A Szovjetunió az 1988. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben az orosz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Ebben a szócikkben az ukrán nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a belarusz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Ebben a szócikkben az örmény nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
A Szovjetunió zászlaja | |||||
NOB-országkód: URS | |||||
OOB | Szovjet Olimpiai Bizottság | ||||
1988. évi nyári olimpiai játékok Szöul | |||||
Versenyzők | 481 fő 27 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Alekszandr Karelin | ||||
Érmek 1. helyezés |
| ||||
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Egyesített Csapat (1992), Oroszország (1900–1912, 1994–), Észtország (1920–1936, 1992–), Lettország (1924–1936, 1992–), Litvánia (1924–1928, 1992–), Fehéroroszország (1994–), Grúzia (1994–), Kazahsztán (1994–), Kirgizisztán (1994–), Moldova (1994–), Örményország (1994–), Ukrajna (1994–), Üzbegisztán (1994–), Azerbajdzsán (1996–), Tádzsikisztán (1996–), Türkmenisztán (1996–) |
A Szovjetunió a dél-koreai Szöulban megrendezett 1988. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 27 sportágban 481 sportoló képviselte, akik összesen 132 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Brizhin, ViktorViktor Brizhin Vlagyimir Krilov Vlagyimir Muravjov Vitalij Szavin | Atlétika | Férfi 4 × 100 m váltó |
1 Arany | Ivanyenko, VjacseszlavVjacseszlav Ivanyenko | Atlétika | Férfi 50 km gyaloglás |
1 Arany | Avgyejenko, HennagyijHennagyij Avgyejenko | Atlétika | Férfi magasugrás |
1 Arany | Bubka, SzerhijSzerhij Bubka | Atlétika | Férfi rúdugrás |
1 Arany | Litvinov, SzergejSzergej Litvinov | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
1 Arany | Brizhina, OlhaOlha Brizhina | Atlétika | Női 400 m |
1 Arany | Szamolenko, TetyanaTetyana Szamolenko | Atlétika | 3000 m |
1 Arany | Bondarenko, OlgaOlga Bondarenko | Atlétika | Női 10 000 m |
1 Arany | Ljadovszkaja, TaccjanaTaccjana Ljadovszkaja Olga Nazarova Marija Pinyigina Olha Brizhina Ljudmila Dzsihalova | Atlétika | Női 4 × 400 m váltó |
1 Arany | Liszovskaja, NataljaNatalja Liszovskaja | Atlétika | Női súlylökés |
1 Arany | Məcidov, KamandarKamandar Məcidov | Birkózás | Kötöttfogás, 62 kg |
1 Arany | Dzsulfalakjan, LevonLevon Dzsulfalakjan | Birkózás | Kötöttfogás, 68 kg |
1 Arany | Mamiasvili, MihailMihail Mamiasvili | Birkózás | Kötöttfogás, 82 kg |
1 Arany | Karelin, AlekszandrAlekszandr Karelin | Birkózás | Kötöttfogás, 130 kg |
1 Arany | Beloglazov, SzergejSzergej Beloglazov | Birkózás | Szabadfogás, 57 kg |
1 Arany | Fadzajev, ArszenArszen Fadzajev | Birkózás | Szabadfogás, 68 kg |
1 Arany | Hadarcev, MaharbekMaharbek Hadarcev | Birkózás | Szabadfogás, 90 kg |
1 Arany | Gobedzsisvili, DavitDavit Gobedzsisvili | Birkózás | Szabadfogás, 130 kg |
1 Arany | Klementjevs, IvansIvans Klementjevs | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 1000 m |
1 Arany | Reneischi, VictorVictor Reneischi Nicolae Juravschi | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 500 m |
1 Arany | Reneischi, VictorVictor Reneischi Nicolae Juravschi | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
1 Arany | Kiricsenko, AlekszandrAlekszandr Kiricsenko | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam |
1 Arany | Umaras, GintautasGintautas Umaras | Kerékpározás | Férfi egyéni üldözőverseny |
1 Arany | Jekimov, VjacseszlavVjacseszlav Jekimov Artūras Kasputis Dmitrij Nyeljubin Gintautas Umaras Mindaugas Umaras | Kerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
1 Arany | Salumäe, ErikaErika Salumäe | Kerékpározás | Női egyéni sprint |
