Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2016
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2016 | |
---|---|
Konkobežnyj centr Kolomna | |
Základní informace | |
Pořadí | 17. ročník |
Datum | 11.–14. února 2017 |
Místo | Konkobežnyj centr Kolomna Kolomna, Rusko |
Pořadatel | ISU |
Závody | 12 individuálních 2 týmové |
Lídr medailového pořadí | |
Pavel Kuližnikov, Sven Kramer, Jorien ter Morsová, Martina Sáblíková 2 – 0 – 0 | |
≺ 2015 2017 ≻ | |
Tento box:
|
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2016 se konalo ve dnech 11.–14. února 2016 v rychlobruslařské hale Konkobežnyj centr Kolomna v ruské Kolomně. Jednalo se o 17. mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích.
Českou výpravu tvořily Eliška Dřímalová (náhradnice pro stíhací závod družstev), Karolína Erbanová (500 m, 1000 m), Natálie Kerschbaummayr (stíhací závod družstev), Martina Sáblíková (1500 m, 3000 m, 5000 m; stíhací závod družstev; kvalifikovala se i do závodu na 1000 m a do závodu s hromadným startem, ale odhlásila se z nich[1][2]) a Nikola Zdráhalová (1000 m, závod s hromadným startem, stíhací závod družstev; závod na 1000 m absolvovala díky odhlášení Martiny Sáblíkové[1]). Český tým byl prvním náhradníkem do stíhacího závodu družstev, startovat mohl díky neúčasti jihokorejského týmu.[3]
Program | |||
---|---|---|---|
3000 m ženy | 1500 m muži 5000 m ženy stíhací závod muži | 500 m ženy 1000 m muži stíhací závod ženy | 1500 m ženy hromadný start muži hromadný start ženy |
Muži
500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas 1 | Čas 2 | Celkový čas |
---|---|---|---|---|---|
Pavel Kuližnikov | Rusko Rusko | 34,605 (2.) | 34,421 (1.) | 69,026 | |
Ruslan Murašov | Rusko Rusko | 34,600 (1.) | 35,080 (12.) | 69,680 | |
Alex Boisvert-Lacroix | Kanada Kanada | 35,081 (10.) | 34,707 (2.) | 69,788 | |
4. | Mika Poutala | Finsko Finsko | 34,893 (3.) | 34,901 (5.) | 69,794 |
5. | Alexej Jesin | Rusko Rusko | 34,911 (4.) | 34,894 (4.) | 69,805 |
6. | Kim Tche-jun | Jižní Korea Jižní Korea | 34,927 (5.) | 34,920 (6.) | 69,847 |
7. | Artur Waś | Polsko Polsko | 35,081 (10.) | 34,864 (3.) | 69,945 |
8. | William Dutton | Kanada Kanada | 35,022 (7.) | 34,941 (7.) | 69,963 |
9. | Mitchell Whitmore | USA USA | 35,053 (8.) | 34,965 (8.) | 70,018 |
10. | Ronald Mulder | Nizozemsko Nizozemsko | 35,092 (12.) | 34,971 (9.) | 70,063 |
1000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Pavel Kuližnikov | Rusko Rusko | 1:08,33 | |
Denis Juskov | Rusko Rusko | 1:08,43 | |
Kjeld Nuis | Nizozemsko Nizozemsko | 1:08,47 | |
4. | Alexej Jesin | Rusko Rusko | 1:08,81 |
5. | Shani Davis | USA USA | 1:09,01 |
6. | Alexandre St-Jean | Kanada Kanada | 1:09,12 |
7. | Kai Verbij | Nizozemsko Nizozemsko | 1:09,13 |
8. | Vincent De Haître | Kanada Kanada | 1:09,28 |
9. | Kim Tche-jun | Jižní Korea Jižní Korea | 1:09,31 |
10. | Mika Poutala | Finsko Finsko | 1:09,44 |
1500 metrů
Závodu se zúčastnilo 20 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Denis Juskov | Rusko Rusko | 1:44,13 | |
Kjeld Nuis | Nizozemsko Nizozemsko | 1:45,66 | |
Thomas Krol | Nizozemsko Nizozemsko | 1:45,75 | |
4. | Bart Swings | Belgie Belgie | 1:46,21 |
5. | Shani Davis | USA USA | 1:46,49 |
6. | Vincent De Haître | Kanada Kanada | 1:46,82 |
7. | Sindre Henriksen | Norsko Norsko | 1:47,22 |
8. | Haralds Silovs | Lotyšsko Lotyšsko | 1:47,57 |
9. | Takuro Oda | Japonsko Japonsko | 1:47,68 |
10. | Sergej Trofimov | Rusko Rusko | 1:47,69 |
5000 metrů
