Spojené státy americké na Letních olympijských hrách 1920
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | USA | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Olympijský výbor Spojených států amerických (link) | ||||||||
Vlajkonoši | Pat McDonald |
Spojené státy americké na Letních olympijských hrách v roce 1920 v belgických Antverpách reprezentovalo 288 sportovců, z toho 14 žen a 274 mužů, ve 18 sportech.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Soutěž |
---|---|---|---|
Zlato | Charlie Paddock | Atletika | Muži 100 m |
Zlato | Allen Woodring | Atletika | Muži 200 m |
Zlato | Horace Brown Arlie Schardt Ivan Dresser | Atletika | Družstvo mužů 3000 m |
Zlato | Frank Loomis | Atletika | Muži 400 m překážek |
Zlato | Charlie Paddock Jackson Scholz Loren Murchison Morris Kirksey | Atletika | Muži štafeta 4 × 100 m |
Zlato | Patrick McDonald | Atletika | Muži hod 25 kg |
Zlato | Patrick Ryan | Atletika | Muži hod kladivem |
Zlato | Richmond Landon | Atletika | Muži skok vysoký |
Zlato | Frank Foss | Atletika | Muži skok o tyči |
Zlato | Frankie Genaro | Box | Muži váha muší do 50,8 kg |
Zlato | Samuel Mosberg | Box | Muži lehká váha do 61,2 kg |
Zlato | Eddie Eagan | Box | Muži váha polotěžká do 79,4 kg |
Zlato | Clarence Pinkston | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Zlato | Louis Kuehn | Skoky do vody | Muži prkno 3 m |
Zlato | Aileen Rigginová | Skoky do vody | Ženy prkno 3 m |
Zlato | Paul Costello John Brendan Kelly | Veslování | Muži dvojskif |
Zlato | Družstvo mužů | Veslování | Muži osmiveslice |
Zlato | John Brendan Kelly | Veslování | Muži skif |
Zlato | Družstvo mužů | Ragby | Turnaj mužů |
Zlato | Joseph Jackson Willis Lee Carl Osburn Oliver Schriver Lloyd Spooner | Sportovní střelba | Družstvo mužů 300 m + 600 m vojenská puška |
Zlato | Morris Fisher | Sportovní střelba | Muži 300 m puška tři pozice |
Zlato | Morris Fisher Joseph Jackson Willis Lee Carl Osburn Lloyd Spooner | Sportovní střelba | Družstvo mužů 300 m vojenská puška; vleže |
Zlato | Družstvo mužů | Sportovní střelba | Družstvo mužů 30 m vojenská pistole |
Zlato | Družstvo mužů | Sportovní střelba | Družstvo mužů 50 m puška |
Zlato | Carl Frederick | Sportovní střelba | Muži 50 m libovolná pistole |
Zlato | Lawrence Nuesslein | Sportovní střelba | Muži 50 m libovolná malorážka 60 ran vleže |
Zlato | Družstvo mužů | Sportovní střelba | Družstvo mužů 50 m small bore puška |
Zlato | Dennis Fenton Gunnery Schriver Willis Lee Lloyd Spooner Joseph Jackson | Sportovní střelba | Družstvo mužů 600 m vojenská puška |
Zlato | Carl Osburn | Sportovní střelba | Muži 300 m vojenská puška; vstoje |
Zlato | Družstvo mužů | Sportovní střelba | Družstvo mužů pistole |
Zlato | Družstvo mužů | Sportovní střelba | Družstvo mužů trap |
Zlato | Mark Arie | Sportovní střelba | Muži trap |
Zlato | Warren Kealoha | Plavání | Muži 100 m znak |
Zlato | Duke Kahanamoku | Plavání | Muži 100 m volný způsob |
Zlato | Ethelda Bleibtrey | Plavání | Ženy 100 m volný způsob |
Zlato | Norman Ross | Plavání | Muži 1500 m volný způsob |
Zlato | Norman Ross | Plavání | Muži 400 m volný způsob |
Zlato | Ethelda Bleibtrey | Plavání | Ženy 300 m volný způsob |
Zlato | Družstvo mužů | Plavání | Ženy štafeta 4 × 100 m volný způsob |
Zlato | Družstvo mužů | Plavání | Muži štafeta 4 × 200 m volný způsob |
Zlato | Charles Ackerly | Zápas | Muži volný styl do 60 kg |
Stříbro | Joseph Pearman | Atletika | Muži chůze na 10 km |
Stříbro | Morris Kirksey | Atletika | Muži 100 m |
Stříbro | Harold Barron | Atletika | Muži 110 m překážek |
Stříbro | Charlie Paddock | Atletika | Muži 200 m |
Stříbro | Patrick Flynn | Atletika | Muži 3000 m steeplechase |