1 Arany | Nemzeti válogatott Vjacseszlav Atavin Igor Csumak Leonyid Dorosenko Valerij Gopin Aljakszandr Karsakevics Andrej Lavrov Voldemaras Novickis Jurij Nyesztyerov Alekszandr Rimanov Kansztancin Saravarav Jurij Savcov Georgij Szviridzenka Alekszandr Tucskin Andrej Tyumencev Mihail Vasziljev | Kézilabda | Férfi |
1 Arany | Nemzeti válogatott Olekszandr Bilosztyinnij Valdemaras Chomičius Valerij Hoborov Rimas Kurtinaitis Šarūnas Marčiulionis Igor Miglinieks Viktor Pankraskin Arvydas Sabonis Tiit Sokk Szergej Tarakanov Valerij Tyihonyenko Olekszandr Volkov | Kosárlabda | Férfi |
1 Arany | Nemzeti válogatott Alekszandr Borogyuk Olekszij Cserednik Igor Dobrovolszkij Szergej Fokin Szergej Gorlukovics Dmitrij Harin Arvydas Janonis Jevgenyij Jarovenko Gela Ketasvili Jevgenyij Kuznyecov Volodimir Ljutij Viktor Loszev Olekszij Mihajlicsenko Arminas Narbekovas İqor Ponomaryov Alekszej Prudnyikov Jurij Szavicsev Igor Szkljarov Vlagyimir Tatarcsuk Vadim Tiscsenko | Labdarúgás | Férfi |
1 Arany | Janovszki, VjacsaszlavVjacsaszlav Janovszki | Ökölvívás | Kisváltósúly |
1 Arany | Nemzeti válogatott Valentyina Ogijenko Jelena Volkova Marina Kumis Irina Szmirnova Tatyjana Szidorenko Irina Parhomcsuk Tatyjana Krajnova Olha Skurnova Marina Nyikulina Jelena Ovcsinnyikova Olga Krivosejeva Szvetlana Koritova | Röplabda | Női |
1 Arany | Kuzmins, AfanasijsAfanasijs Kuzmins | Sportlövészet | Férfi gyorstüzelő pisztoly |
1 Arany | Monakov, DmitroDmitro Monakov | Sportlövészet | Trap |
1 Arany | Szalukvadze, NinoNino Szalukvadze | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
1 Arany | Silava, IrinaIrina Silava | Sportlövészet | Női légpuska |
1 Arany | Mirzojan, HokszenHokszen Mirzojan | Súlyemelés | 56 kg |
1 Arany | Arszamakov, IszrailIszrail Arszamakov | Súlyemelés | 82,5 kg |
1 Arany | Hrapatij, AnatolijAnatolij Hrapatij | Súlyemelés | 90 kg |
1 Arany | Kuznyecov, PavelPavel Kuznyecov | Súlyemelés | 100 kg |
1 Arany | Zaharevics, JurijJurij Zaharevics | Súlyemelés | 110 kg |
1 Arany | Kurlovics, AljakszandrAljakszandr Kurlovics | Súlyemelés | +110 kg |
1 Arany | Artyomov, VlagyimirVlagyimir Artyomov | Torna | Férfi egyéni összetett |
1 Arany | Artyomov, VlagyimirVlagyimir Artyomov Dmitrij Bilozercsev Vladimer Gogoladze Szergej Harkov Valerij Ljukin Vlagyimir Novikov | Torna | Férfi csapat összetett |
1 Arany | Harkov, SzergejSzergej Harkov | Torna | Férfi talaj |
1 Arany | Artyomov, VlagyimirVlagyimir Artyomov | Torna | Férfi korlát |
1 Arany | Artyomov, VlagyimirVlagyimir Artyomov | Torna | Férfi nyújtó |
1 Arany | Ljukin, ValerijValerij Ljukin | Torna | Férfi nyújtó |
1 Arany | Bilozercsev, DmitrijDmitrij Bilozercsev | Torna | Férfi gyűrű |
1 Arany | Bilozercsev, DmitrijDmitrij Bilozercsev | Torna | Férfi lólengés |
1 Arany | Susunova, JelenaJelena Susunova | Torna | Női egyéni összetett |
1 Arany | Bahinszkaja, SzvjatlanaSzvjatlana Bahinszkaja Szvjatlana Baitava Natālija Laščonova Jelena Sevcsenko Jelena Susunova Olha Sztrazseva | Torna | Női csapat összetett |
1 Arany | Bahinszkaja, SzvjatlanaSzvjatlana Bahinszkaja | Torna | Női ugrás |
1 Arany | Lobacs, MarinaMarina Lobacs | Torna | Egyéni ritmikus gimnasztika |
1 Arany | Szalnyikov, VlagyimirVlagyimir Szalnyikov | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
1 Arany | Poljanszkij, IgorIgor Poljanszkij | Úszás | Férfi 200 m hát |
1 Arany | Ramanykov, AljakszandrAljakszandr Ramanykov İlqar Məmmədov Vladimer Apciauri Anvar Ibragimov Borisz Koreckij | Vívás | Férfi tőr, csapat |
2 Ezüst | Gataullin, RogyionRogyion Gataullin | Atlétika | Férfi rúdugrás |
2 Ezüst | Lapsin, IharIhar Lapsin | Atlétika | Férfi hármasugrás |
2 Ezüst | Ubartas, RomasRomas Ubartas | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
2 Ezüst | Szjedih, JurijJurij Szjedih | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