Závodu se zúčastnilo 20 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Sven Kramer | Nizozemsko Nizozemsko | 6:10,31 | |
Jorrit Bergsma | Nizozemsko Nizozemsko | 6:10,66 | |
Sverre Lunde Pedersen | Norsko Norsko | 6:15,08 | |
4. | Patrick Beckert | Německo Německo | 6:18,45 |
5. | Ted-Jan Bloemen | Kanada Kanada | 6:18,81 |
6. | Peter Michael | Nový Zéland Nový Zéland | 6:19,11 |
7. | Bart Swings | Belgie Belgie | 6:19,13 |
8. | Alexis Contin | Francie Francie | 6:20,92 |
9. | Douwe de Vries | Nizozemsko Nizozemsko | 6:21,49 |
10. | Andrea Giovannini | Itálie Itálie | 6:23,32 |
10 000 metrů
Závodu se zúčastnilo 12 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Sven Kramer | Nizozemsko Nizozemsko | 12:56,77 | |
Ted-Jan Bloemen | Kanada Kanada | 12:59,69 | |
Erik Jan Kooiman | Nizozemsko Nizozemsko | 13:02,15 | |
4. | Patrick Beckert | Německo Německo | 13:09,42 |
5. | Jordan Belchos | Kanada Kanada | 13:10,99 |
6. | Moritz Geisreiter | Německo Německo | 13:12,48 |
7. | Thomas Henrik Søfteland | Norsko Norsko | 13:16,94 |
8. | Jevgenij Serjajev | Rusko Rusko | 13:18,04 |
9. | Ole Bjørnsmoen Næss | Norsko Norsko | 13:20,53 |
10. | I Sung-hun | Jižní Korea Jižní Korea | 13:23,73 |
Závod s hromadným startem
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Body | Čas |
---|---|---|---|---|
I Sung-hun | Jižní Korea Jižní Korea | 60 | 7:18,26 | |
Arjan Stroetinga | Nizozemsko Nizozemsko | 41 | 7:18,32 | |
Alexis Contin | Francie Francie | 20 | 7:18,41 | |
4. | Fabio Francolini | Itálie Itálie | 5 | 7:19,35 |
5. | Šóta Nakamura | Japonsko Japonsko | 5 | 7:38,49 |
6. | Reyon Kay | Nový Zéland Nový Zéland | 3 | 7:26,47 |
7. | Peter Michael | Nový Zéland Nový Zéland | 3 | 7:31,60 |
8. | Shane Williamson | Japonsko Japonsko | 3 | 7:38,42 |
9. | Livio Wenger | Švýcarsko Švýcarsko | 1 | 7:40,87 |
10. | Jordan Belchos | Kanada Kanada | 0 | 7:20,36 |
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo osm týmů.
Pořadí | Tým | Čas |
---|---|---|
Nizozemsko Nizozemsko Jan Blokhuijsen, Douwe de Vries, Arjan Stroetinga | 3:40,04 | |
Norsko Norsko Håvard Bøkko, Simen Spieler Nilsen, Sverre Lunde Pedersen | 3:41,26 | |
Kanada Kanada Jordan Belchos, Ted-Jan Bloemen, Benjamin Donnelly | 3:43,28 | |
4. | Itálie Itálie Andrea Giovannini, Michele Malfatti, Nicola Tumolero | 3:43,29 |
5. | Jižní Korea Jižní Korea Ču Hjong-čun, Kim Čchol-min, I Sung-hun | 3:43,77 |
6. | Rusko Rusko Sergej Grjazcov, Alexandr Rumjancev, Danil Sinicin | 3:44,81 |
7. | Japonsko Japonsko Šóta Nakamura, Rjósuke Cučija, Shane Williamson | 3:45,07 |
8. | Polsko Polsko Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański | 3:47,80 |
Ženy
500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas 1 | Čas 2 | Celkový čas |
---|---|---|---|---|---|
I Sang-hwa | Jižní Korea Jižní Korea | 37,421 (1.) | 37,438 (1.) | 74,859 | |
Brittany Boweová | USA USA | 37,923 (7.) | 37,740 (2.) | 75,663 | |
Čang Chung | Čína Čína | 37,782 (2.) | 37,906 (4.) | 75,688 | |
4. | Jorien ter Morsová | Nizozemsko Nizozemsko | 37,825 (4.) | 37,903 (3.) | 75,728 |
5. | Heather Richardsonová-Bergsmaová | USA USA | 37,819 (3.) | 37,968 (5.) | 75,787 |
6. | Nao Kodairaová | Japonsko Japonsko | 37,907 (6.) | 38,081 (8.) | 75,988 |
7. | Olga Fatkulinová | Rusko Rusko | 38,005 (9.) | 37,994 (6.) | 75,999 |
8. | Jü Ťing | Čína Čína | 38,003 (8.) | 38,043 (7.) | 76,046 |
9. | Heather McLeanová | Kanada Kanada | 37,901 (5.) | 38,276 (10.) | 76,177 |
10. | Vanessa Bittnerová | Rakousko Rakousko | 38,116 (10.) | 38,128 (9.) | 76,244 |