Stříbro | John Norton | Atletika | Muži 400 m překážek |
Stříbro | Patrick Ryan | Atletika | Muži hod 25 kg |
Stříbro | Earl Eby | Atletika | Muži 800 m |
Stříbro | Brutus Hamilton | Atletika | Muži desetiboj |
Stříbro | Harold Muller | Atletika | Muži skok vysoký |
Stříbro | Carl Johnson | Atletika | Muži skok daleký |
Stříbro | Everett Bradley | Atletika | Muži pětiboj |
Stříbro | Clarence Pinkston | Skoky do vody | Muži prkno 3 m |
Stříbro | Helen Wainwright | Skoky do vody | Ženy prkno 3 m |
Stříbro | Cyril Weidenborner Raymond Bonney Leon Tuck Edward Fitzgerald Francis Goheen Anthony Conroy Joseph McCormick Herbert Drury George Geran Francis Synott | Lední hokej | Turnaj mužů |
Stříbro | Kenneth Myers Carl Klose Franz Federschmidt Erich Federschmidt Sherman Clark | Veslování | Muži čtyřka s kormidelníkem |
Stříbro | Raymond Bracken | Sportovní střelba | Muži 25 m rychlopalná pistole |
Stříbro | Carl Osburn Lawrence Nuesslein Lloyd Spooner Willis Lee Thomas Brown | Sportovní střelba | Družstvo mužů 300 m vojenská puška; vstoje |
Stříbro | Arthur Rothrock | Sportovní střelba | Muži 50 m libovolná malorážka 60 ran vleže |
Stříbro | Frank Troeh | Sportovní střelba | Muži trap |
Stříbro | Ray Kegeris | Plavání | Muži 100 m znak |
Stříbro | Pua Kealoha | Plavání | Muži 100 m volný způsob |
Stříbro | Irene Guest | Plavání | Ženy 100 m volný způsob |
Stříbro | Ludy Langer | Plavání | Muži 400 m volný způsob |
Stříbro | Margaret Woodbridge | Plavání | Ženy 300 m volný způsob |
Stříbro | Nathaniel Pendleton | Zápas | Muži volný styl nad 82,5 kg |
Stříbro | Samuel Gerson | Zápas | Muži volný styl do 60 kg |
Bronz | Feg Murray | Atletika | Muži 110 m překážek |
Bronz | Lawrence Shields | Atletika | Muži 1500 m |
Bronz | Richard Remer | Atletika | Muži chůze na 3 km |
Bronz | August Desch | Atletika | Muži 400 m překážek |
Bronz | Gus Pope | Atletika | Muži hod diskem |
Bronz | Basil Bennett | Atletika | Muži hod kladivem |
Bronz | Edwin Myers | Atletika | Muži skok o tyči |
Bronz | Harry Liversedge | Atletika | Muži vrh koulí |
Bronz | Frederick Colberg | Box | Muži váha lehká střední do 66,7 kg |
Bronz | Harry Prieste | Skoky do vody | Muži věž 10 m |
Bronz | Louis Balbach | Skoky do vody | Muži prkno 3 m |
Bronz | Thelma Payne | Skoky do vody | Ženy prkno 3 m |
Bronz | Družstvo mužů | Šerm | Družstvo mužů fleret |
Bronz | Theresa Weldová | Krasobruslení | Ženy jednotlivkyně |
Bronz | Družstvo mužů | Vodní polo | Turnaj mužů |
Bronz | Družstvo mužů | Sportovní střelba | Družstvo mužů 100 m běžící jelen, jeden výstřel |
Bronz | Alfred Lane | Sportovní střelba | Muži 50 m libovolná pistole |
Bronz | Dennis Fenton | Sportovní střelba | Muži 50 m libovolná malorážka 60 ran vleže |
Bronz | Lloyd Spooner | Sportovní střelba | Muži 600 m vojenská puška |
Bronz | Lawrence Nuesslein | Sportovní střelba | Muži 300 m vojenská puška; vstoje |
Bronz | Frank Wright | Sportovní střelba | Muži trap |
Bronz | Bill Harris | Plavání | Muži 100 m volný způsob |
Bronz | Frances Schroth | Plavání | Ženy 100 m volný způsob |
Bronz | Frances Schroth | Plavání | Ženy 400 m volný způsob |
Bronz | Fred Meyer | Zápas | Muži volný styl nad 82,5 kg |
Bronz | Charles Johnson | Zápas | Muži volný styl do 75 kg |
Bronz | Walter Maurer | Zápas | Muži volný styl do 82,5 kg |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Spojené státy americké na Letních olympijských hrách 1920 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Spojené státy americké na LOH 1920
Spojené státy americké na olympijských hrách | |
---|---|
Spojené státy americké na LOH | |
Spojené státy americké na ZOH |
Portály: Sport | Spojené státy americké