2 Ezüst | Baikauskaitė, LaimutėLaimutė Baikauskaitė | Atlétika | Női 1500 m |
2 Ezüst | Ljadovszkaja, TaccjanaTaccjana Ljadovszkaja | Atlétika | Női 400 m gát |
2 Ezüst | Turlihanov, DauletDaulet Turlihanov | Birkózás | Kötöttfogás, 74 kg |
2 Ezüst | Szargszjan, SztepanSztepan Szargszjan | Birkózás | Szabadfogás, 62 kg |
2 Ezüst | Varajev, AdlanAdlan Varajev | Birkózás | Szabadfogás, 74 kg |
2 Ezüst | Habelovi, LeriLeri Habelovi | Birkózás | Szabadfogás, 100 kg |
2 Ezüst | Sesztakov, VlagyimirVlagyimir Sesztakov | Cselgáncs | Férfi középsúly |
2 Ezüst | But, VenyiaminVenyiamin But Mikola Komarov Vaszilij Tyihonov Alekszandr Dumcsev Pavlo Hurkovszkij Viktor Gyiduk Viktor Omeljanovics Andrej Vasziljev Alekszandr Lukjanov | Evezés | Férfi nyolcas |
2 Ezüst | Kalimbet, IrinaIrina Kalimbet Szvitlana Mazij Inna Frolova Antonyina Dumcseva | Evezés | Női négypárevezős |
2 Ezüst | Nahajev, IhorIhor Nahajev Viktor Gyenyiszov | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 500 m |
2 Ezüst | Motuzenko, OlekszandrOlekszandr Motuzenko Szerhij Kirszanov Ihor Nahajev Viktor Gyenyiszov | Kajak-kenu | Férfi kajak négyes 1000 m |
2 Ezüst | Śliwiński, MichałMichał Śliwiński | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 500 m |
2 Ezüst | Kovs, NyikolajNyikolaj Kovs | Kerékpározás | Férfi egyéni sprint |
2 Ezüst | Sanavazov, NurmagomedNurmagomed Sanavazov | Ökölvívás | Félnehézsúly |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Jurij Pancsenko Andrej Kuznyecov Vjacseszlav Zajcev Igor Runov Vlagyimir Skurihin Jevgenyij Kraszilnyikov Raimonds Vilde Valerij Loszev Jurij Szapega Olekszandr Szorokalet Jaroszlav Antonov Jurij Cserednyik | Röplabda | Férfi |
2 Ezüst | Szalukvadze, NinoNino Szalukvadze | Sportlövészet | Női légpisztoly |
2 Ezüst | Militoszján, IszrajelIszrajel Militoszján | Súlyemelés | 67,5 kg |
2 Ezüst | Muhamegyjarov, NailNail Muhamegyjarov | Súlyemelés | 90 kg |
2 Ezüst | Ljukin, ValerijValerij Ljukin | Torna | Férfi egyéni összetett |
2 Ezüst | Artyomov, VlagyimirVlagyimir Artyomov | Torna | Férfi talaj |
2 Ezüst | Ljukin, ValerijValerij Ljukin | Torna | Férfi korlát |
2 Ezüst | Bahinszkaja, SzvjatlanaSzvjatlana Bahinszkaja | Torna | Női talaj |
2 Ezüst | Susunova, JelenaJelena Susunova | Torna | Női gerenda |
2 Ezüst | Prigoda, GennagyijGennagyij Prigoda Iurie Başcatov Nyikolaj Jevszejev Volodimir Tkacsenko Raimundas Mažuolis Olekszij Boriszlavszkij | Úszás | Férfi 4 × 100 m gyorsváltó |
2 Ezüst | Gyengyeberova, JelenaJelena Gyengyeberova | Úszás | Női 200 m vegyes |
2 Ezüst | Tõniste, ToomasToomas Tõniste Tõnu Tõniste | Vitorlázás | 470-es osztály |
2 Ezüst | Mingyirgaszov, SzergejSzergej Mingyirgaszov Mihail Burcev Heorhij Pohoszov Andrej Alsan Szergej Korjaskin | Vívás | Férfi kard, csapat |
3 Bronz | Povarnyicin, RudolfRudolf Povarnyicin | Atlétika | Férfi magasugrás |
3 Bronz | Jegorov, GrigorijGrigorij Jegorov | Atlétika | Férfi rúdugrás |
3 Bronz | Kovalenko, AlekszandrAlekszandr Kovalenko | Atlétika | Férfi hármasugrás |
3 Bronz | Tamm, JüriJüri Tamm | Atlétika | Férfi kalapácsvetés |
3 Bronz | Nazarova, OlgaOlga Nazarova | Atlétika | Női 400 m |
3 Bronz | Szamolenko, TetyanaTetyana Szamolenko | Atlétika | Női 1500 m |
3 Bronz | Zsupijeva, JelenaJelena Zsupijeva | Atlétika | Női 10 000 m |
3 Bronz | Kondratyjeva, LjudmilaLjudmila Kondratyjeva Galina Malcsugina Marina Zsirova Natalja Pomoscsnyikova Maia Azarasvili | Atlétika | Női 4 × 100 m váltó |
3 Bronz | Bikova, TamaraTamara Bikova | Atlétika | Női magasugrás |
3 Bronz | Csisztyakova, GalinaGalina Csisztyakova | Atlétika | Női távolugrás |
3 Bronz | Popov, VlagyimirVlagyimir Popov | Birkózás | Kötöttfogás, 90 kg |
3 Bronz | Karamcsakov, SzergejSzergej Karamcsakov | Birkózás | Szabadfogás, 48 kg |