14. | Karolína Erbanová | Česko Česko | 38,269 (13.) | 38,506 (6.) | 76,775 |
1000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Jorien ter Morsová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:14,73 | |
Heather Richardsonová-Bergsmaová | USA USA | 1:14,94 | |
Brittany Boweová | USA USA | 1:15,01 | |
4. | Vanessa Bittnerová | Rakousko Rakousko | 1:15,51 |
5. | Čang Chung | Čína Čína | 1:15,70 |
6. | Ireen Wüstová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:15,71 |
7. | Marrit Leenstraová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:15,77 |
8. | Miho Takagiová | Japonsko Japonsko | 1:15,85 |
9. | Ida Njåtunová | Norsko Norsko | 1:16,24 |
10. | Hege Bøkková | Norsko Norsko | 1:16,27 |
13. | Karolína Erbanová | Česko Česko | 1:16,80 |
23. | Nikola Zdráhalová | Česko Česko | 1:19,38 |
1500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Jorien ter Morsová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:53,92 | |
Heather Richardsonová-Bergsmaová | USA USA | 1:54,67 | |
Brittany Boweová | USA USA | 1:55,09 | |
4. | Ireen Wüstová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:55,93 |
5. | Martina Sáblíková | Česko Česko | 1:56,06 |
6. | Marrit Leenstraová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:56,25 |
7. | Olga Grafová | Rusko Rusko | 1:56,52 |
8. | Miho Takagiová | Japonsko Japonsko | 1:56,83 |
9. | Vanessa Bittnerová | Rakousko Rakousko | 1:57,22 |
10. | Ida Njåtunová | Norsko Norsko | 1:57,25 |
3000 metrů
Závodu se zúčastnilo 20 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Martina Sáblíková | Česko Česko | 4:03,05 | |
Ireen Wüstová | Nizozemsko Nizozemsko | 4:03,13 | |
Antoinette de Jongová | Nizozemsko Nizozemsko | 4:04,25 | |
4. | Claudia Pechsteinová | Německo Německo | 4:05,09 |
5. | Marije Jolingová | Nizozemsko Nizozemsko | 4:06,62 |
6. | Miho Takagiová | Německo Německo | 4:07,26 |
7. | Kim Po-rum | Jižní Korea Jižní Korea | 4:08,14 |
8. | Olga Grafová | Rusko Rusko | 4:09,10 |
9. | Bente Krausová | Německo Německo | 4:09,19 |
10. | Isabelle Weidemannová | Kanada Kanada | 4:09,72 |
5000 metrů
Závodu se zúčastnilo 12 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Martina Sáblíková | Česko Česko | 6:51,09 | |
Carien Kleibeukerová | Nizozemsko Nizozemsko | 6:54,96 | |
Irene Schoutenová | Nizozemsko Nizozemsko | 6:55,93 | |
4. | Claudia Pechsteinová | Německo Německo | 6:58,99 |
5. | Isabelle Weidemannová | Kanada Kanada | 7:08,35 |
6. | Anna Jurakovová | Rusko Rusko | 7:08,84 |
7. | Bente Krausová | Německo Německo | 7:09,47 |
8. | Natalja Voroninová | Rusko Rusko | 7:11,95 |
9. | Fujo Macuokaová | Japonsko Japonsko | 7:14,41 |
10. | Nana Takagiová | Japonsko Japonsko | 7:15,51 |
Závod s hromadným startem
Závodu se zúčastnilo 22 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Body | Čas |
---|---|---|---|---|
Ivanie Blondinová | Kanada Kanada | 62 | 8:17,53 | |
Kim Po-rum | Jižní Korea Jižní Korea | 40 | 8:17,66 | |
Miho Takagiová | Japonsko Japonsko | 20 | 8:17,68 | |
4. | Francesca Lollobrigidová | Itálie Itálie | 5 | 8:18,92 |
5. | Jelena Peetersová | Belgie Belgie | 5 | 8:22,29 |
6. | Liou Ťing | Čína Čína | 5 | 8:25,02 |
7. | Janneke Ensingová | Nizozemsko Nizozemsko | 4 | 8:24,37 |
8. | Vanessa Bittnerová | Rakousko Rakousko | 3 | 8:30,92 |
9. | Jevgenija Lalenkovová | Rusko Rusko | 3 | 8:40,38 |
10. | Irene Schoutenová | Nizozemsko Nizozemsko | 0 | 8:17,69 |
18. | Nikola Zdráhalová | Česko Česko | 0 | 8:40,10 |
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo osm týmů.
