Austrálie na Letních olympijských hrách 2016
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | AUS | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
Vlajkonoši | Anna Mearesová (zahájení) Kim Brennanová (ukončení) |
Austrálii na Letních olympijských hrách v roce 2016.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Soutěž |
---|---|---|---|
Zlato | Horton, MackMack Horton | Plavání | Muži 400 m volný způsob |
Zlato | Campbellová, BronteBronte Campbellová Cate Campbellováová Brittany Elmslieová Emma McKeonová Madison Wilsonová (rozplavba) | Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Zlato | Skinnerová, CatherineCatherine Skinnerová | Sportovní střelba | Ženy trap |
Zlato | Beck, NicoleNicole Beck Charlotte Caslick Emilee Cherry Chloe Dalton Gemma Etheridge Ellia Green Shannon Parry Evania Pelite Alicia Quirk Emma Tonegato Amy Turner Sharni Williams | Ragby | Družstvo žen |
Zlato | Chalmers, KyleKyle Chalmers | Plavání | Muži 100 m volný způsob |
Zlato | Kim Brennanová | Veslování | Ženy skif |
Zlato | Burton, TomTom Burton | Jachting | Muži Laser |
Zlato | Espositoová, ChloeChloe Espositoová | Moderní pětiboj | Ženy |
Stříbro | Grovesová, MadelineMadeline Grovesová | Plavání | Ženy 200 m motýlek |
Stříbro | Bronte Barrattová Tamsin Cooková Emma McKeonová Leah Nealeová Ashwoodová, JessicaJessica Ashwoodová (rozplavba) | Plavání | Ženy štafeta 4 × 200 m volný způsob |
Stříbro | Belonogoff, AlexanderAlexander Belonogoff Karsten Forsterling Cameron Girdlestone James McRae | Veslování | Muži párová čtyřka |
Stříbro | Larkin, MitchMitch Larkin | Plavání | Muži 200 m znak |
Stříbro | Booth, JoshJosh Booth Joshua Dunkley-Smith Alexander Hill Will Lockwood | Veslování | Muži čtyřka bez kormidelníka |
Stříbro | Bobridge, JackJack Bobridge Alex Edmondson Michael Hepburn Sam Welsford | Cyklistika | Muži stíhací závod družstev |
Stříbro | Cate Campbellová McKeonová, EmmaEmma McKeonová McKeownová, TaylorTaylor McKeownová Seebohmová, EmilyEmily Seebohmová Madison Wilsonová (rozplavba) Elmslieová, BrittanyBrittany Elmslieová (rozplavba) Madeline Grovesová (rozplavba) | Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m polohovka |
Stříbro | Waterhouse, JasonJason Waterhouse Lisa Darmanin | Jachting | Nacra 17 |
Stříbro | Belcher, MathewMathew Belcher William Ryan | Jachting | Muži 470 |
Stříbro | Outteridge, NathanNathan Outteridge Iain Jensen | Jachting | Muži 49er |
Stříbro | Tallent, JaredJared Tallent | Atletika | Muži 50 km chůze |
Bronz | Potts, AlecAlec Potts Ryan Tyack Taylor Worth | Lukostřelba | Družstvo mužů |
Bronz | Keeneyová, MaddisonMaddison Keeneyová Anabelle Smithová | Skoky do vody | Ženy synchronizované skoky z prkna 3 m |
Bronz | Kyle Chalmers James Magnussen James Roberts Cameron McEvoy Abood, MatthewMatthew Abood (rozplavba) | Plavání | Muži štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Bronz | Burton, ChrisChris Burton Sam Griffiths Shane Rose Stuart Tinney | Jezdectví | Jezdecká všestrannost (družstva) |
Bronz | McKeonová, EmmaEmma McKeonová | Plavání | Ženy 200 m volný způsob |
Bronz | Jessica Foxová | Kanoistika | Ženy slalom K-1 |
Bronz | Dane Alex Bird-Smith | Atletika | Muži 20 km chůze |
Bronz | Mearesová, AnnaAnna Mearesová | Cyklistika | Ženy keirin |