3 Bronz | Tohuzov, VolodimirVolodimir Tohuzov | Birkózás | Szabadfogás, 52 kg |
3 Bronz | Totikasvili, AmiranAmiran Totikasvili | Cselgáncs | Férfi légsúly |
3 Bronz | Tenadze, GiorgiGiorgi Tenadze | Cselgáncs | Férfi könnyűsúly |
3 Bronz | Varajev, BasirBasir Varajev | Cselgáncs | Férfi váltósúly |
3 Bronz | Vericsev, GrigorijGrigorij Vericsev | Cselgáncs | Férfi nehézsúly |
3 Bronz | Marcsenko, OlekszandrOlekszandr Marcsenko Vaszil Jakusa | Evezés | Férfi kétpárevezős |
3 Bronz | Jesejev, VlagyimirVlagyimir Jesejev | Íjászat | Férfi egyéni |
3 Bronz | Ganyejev, MaratMarat Ganyejev | Kerékpározás | Férfi pontverseny |
3 Bronz | Zilporytė, LaimaLaima Zilporytė | Kerékpározás | Női egyéni mezőnyverseny |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Natalja Anyiszimova Marina Bazanova Tatyjana Dzsandzsgava Elina Guszeva Tetyana Horb Larisza Karlova Natalja Lapickaja Szvitlana Manykova Natalija Mitrjuk Natalja Morszkova Olena Nemaskalo Natalija Rusznacsenko Olha Szemenova Jevhenyija Tovsztohan Zinajida Turcsina | Kézilabda | Női |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Oleszja Barel Olga Burjakina Irina Gerlic Jelena Hudasova Olga Jakovleva Olga Jevkova Alekszandra Leonova Irina Minh Halina Szavickaja Irina Szumnyikova Vitalija Tuomaitė Natalja Zaszulszkaja | Kosárlabda | Női |
3 Bronz | Scriabin, TimofeiTimofei Scriabin | Ökölvívás | Légsúly |
3 Bronz | Mirosnyicsenko, AlekszandrAlekszandr Mirosnyicsenko | Ökölvívás | Szupernehézsúly |
3 Bronz | Iagorasvili, VahtangVahtang Iagorasvili | Öttusa | Egyéni |
3 Bronz | Baszinszki, IharIhar Baszinszki | Sportlövészet | Férfi szabadpisztoly |
3 Bronz | Ivanov, KirillKirill Ivanov | Sportlövészet | Férfi sportpuska összetett |
3 Bronz | Avramenko, HennagyijHennagyij Avramenko | Sportlövészet | Férfi futócéllövészet |
3 Bronz | Dobrancseva, MarinaMarina Dobrancseva | Sportlövészet | Női légpisztoly |
3 Bronz | Maluhina, AnnaAnna Maluhina | Sportlövészet | Női légpuska |
3 Bronz | Cserkaszova, ValentyinaValentyina Cserkaszova | Sportlövészet | Női sportpuska összetett |
3 Bronz | Bilozercsev, DmitrijDmitrij Bilozercsev | Torna | Férfi egyéni összetett |
3 Bronz | Bahinszkaja, SzvjatlanaSzvjatlana Bahinszkaja | Torna | Női egyéni összetett |
3 Bronz | Susunova, JelenaJelena Susunova | Torna | Női felemás korlát |
3 Bronz | Timosenko, OlekszandraOlekszandra Timosenko | Torna | Egyéni ritmikus gimnasztika |
3 Bronz | Prigoda, GennagyijGennagyij Prigoda | Úszás | Férfi 50 m gyors |
3 Bronz | Poljanszkij, IgorIgor Poljanszkij | Úszás | Férfi 100 m hát |
3 Bronz | Volkov, DmitrijDmitrij Volkov | Úszás | Férfi 100 m mell |
3 Bronz | Jaroscsuk, VadimVadim Jaroscsuk | Úszás | Férfi 200 m vegyes |
3 Bronz | Poljanszkij, IgorIgor Poljanszkij Dmitrij Volkov Vadim Jaroscsuk Gennagyij Prigoda Szergej Zabolotnov Valerij Lozik Konsztantyin Petrov Nyikolaj Jevszejev | Úszás | Férfi 4 × 100 m vegyes váltó |
3 Bronz | Csunihovszka, IrinaIrina Csunihovszka Larisza Moszkalenko | Vitorlázás | 470-es osztály |
3 Bronz | Ramanykov, AljakszandrAljakszandr Ramanykov | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
3 Bronz | Suvalov, AndrejAndrej Suvalov | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
3 Bronz | Suvalov, AndrejAndrej Suvalov Pavel Kolobkov Vlagyimir Reznyicsenko Mihajlo Tisko Igor Tyihomirov | Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Jevgenyij Saronov Nurlan Mendigalijev Jevgenyij Grisin Alekszandr Kolotov Szergej Naumov Viktor Berengyuha Szergej Kotyenko Dmitrij Apanaszenko Giorgi Msvenieradze Mihail Ivanov Serghei Marcoci Mikola Szmirnov Miheil Giorgadze | Vízilabda | Férfi |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Andrej Mazunov | Egyes | H csoport Kim Van (Kim Wan) (KOR) | 5. | kiesett | 33. | |||