Pořadí | Tým | Čas |
---|---|---|
Nizozemsko Nizozemsko Antoinette de Jongová, Marrit Leenstraová, Ireen Wüstová | 2:58,12 | |
Japonsko Japonsko Misaki Ošigiriová, Miho Takagiová, Nana Takagiová | 2:58,31 | |
Rusko Rusko Olga Grafová, Jelizaveta Kazelinová, Natalja Voroninová | 3:02,61 | |
4. | Německo Německo Roxanne Dufterová, Gabriele Hirschbichlerová, Claudia Pechsteinová | 3:02,94 |
5. | Polsko Polsko Natalia Czerwonková, Katarzyna Woźniaková, Luiza Złotkowská | 3:03,77 |
6. | Kanada Kanada Ivanie Blondinová, Josie Spenceová, Brianne Tuttová | 3:04,94 |
7. | Česko Česko Natálie Kerschbaummayr, Martina Sáblíková, Nikola Zdráhalová | 3:05,44 |
8. | Čína Čína Chao Ťia-čchen, Liou Ťing, Čao Sin | 3:05,69 |
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Nizozemsko Nizozemsko | 6 | 5 | 5 | 16 |
2. | Rusko Rusko | 3 | 2 | 1 | 6 |
3. | Jižní Korea Jižní Korea | 2 | 1 | 0 | 3 |
4. | Česko Česko | 2 | 0 | 0 | 2 |
5. | Kanada Kanada | 1 | 1 | 2 | 4 |
6. | USA USA | 0 | 3 | 2 | 5 |
7. | Japonsko Japonsko | 0 | 1 | 1 | 2 |
7. | Norsko Norsko | 0 | 1 | 1 | 2 |
9. | Čína Čína | 0 | 0 | 1 | 1 |
9. | Francie Francie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Odkazy
Reference
- ↑ a b MACEK, Tomáš. Kouč Novák: Levou brusli měla Martina při závodě z obou stran strženou [online]. Idnes.cz, 2016-02-12 [cit. 2016-02-14]. Dostupné online.
- ↑ TOMÍČEK, Matěj. Závod s hromadným startem ovládla Blondinová, Zdráhalovou zdržel pád [online]. Idnes.cz, 2016-02-14 [cit. 2016-02-14]. Dostupné online.
- ↑ ČTK; iDNES.cz. České rychlobruslařky i se Sáblíkovou dojely ve stíhačce družstev sedmé [online]. Idnes.cz, 2016-02-13 [cit. 2016-02-14]. Dostupné online.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2016 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Oficiální výsledky z Mistrovství světa na jednotlivých tratích 2016, isuresults.eu
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích (muži/ženy) | |
---|---|
1996 Hamar • 1997 Varšava • 1998 Calgary • 1999 Heerenveen • 2000 Nagano • 2001 Salt Lake City • 2002 • 2003 Berlín • 2004 Soul • 2005 Inzell • 2006 • 2007 Salt Lake City • 2008 Nagano • 2009 Richmond • 2010 • 2011 Inzell • 2012 Heerenveen • 2013 Soči • 2014 • 2015 Heerenveen • 2016 Kolomna • 2017 Kangnung • 2018 • 2019 Inzell • 2020 Salt Lake City • 2021 Heerenveen • 2022 • 2023 Heerenveen |