Seznam medailistů na mistrovství Evropy – chůze na 50 km
Toto je kompletní seznam medailistů v chůzi na 50 km na mistrovství Evropy v atletice mužů od roku 1934 do současnosti.
Muži
Rok | Místo | Zlato | Výkon vítěze | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
1934 | Turín | Jânis Dalinš | 4:49:53 | Arthur Schwab | Ettore Rivolta |
1938 | Paříž | Harold Whitlock | 4:41:51 | Herbert Dill | Edgar Bruun |
1946 | Oslo | John Ljunggren | 4:38:20 | Harry Forbes | Charles Megnin |
1950 | Brusel | Giuseppe Dordoni | 4:40:43 | John Ljunggren | Verner Ljunggren |
1954 | Bern | Vladimir Uchov | 4:22:12 | Josef Doležal | Antal Róka |
1958 | Stockholm | Jevgenij Maskinskov | 4:17:16 | Abdon Pamich | Max Weber |
1962 | Bělehrad | Abdon Pamich | 4:19:47 | Grigorij Paničkin | Don Thompson |
1966 | Budapešť | Abdon Pamich | 4:18:42 | Gennadij Agapov | Alexandr Ščerbina |
1969 | Athény | Christoph Höhne | 4:12:33 | Peter Selzer | Veniamin Soldatěnko |
1971 | Helsinky | Veniamin Soldatěnko | 4:02:22 | Christoph Höhne | Peter Selzer |
1974 | Řím | Christoph Höhne | 3:59:06 | Otto Barch | Peter Selzer |
1978 | Praha | Jorge Llopart | 3:53:30 | Veniamin Soldatěnko | Jan Ornoch |
1982 | Athény | Reima Salonen | 3:55:29 | José Marín | Bo Gustafsson |
1986 | Stuttgart | Hartwig Gauder | 3:40:55 | Vjačeslav Ivaněnko | Valerij Suncov |
1990 | Split | Andrej Perlov | 3:54:26 | Bernd Gummelt | Hartwig Gauder |
1994 | Helsinky | Valerij Spicyn | 3:41:07 | Thierry Toutain | Giovanni Perricelli |
1998 | Budapešť | Robert Korzeniowski | 3:43:51 | Valentin Kononen | Andrej Plotnikov |
2002 | Mnichov | Robert Korzeniowski | 3:36:39 | Alexej Vojvodin | Jesús Ángel García |
2006 | Göteborg | Yohann Diniz | 3:41:39 | Jesús Ángel García | Jurij Andronov |
2010 | Barcelona | Yohann Diniz | 3:40:37 | Grzegorz Sudoł | Sergej Bakulin |
2012 | Helsinky | závod neproběhl | závod neproběhl | závod neproběhl | závod neproběhl |
2014 | Curych | Yohann Diniz | 3:32:33 WR RM | Matej Tóth | Ivan Noskov |
2016 | Amsterdam | závod neproběhl | závod neproběhl | závod neproběhl | závod neproběhl |
2018 | Berlín | Marjan Zakalnyckyj | 3:46:35 | Matej Tóth | Dzmitry Dziubin |
2020 | Paříž | zrušeno kvůli pandemii covidu-19 |
Muži (35 km)
Rok | Místo | Zlato | Výkon vítěze | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
2022 | Mnichov | Miguel Ángel López | 2:26:49 | Christopher Linke | Matteo Giupponi |
2024 | Řím |
Ženy
Rok | Místo | Zlato | Výkon vítěze | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
2018 | Berlín | Inês Henriquesová | 4:09:21 | Alina Cvilijová | Júlia Takácsová |
2020 | Paříž | zrušeno kvůli pandemii covidu-19 |
Ženy (35 km)
Rok | Místo | Zlato | Výkon vítěze | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
2022 | Mnichov | Antigoni Drisbiotiová | 2:47:00 | Raquel Gonzálezová | Viktória Madarász |
2024 | Řím |
Atletika | |
---|---|
Sprinty | |
Překážky | |
Střední tratě | |
Dlouhé tratě | |
Štafety | |
Sportovní chůze | |
Vrhy a hody | |
Skoky | |
Víceboje |
Medailisté na Mistrovství Evropy v atletice | |
---|---|
Muži | 100 m • 200 m • 400 m • 800 m • 1500 m • 5 000 m • 10 000 m • Maraton • Chůze na 10 km • Chůze na 20 km • Chůze na 50 km • 110 m př. • 400 m překážek • 3000 m překážek • Výška • Dálka • Tyč • Trojskok • Koule • Disk • Kladivo • Oštěp • Víceboj • Štafeta 4 x 100 m • Štafeta 4 x 400 m |
Ženy | 100 m • 200 m • 400 m • 800 m • 1500 m • 3 000 m • 5 000 m • 10 000 m • Maraton • Chůze na 10 km • Chůze na 20 km • Chůze na 50 km • 100 m př. • 400 m překážek • 3000 m překážek • Výška • Dálka • Tyč • Trojskok • Koule • Disk • Kladivo • Oštěp • Víceboj • Štafeta 4 x 100 m • Štafeta 4 x 400 m |
Přehled československých medailí na ME a HME Přehled českých medailí na ME a HME |
Portály: Sport