Andrej Mazunov Borisz Rozenberh | Páros | C csoport Jugoszlávia (YUG) | 7. | kiesett | 25. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Flyura Bulatova | Egyes | F csoport Niyati Roy-Shah (IND) | 1. | Mók Khá-szá (Mok Ka Sha) (HKG) 17–21, 21–14, 22–24, 21–15, 21–10 | Csen Csing (Chen Jing) (CHN) 4–21, 11–21, 2–21 | Az 5–8. helyért Bettine Vriesekoop (HOL) 21–16, 21–17, 21–17 | Az 5. helyért Valentyina Popova (URS) 21–16, 21–11, 22–20 | 5. |
Valentyina Popova | C csoport Nadia Bisiach (AUS) | 2. | Hjon Dzsonghva (Hyeon Jeong-Hwa) (KOR) 21–14, 21–13, 25–23 | Li Huj-fen (Li Huifen) (CHN) 13–21, 12–21, 19–21 | Az 5–8. helyért Hong Cshaok (Hong Cha-Ok) (KOR) 21–18, 21–12, 21–12 | Az 5. helyért Flyura Bulatova (URS) 16–21, 11–21, 20–22 | 6. | |
Olena Kovtun | A csoport Mariann Domonkos (CAN) | 3. | kiesett | 17. | ||||
Flyura Bulatova Olena Kovtun | Páros | A csoport Nigéria (NGR) | 2. | Japán (JPN) Isida Kijomi Hosino Mika 18–21, 11–21 | Az 5–8. helyért Hollandia (HOL) Bettine Vriesekoop Mirjam Hooman-Kloppenburg 21–7, 21–18 | Az 5. helyért Csehszlovákia (TCH) Marie Hrachová Renata Kasalová 10–21, 21–8, 19–21 | 6. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Vitalij Szavin | 100 m | 10,52 | 3. | 35.* | 10,36 | 5. | 18.* | kiesett | ||||
Vlagyimir Krilov | 10,34 | 1. | 8.* | 10,26 | 3. | 10. | kiesett | |||||
Andrej Razin | 10,58 | 4. | 44. | kiesett | ||||||||
Vlagyimir Graudiny | 800 m | 1:48,90 | 1. | 28.* | 1:47,07 | 5. | 23. | kiesett | ||||
Mihail Daszko | 5000 m | 13:45,25 | 12. | 12. | 13:43,65 | 13. | 25. | kiesett | ||||
Ravil Kasapov | Maraton | 2:13:49 | 10. | |||||||||
Vlagyimir Siskin | 110 m gát | 13,75 | 1. | 6.* | 13,60 | 2. | 6. | 13,46 | 1. | 2. | 13,51 | 4. |
Alekszandr Markin | 14,17 | 3. | 25.* | 14,19 | 7. | 22. | kiesett | |||||
Mihail Scsennyikov | 20 km gyaloglás | 1:20:47 | 6. | |||||||||
Alekszej Persin | 1:22:32 | 14. | ||||||||||
Javhen Miszjulja | 1:24:39 | 27. | ||||||||||
Vjacseszlav Ivanyenko | 50 km gyaloglás | 3:38:29 | ||||||||||
Aljakszandr Patasov | 3:41,00 | 4. | ||||||||||
Vitalij Popovics | 3:59:23 | 26. | ||||||||||
Viktor Brizhin Vlagyimir Krilov Vlagyimir Muravjov Vitalij Szavin | 4 × 100 m váltó | 38,82 | 1. | 1. | 38,55 | 1. | 3. | 38,19 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Hennagyij Avgyejenko | Magasugrás | 225 cm | 12. | 238 cm | |
Rudolf Povarnyicin | 225 cm | 9.** | 236 cm | ||
Igor Paklin | 228 cm | 1.* | 231 cm | 7.** | |
Szerhij Bubka | Rúdugrás | 550 cm | 1.* | 590 cm | |
Rogyion Gataullin | 550 cm | 1.* | 585 cm | ||
Grigorij Jegorov | 545 cm | 3. | 580 cm | ||
Leonyid Volosin | Távolugrás | 789 cm | 9. | 789 cm | 8. |
Robert Emmijan | érvényes ugrás nélkül | kiesett | |||
Ihar Lapsin | Hármasugrás | 17,37 m | 1. | 17,52 m | |
Alekszandr Kovalenko | 17,24 m | 2. | 17,42 m | ||
Oleg Procenko | 17,00 m | 3. | 17,38 m | 4. | |
Szergej Szmirnov | Súlylökés | 20,48 m | 5. | 20,36 m (holtverseny) 20,11 m | 8. |
Romas Ubartas | Diszkoszvetés | 65,58 m | 2. | 67,48 m | |
Jurij Dumcsev | 62,08 m | 8. | 66,42 m | 4. | |
Vaclavas Kidykas | 60,88 m | 13. | kiesett | ||
Szergej Litvinov | Kalapácsvetés | 81,24 m | 1. | 84,80 m | |
Jurij Szjedih | 78,48 m | 3. | 83,76 m | ||
Jüri Tamm | 79,68 m | 2. | 81,16 m | ||
Viktor Jevszjukov | Gerelyhajítás | 79,26 m | 12. | 82,32 m | 5. |
Vlagyimir Ovcsinnyikov | 80,26 m | 6. | 79,12 m | 7. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Pavlo Tarnoveckij | Tízpróba | 11,23 | 810 | 728 cm | 881 | 15,25 m | 805 | 197 cm | 776 | 48,60 | 880 | 14,76 | 879 | 48,02 m | 829 | 520 cm | 972 | 59,48 m | 730 | 4:52,24 | 605 | 8167 | 10. |
Valter Külvet | 11,31 | 793 | 714 cm | 847 | 15,29 m | 808 | 200 cm | 803 | 50,62 | 786 | nem ért célba | nem indult | nem ért célba | ||||||||||