Bronz | Chalmers, KyleKyle Chalmers Larkin, MitchMitch Larkin Morgan, DavidDavid Morgan Packard, JakeJake Packard Cameron McEvoy (rozplavba) | Plavání | Muži štafeta 4 × 100 m polohově |
Bronz | Tame, LachlanLachlan Tame Wallace, KenKen Wallace | Kanoistika | Muži K-2 1000 m |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Austrálie na Letních olympijských hrách 2016 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Austrálie na LOH 2016
Austrálie na olympijských hrách | |
---|---|
Austrálie na LOH | |
Austrálie na ZOH | |
1 V letech 1908 a 1912 společně s Novým Zélandem jako Australasie |
Země na Letních olympijských hrách 2016 v Rio de Janeiru | |
---|---|
Afrika | Alžírsko • Angola • Benin • Botswana • Burkina Faso • Burundi • Čad • Džibutsko • Egypt • Eritrea • Etiopie • Gabon • Gambie • Ghana • Guinea • Guinea‑Bissau • Jihoafrická republika • Kamerun • Kapverdy • Keňa • Komory • Republika Kongo • Demokratická republika Kongo • Lesotho • Libérie • Libye • Madagaskar • Malawi • Mali • Mauritánie • Mauricius • Maroko • Mosambik • Namibie • Niger • Nigérie • Pobřeží slonoviny • Rovníková Guinea • Rwanda • Senegal • Seychely • Sierra Leone • Somálsko • Středoafrická republika • Súdán • Svatý Tomáš a Princův ostrov • Svazijsko • Tanzanie • Togo • Tunisko • Uganda • Zambie • Zimbabwe |
Amerika | Americké Panenské ostrovy • Antigua a Barbuda • Argentina • Aruba • Bahamy • Barbados • Belize • Bermudy • Bolívie • Brazílie • Britské Panenské ostrovy • Dominika • Dominikánská republika • Ekvádor • Grenada • Guatemala • Guyana • Haiti • Honduras • Chile • Jamajka • Kanada • Kajmanské ostrovy • Kolumbie • Kostarika • Kuba • Mexiko • Nikaragua • Panama • Paraguay • Peru • Portoriko • Salvador • Spojené státy americké • Surinam • Svatá Lucie • Svatý Kryštof a Nevis • Svatý Vincenc a Grenadiny • Trinidad a Tobago • Uruguay • Venezuela |
Asie | Afghánistán • Arménie • Ázerbájdžán • Bahrajn • Bangladéš • Bhútán • Čína • Filipíny • Gruzie • Hongkong • Indie • Indonésie • Írán • Irák • Izrael • Japonsko • Jemen • Jordánsko • Katar • Kambodža • Kazachstán • Jižní Korea • Severní Korea • Kuvajt • Kypr • Kyrgyzstán • Laos • Libanon • Malajsie • Maledivy • Mongolsko • Myanmar • Nepál • Omán • Pákistán • Palestina • Saúdská Arábie • Singapur • Spojené arabské emiráty • Sýrie • Šrí Lanka • Tádžikistán • Thajsko • Tchaj-wan • Turkmenistán • Uzbekistán • Vietnam • Východní Timor |
Evropa | Albánie • Andorra • Bělorusko • Belgie • Bosna a Hercegovina • Bulharsko • Černá Hora • Česko • Dánsko • Estonsko • Finsko • Francie • Chorvatsko • Island • Irsko • Itálie • Kosovo • Lichtenštejnsko • Litva • Lotyšsko • Lucembursko • Maďarsko • Makedonie • Malta • Moldavsko • Monako • Německo • Nizozemsko • Norsko • Polsko • Portugalsko • Rakousko • Rumunsko • Rusko • Řecko • San Marino • Slovensko • Slovinsko • Srbsko • Španělsko • Švédsko • Švýcarsko • Turecko • Ukrajina • Velká Británie |
Oceánie | Americká Samoa • Austrálie • Cookovy ostrovy • Fidži • Guam • Kiribati • Marshallovy ostrovy • Mikronésie • Nauru • Nový Zéland • Palau • Papua Nová Guinea • Samoa • Šalomounovy ostrovy • Tonga • Tuvalu • Vanuatu |
Ostatní | Nezávislí sportovci • Uprchlický olympijský tým |