Vzpírání na Letních olympijských hrách 2016
Vzpírání na Letních olympijských hrách 2016 | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní vzpěračská federace Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||
Dějiště | Riocentro - pavilon 2 | |||||||||||||||||
Datum | 6. srpna - 16. srpna 2016 | |||||||||||||||||
Soutěže | 15 (8 muži, 7 ženy) | |||||||||||||||||
Startující | 260 z 94 zemí | |||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
|
Vzpěračské soutěže na Letních olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro se konaly od 6. srpna do 16. srpna.
Medailisté
Muži
Kategorie | Zlato | výsledek | Stříbro | výsledek | Bronz | výsledek |
do 56 kg | Lung Čching-čchüan Čína (CHN) | 307 kg SR (137 + 170 OR) | Om Jun-čchol Severní Korea (PRK) | 303 kg (134 + 169) | Sinphet Kruaithong Thajsko (THA) | 289 kg (132 + 157) |
do 62 kg | Óscar Figueroa Kolumbie (COL) | 318 kg (142 + 176) | Eko Yuli Irawan Indonésie (INA) | 312 kg (142 + 170) | Farchad Charki Kazachstán (KAZ) | 305 kg (135 + 170) |
do 69 kg | Š' Č'-jung Čína (CHN) | 352 kg (162 + 190) | Daniyar İsmayilov Turecko (TUR) | 351 kg (163 + 188) | Luis Javier Mosquera Kolumbie (COL) | 338 kg (155 + 183) |
do 77 kg | Nidžat Rahimov Kazachstán (KAZ) | 379 kg (165 + 214 SR) | Lü Siao-ťün Čína (CHN) | 379 kg (177 SR + 202) | Mohamed Iháb Mahmúd Egypt (EGY) | 361 kg (165 + 196) |
do 85 kg | Kjánúš Rostamí Írán (IRI) | 396 kg SR (179 + 217) | Tchien Tchao Čína (CHN) | 395 kg (178 + 217 OR) | Gabriel Sîncrăian Rumunsko (ROU) | 390 kg (173 + 217) |
do 94 kg | Sohráb Morádí Írán (IRI) | 403 kg (182 + 221) | Vadzim Stralcou Bělorusko (BLR) | 395 kg (175 + 220) | Aurimas Didžbalis Litva (LTU) | 392 kg (177 + 215) |
do 105 kg | Ruslan Nurudinov Uzbekistán (UZB) | 431 kg (194 + 237 OR) | Simon Martirosjan Arménie (ARM) | 417 kg (190 + 227) | Alexandr Zajčikov Kazachstán (KAZ) | 416 kg (193 + 223) |
nad 105 kg | Laša Talachadze Gruzie (GEO) | 473 kg SR (215 + 258) | Gor Minasjan Arménie (ARM) | 451 kg (210 + 241) | Irakli Turmanidze Gruzie (GEO) | 448 kg (207 + 241) |
Ženy
Kategorie | Zlato | výsledek | Stříbro | výsledek | Bronz | výsledek |
do 48 kg | Sopita Tanasanová Thajsko (THA) | 200 kg (92 + 108) | Sri Wahyuni Agustianiová Indonésie (INA) | 192 kg (85 + 107) | Hiromi Mijakeová Japonsko (JPN) | 188 kg (81 + 107) |
do 53 kg | Sü Šu-ťing Tchaj-wan (TPE) | 212 kg (100 + 112) | Hidilyn Diazová Filipíny (PHI) | 200 kg (88 + 112) | Jun Džin-hui Jižní Korea (KOR) | 199 kg (88 + 111) |
do 58 kg | Sukanja Srisuratová Thajsko (THA) | 240 kg (110 OR + 130) | Pimsiri Sirikaewová Thajsko (THA) | 232 kg (102 + 130) | Kuo Sing-čchun Tchaj-wan (TPE) | 231 kg (102 + 129) |
do 63 kg | Teng Wej Čína (CHN) | 262 kg SR (115 + 147 SR) | Čchoi Hjo-sim Severní Korea (PRK) | 248 kg (105 + 143) | Karina Goričevová Kazachstán (KAZ) | 243 kg (111 + 132) |
do 69 kg | Siang Jen-mej Čína (CHN) | 261 kg (116 + 145) | Žazira Žapparkulová Kazachstán (KAZ) | 259 kg (115 + 144) | Sara Ahmedová Egypt (EGY) | 255 kg (112 + 143) |
do 75 kg | Rim Džong-sim Severní Korea (PRK) | 274 kg (121 + 153) | Darja Navumavová Bělorusko (BLR) | 258 kg (116 + 142) | Lidia Valentínová Španělsko (ESP) | 257 kg (116 + 141) |
nad 75 kg | Meng Su-pching Čína (CHN) | 307 kg (130 + 177) | Kim Kuk-hjang Severní Korea (PRK) | 306 kg (131 + 175) | Sarah Roblesová Spojené státy americké (USA) | 286 kg (126 + 160) |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Čína | 5 | 2 | – | 7 |
2. | Thajsko | 2 | 1 | 1 | 4 |
3. | Írán | 2 | – | – | 2 |
4. | Severní Korea | 1 | 3 | – | 4 |
5. | Kazachstán | 1 | 1 | 3 | 5 |
6. | Gruzie | 1 | – | 1 | 2 |
Kolumbie | 1 | – | 1 | 2 | |
Tchaj-wan | 1 | – | 1 | 2 | |
9. | Uzbekistán | 1 | – | – | 1 |
10. | Arménie | – | 2 | – | 2 |
Bělorusko | – | 2 | – | 2 | |
Indonésie | – | 2 | – | 2 | |
13. | Filipíny | – | 1 | – | 1 |
Turecko | – | 1 | – | 1 | |
15. | Egypt | – | – | 2 | 2 |
16. | Japonsko | – | – | 1 | 1 |
Jižní Korea | – | – | 1 | 1 | |
Litva | – | – | 1 | 1 | |
Rumunsko | – | – | 1 | 1 | |
Spojené státy americké | – | – | 1 | 1 | |
Španělsko | – | – | 1 | 1 |
Odkazy
Reference a poznámky
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Vzpírání na Letních olympijských hrách 2016 na Wikimedia Commons
Vzpírání na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Athény 1896 • 1900 • St. Louis 1904 • 1908–1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
| ||||||
Olympijské rekordy ve vzpírání |
Sporty na Letních olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiru | |
---|---|
Atletika • Badminton • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Golf • Gymnastika (sportovní, moderní, trampolína) • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Ragby • Skoky do vody • Sportovní střelba • Stolní tenis • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Portály: Latinská Amerika | Sport