Olekszandr Apajcsev | nem ért célba | nem indult | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Natalja Pomoscsnyikova | 100 m | 11,11 | 1. | 5. | 10,98 | 2. | 5. | 11,03 | 3. | 6. | 11,00 | 6. |
Ljudmila Kondratyjeva | 11,19 | 2. | 10. | 11,05 | 3. | 10. | 11,21 | 7. | 14. | kiesett | ||
Marina Zsirova | 11,22 | 2. | 12.** | 11,14 | 4. | 14. | 11,24 | 8. | 15. | kiesett | ||
Maia Azarasvili | 200 m | 22,98 | 2. | 9. | 22,37 | 2. | 5. | 22,33 | 4. | 6. | 22,33 | 7. |
Galina Malcsugina | 22,85 | 1. | 5. | 22,77 | 1. | 9. | 22,55 | 4. | 9. | 22,42 | 8. | |
Olha Brizhina | 400 m | 51,94 | 1. | 3. | 51,90 | 1. | 14. | 49,33 | 1. | 2. | 48,65 | |
Olga Nazarova | 52,18 | 1. | 5. | 50,26 | 1. | 1. | 49,11 | 1. | 1. | 49,90 | ||
Inna Jevszejeva | 800 m | 2:01,59 | 1. | 5. | 1:59,10 | 3. | 7. | 1:59,37 | 6. | |||
Dalia Matusevičienė | 2:02,57 | 4. | 15. | 2:00,15 | 7. | 11. | kiesett | |||||
Nagyija Olizarenko | 2:01,81 | 3. | 9. | 2:05,27 | 8. | 16. | kiesett | |||||
Laimutė Baikauskaitė | 1500 m | 4:05,74 | 7. | 7. | 4:00,24 | |||||||
Ljubov Gurina | 4:08,59 | 7. | 16. | kiesett | ||||||||
Tetyana Szamolenko | 4:07,11 | 3. | 11. | 4:00,30 | ||||||||
3000 m | 8:44,18 | 5. | 5. | 8:26,53 | ||||||||
Jelena Romanova | 8:48,47 | 1. | 10. | 8:30,45 | 4. | |||||||
Natalja Artyomova | 8:44,30 | 6. | 6. | 8:31,67 | 5. | |||||||
Olga Bondarenko | 10 000 m | 31:47,67 | 2. | 2. | 31:05,21 | |||||||
Jelena Zsupijeva | 31:47,99 | 3. | 3. | 31:19,82 | ||||||||
Ljudmila Matvejeva | 32:12,87 | 2. | 15. | 32:12,27 | 12. | |||||||
Tetyana Polovinszka | Maraton | 2:27:05 | 4. | |||||||||
Zoja Ivanova | 2:30:25 | 9. | ||||||||||
Raisza Szmehnova | 2:33:19 | 16. | ||||||||||
Natalija Hrihorjeva | 100 m gát | 12,96 | 1. | 5. | 12,89 | 2. | 7. | 12,81 | 3. | 5. | 12,79 | 4. |
Ljudmila Narozsilenko | 12,76 | 2. | 3. | 12,62 | 2. | 2. | nem ért célba | kiesett | ||||
Taccjana Ljadovszkaja | 400 m gát | 55,91 | 2. | 11. | 54,01 | 2. | 2. | 53,18 | ||||
Taccjana Kuracskina | 55,04 | 3. | 4. | 54,46 | 2. | 5. | 54,39 | 7. | ||||
Ljudmila Kondratyjeva Galina Malcsugina Marina Zsirova Natalja Pomoscsnyikova Maia Azarasvili | 4 × 100 m váltó | 42,88 | 1. | 2. | 42,01 | 1. | 1. | 42,75 | ||||
Taccjana Ljadovszkaja Olga Nazarova Marija Pinyigina Olha Brizhina Ljudmila Dzsihalova | 4 × 400 m váltó | 3:27,14 | 3. | 3. | 3:15,17 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Tamara Bikova | Magasugrás | 192 cm | 1.** | 199 cm | |
Olga Turcsak | 192 cm | 4.** | 196 cm | 4. | |
Ljudmila Avgyejenko | 187 cm | 17. | kiesett | ||
Galina Csisztyakova | Távolugrás | 697 cm | 2. | 711 cm | |
Jelena Belevszkaja | 706 cm | 1. | 704 cm | 4. | |
Inesza Kravec | 672 cm (holtverseny) 650 cm | 5. | 646 cm | 10. | |
Natalja Liszovszkaja | Súlylökés | 19,78 m | 6. | 22,24 m | |
Natalja Ahrimenko | 19,40 m | 12. | 20,13 m | 7. | |
Valentina Fegyusina | 19,06, 19,05*1 m | 13. | kiesett | ||
Elina Zverava | Diszkoszvetés | 63,26 m | 8. | 68,94 m | 5. |
Larisza Mihalcsenko | 64,32 m | 7. | 64,08 m (holtverseny) érvényes dobás nélkül | 10. | |
Galina Murašova | 62,54 m | 12. | érvényes dobás nélkül | ||
Irina Kosztyucsenkova | Gerelyhajítás | 63,24 m | 9. | 67,00 m | 4. |
Natallja Jermalovics | 64,44 m | 5. | 64,84 m | 6. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Natalja Subenkova | Hétpróba | 13,51 | 1049 | 174 cm | 903 | 14,76 m | 845 | 23,93 | 987 | 632 cm | 949 | 47,46 m | 811 | 2:07,90 | 996 | 6540 | 4. |
Remigija Sablovskaitė | 13,61 | 1034 | 180 cm | 978 | 15,23 m | 876 | 23,92 | 988 | 625 cm | 927 | 42,78 m | 721 | 2:12,24 | 932 | 6456 | 5. | |
Szvjatlana Buraha | 13,25 | 1087 | 177 cm | 941 | 12,62 m | 702 | 23,59 | 1020 | 628 cm | 937 | 39,06 m | 649 | 2:14,74 | 896 | 6232 | 10. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Məhəddin Allahverdiyev | 48 kg | B csoport Andrzej Głąb (POL) | 2. | Bratan Cenov (BUL) passzivitás | 4. | |||
