 | M.J. Martínez Sánchez Neal Skupski | 6 | 4 | [11] | ||||||||||||
M.J. Martínez Sánchez Neal Skupski | 6 | 6 | M.J. Martínez Sánchez Neal Skupski | 6 | 6 | |||||||||||||
WC | Jessica Moore Andrew Whittington | 6 | 3 | [10] | WC | Jessica Moore Andrew Whittington | 4 | 1 | ||||||||||
7 | Makoto Ninomiya Ben McLachlan | 2 | 6 | [5] |
Secció 2
1a ronda | 2a ronda | Quarts de final | ||||||||||||||||
3 | Barbora Krejčíková Rajeev Ram | 1 | 6 | [10] | ||||||||||||||
Timea Bacsinszky Nicolas Mahut | 6 | 2 | [6] | 3 | Barbora Krejčíková Rajeev Ram | 6 | 4 | [10] | ||||||||||
Alicja Rosolska Nikola Mektić | 1 | 6 | [5] | WC | Iga Świątek Łukasz Kubot | 3 | 6 | [5] | ||||||||||
WC | Iga Świątek Łukasz Kubot | 6 | 2 | [10] | 3 | Barbora Krejčíková Rajeev Ram | 6 | 7 | ||||||||||
WC | Samantha Stosur Leander Paes | 6 | 7 | 5 | Anna-Lena Grönefeld Robert Farah | 2 | 5 | |||||||||||
Květa Peschke Wesley Koolhof | 4 | 5 | WC | Samantha Stosur Leander Paes | 6 | 4 | [8] | |||||||||||
Yang Zhaoxuan Rohan Bopanna | 6 | 3 | [6] | 5 | Anna-Lena Grönefeld Robert Farah | 4 | 6 | [10] | ||||||||||
5 | Anna-Lena Grönefeld Robert Farah | 3 | 6 | [10] |
Part baixa
Secció 3
1a ronda | 2a ronda | Quarts de final | ||||||||||||||||
8 | Iekaterina Makàrova Artem Sitak | 3 | 4 | |||||||||||||||
Andreja Klepač Édouard Roger-Vasselin | 6 | 6 | Andreja Klepač Édouard Roger-Vasselin | 4 | 5 | |||||||||||||
WC | Astra Sharma John-Patrick Smith | 6 | 6 | WC | Astra Sharma John-Patrick Smith | 6 | 7 | |||||||||||
WC | Maddison Inglis Jason Kubler | 1 | 2 | WC | Astra Sharma John-Patrick Smith | 6 | 7 | |||||||||||
Kristina Mladenovic Robert Lindstedt | 6 | 6 | Bethanie Mattek-Sands Jamie Murray | 2 | 6⁵ | |||||||||||||
Johanna Larsson Dominic Inglot | 2 | 2 | Kristina Mladenovic Robert Lindstedt | 4 | 4 | |||||||||||||
Bethanie Mattek-Sands Jamie Murray | 4 | Bethanie Mattek-Sands Jamie Murray | 6 | 6 | ||||||||||||||
4 | Mihaela Buzărnescu Oliver Marach | 1 | r |
Secció 4
1a ronda | 2a ronda | Quarts de final | ||||||||||||||||
6 | Abigail Spears Juan Sebastián Cabal | 7 | 6 | |||||||||||||||
Latisha Chan Ivan Dodig | 5 | 2 | 6 | Abigail Spears Juan Sebastián Cabal | 6 | 6 | ||||||||||||
Demi Schuurs Matwé Middelkoop | 6 | 7 | Demi Schuurs Matwé Middelkoop | 1 | 2 | |||||||||||||
WC | Monique Adamczak Matt Reid | 4 | 6¹ | 6 | Abigail Spears Juan Sebastián Cabal | 1 | 63 | |||||||||||
WC | Zhang Shuai John Peers | 3 | 6 | [7] | 2 | Nicole Melichar Bruno Soares | 6 | 7 | ||||||||||
Tímea Babos Márton Fucsovics | 6 | 4 | [10] | Tímea Babos Márton Fucsovics | 3 | 2 | ||||||||||||
Irina-Camelia Begu Horia Tecău | 1 | 3 | 2 | Nicole Melichar Bruno Soares | 6 | 6 | ||||||||||||
2 | Nicole Melichar Bruno Soares | 6 | 6 |