Alekszandr Ignatyenko | 52 kg | A csoport az 1. fordulóban erőnyerő | 2. | I Dzseszok (Lee Jae-Seok) (KOR) 3–4 | 4. | |||
Alekszandr Sesztakov | 57 kg | A csoport Harálambosz Holídisz (GRE) | 4. | Rifat Yildiz (FRG) kizárták | 7. | |||
Kamandar Məcidov | 62 kg | A csoport Ahad Javan Saleh (IRN) | 1. | Zsivko Vangelov (BUL) 6–2 | ||||
Levon Dzsulfalakjan | 68 kg | B csoport Doug Yeats (CAN) | 1. | Kim Szongmun (Kim Seong-Mun) (KOR) 9–3 | ||||
Daulet Turlihanov | 74 kg | B csoport Reza Anduz (IRN) | 1. | Kim Jongnam (Kim Yeong-Nam) (KOR) 1–2 | ||||
Mihail Mamiasvili | 82 kg | B csoport Ubaldo Rodríguez (PUR) | 1. | Komáromi Tibor (HUN) 10–1 | ||||
Vlagyimir Popov | 90 kg | B csoport Tapha Guèye (SEN) | 2. | Christer Gulldén (SWE) kétvállas | ||||
Guram Gedehauri | 100 kg | A csoport Vasile Andrei (ROM) | 4. | Gáspár Tamás (HUN) feladta (sérülés) | 7. | |||
Alekszandr Karelin | 130 kg | A csoport Tomas Johansson (SWE) | 1. | Rangel Gerovszki (BUL) 5–3 |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Vigaszágas kiesés | Helyosztók | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7. helyért | 5. helyért | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szergej Karamcsakov | 48 kg | A csoport Ivan Conov (BUL) | 2. | Tim Vanni (USA) passzivitás | ||||
Volodimir Tohuzov | 52 kg | A csoport Christopher Woodcroft (CAN) | 2. | Bíró László (HUN) 14–1 | ||||
Szergej Beloglazov | 57 kg | A csoport Jürgen Scheibe (FRG) | 1. | Asgari Mohammadian (IRN) 5–1 | ||||
Sztepan Szargszjan | 62 kg | B csoport Ravinder Singh Tut (GBR) | 1. | John Smith (USA) 0–4 | ||||
Arszen Fadzajev | 68 kg | A csoport Angel Jaszenov (BUL) | 1. | Pak Csangszun (Park Jang-Sun) (KOR) 6–0 | ||||
Adlan Varajev | 74 kg | A csoport Ayatollah Vagozari (IRN) | 1. | Kenny Monday (USA) 2–5 | ||||
Alekszandr Tambovcev | 82 kg | B csoport Jouni Ilomäki (FIN) | 2. | Jozef Lohyňa (TCH) passzivitás | 4. | |||
Maharbek Hadarcev | 90 kg | B csoport Jean-Baptiste Youmbi (CMR) | 1. | Óta Akira (JPN) 16–0 | ||||
Leri Habelovi | 100 kg | A csoport Fred Solovi (SAM) | 1. | Vasile Puşcaşu (ROM) 0–1 | ||||
Davit Gobedzsisvili | 130 kg | B csoport Dennis Atiyeh (SYR) | 1. | Bruce Baumgartner (USA) 3–1 |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Amiran Totikasvili | Légsúly | A | erőnyerő | Kim Dzsejop (Kim Jae-Yeop) (KOR) 0000–0001 | Mohamed Madhar (SUR) 1000–0000 | Sérgio Pessoa (BRA) 1000–0000 | Helmut Dietz (FRG) 0021–0000 | Patrick Roux (FRA) 0011–0000 | |||||
Jurij Szokolov | Harmatsúly | B | Bruno Carabetta (FRA) 0000–0120 | kiesett | 34. | ||||||||
Giorgi Tenadze | Könnyűsúly | B | Fredy Torres (ESA) 1000–0000 | Ganga Bahadur Dangol (NEP) 0100–0000 | Koga Tosihiko (JPN) 0011–0000 | Stewart Brain (AUS) 1000–0000 | Marc Alexandre (FRA) 0000–0001 | Hajtós Bertalan (HUN) 1000–0000 | |||||
Basir Varajev | Váltósúly | B | erőnyerő | Jason Morris (USA) 0000 (bírói)–0000 | Temel Çakıroğlu (TUR) 0110–0000 | Jukka-Pekka Metsola (FIN) 1000–0100 | Waldemar Legień (POL) 0000–0000 (bírói) | Kevin Doherty (CAN) 1000–0000 | |||||
Vlagyimir Sesztakov | Középsúly | A | erőnyerő | Josateki Basalusalu (FIJ) 1011–0010 | Csiu Heng-an (Chiu Heng-An) (TPE) 1010–0000 | Densign White (GBR) 0000 (bírói)–0000 | Ben Spijkers (HOL) 0001–0000 | Peter Seisenbacher (AUT) 0000–0000 (bírói) | |||||
Viktor Poddubnij | Félnehézsúly | A | erőnyerő | Robert Van de Walle (BEL) 0002–1000 | kiesett | 12. | |||||||
Grigorij Vericsev | Nehézsúly | B | Dragomir Kusmuk (YUG) 0101–0000 | Badmaanyambuugiin Bat-Erdene (MGL) 0200–0000 | Frederico Flexa (BRA) 0000 (bírói)–0000 | Henry Stöhr (GDR) 0000–0000 (bírói) | Dubrovszky István (HUN) 0010–0000 |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Jüri Jaanson | Egypárevezős | 7:41,28 | 3. | 7:04,04 | 1. | 7:32,51 | 6. | B | 7:35,09 | 2. | 8. |
Olekszandr Marcsenko Vaszil Jakusa | Kétpárevezős | 6:16,77 | 1. | erőnyerő | 6:21,78 | 1. | A | 6:22,87 | 3. | ||
Ihar Zuborenko Valerij Virvics | Kormányos nélküli kettes | 6:43,21 | 4. | 6:57,39 | 3. | 6:50,49 | 3. | A | 6:51,11 | 6. | 6. |
Andrej Korikov Roman Kazancev Andrej Lipszkij (kormányos) | Kormányos kettes | 7:12,96 | 1. | erőnyerő | 7:01,78 | 3. | A | 7:06,07 | 6. | 6. | |
Pavel Krupko Olekszandr Zaszkalko Szjarhej Kinyakin Jurij Zelikovics | Négypárevezős | 5:51,70 | 2. | erőnyerő | 5:54,62 | 2. | A | 5:57,18 | 4. | 4. | |
Ivan Viszockij Szergej Szmirnov Jurij Pimenov Nyikolaj Pimenov | Kormányos nélküli négyes | 6:11,15 | 3. | erőnyerő | 6:03,25 | 2. | A | 11:03,77 | 6. | 6. | |
Sigitas Kučinskas Jonas Narmontas Vlagyimir Romanyisin Szergej Tyitov Igor Zotov (kormányos) | Kormányos négyes | 6:16,53 | 2. | erőnyerő | 6:16,69 | 5. | kiesett | 11. | |||
Venyiamin But Mikola Komarov Vaszilij Tyihonov Alekszandr Dumcsev Pavlo Hurkovszkij Viktor Gyiduk Viktor Omeljanovics Andrej Vasziljev Alekszandr Lukjanov (kormányos) | Nyolcas | 5:34,95 | 1. | erőnyerő | A | 5:48,01 | 2. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Natalija Kvasa | Egypárevezős | 7:59,95 | 4. | 8:06,11 | 1. | 7:45,50 | 4. | B | 8:00,73 | 2. | 8. |
Marina Zsukova Marija Omeljanovics | Kétpárevezős | 7:35,82 | 2. | 7:30,00 | 1. | A | 7:12,67 | 4. | 4. | ||
Sarmīte Stone Marina Szmorogyina | Kormányos nélküli kettes | 8:23,68 | 4. | 8:07,67 | 2. | A | 7:53,19 | 5. | 5. | ||
Irina Kalimbet Szvitlana Mazij Inna Frolova Antonyina Dumcseva | Négypárevezős | 6:35,55 | 3. | 6:27,75 | 1. | A | 6:23,47 | 2. | |||
Valjancina Hahlova Reda Ribinskaitė Olena Terjosina Irina Cjacerina Marina Szuprun (kormányos) | Kormányos négyes | 7:28,73 | 2. | 7:35,22 | 3. | B | 7:27,20 | 3. | 9. | ||
Margarita Tyeszelko Marina Znak Nadzeja Szuhaka Sandra Brazauskaitė Olena Puhajeva Szarija Zakirova Natalija Fedorenko Ligyija Averjanova Aušra Gudeliūnaitė (kormányos) | Nyolcas | 6:20,90 | 1. | erőnyerő | A | 6:22,35 | 4. | 4. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1988FgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NSZK (FRG) | 5 | 4 | 1 | 0 | 13 | 3 | +10 | 9 |
Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 3 | 1 | 1 | 12 | 5 | +7 | 7 |
India (IND) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 7 | +2 | 5 |
Szovjetunió (URS) | 5 | 2 | 1 | 2 | 5 | 10 | –5 | 5 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 2 | 3 | 5 | 10 | –5 | 2 |
Kanada (CAN) | 5 | 0 | 2 | 3 | 3 | 12 | –9 | 2 |
1988. szeptember 18. Sablon:1988FgyepURSIND
| Szovjetunió (URS) | 1–0 | India (IND) | |
(1–0) |
1988. szeptember 20. Sablon:1988FgyepURSKOR
| Szovjetunió (URS) | 3–1 | Dél-Korea (KOR) | |
(1–1) |
1988. szeptember 22. Sablon:1988FgyepURSCAN
| Szovjetunió (URS) | 0–0 | Kanada (CAN) | |
1988. szeptember 24. Sablon:1988FgyepGBRURS
| Nagy-Britannia (GBR) | 3–1 | Szovjetunió (URS) | |
(0–0) |
1988. szeptember 26. Sablon:1988FgyepFRGURS
| NSZK (FRG) | 6–0 | Szovjetunió (URS) | |
(2–0) |
- Az 5–8. helyért
1988. szeptember 28. Sablon:1988FgyepPAKURS
| Pakisztán (PAK) | 1–0 | Szovjetunió (URS) | |
(0–0) |
- A 7. helyért
1988. szeptember 30. Sablon:1988FgyepURSARG
| Szovjetunió (URS) | 4–1 | Argentína (ARG) | |
(2–1) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) | 7. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Vlagyimir Jesejev | Egyéni | 1304 | 1. | 313 | 14. | 320 | 9. | 328 | 5. | 335 | |
Kosztyantin Skolnij | 1250 | 23. | 304 | 20. | kiesett | ||||||
Jurij Leontyjev | 1245 | 29. | kiesett | ||||||||
Kosztyantin Skolnij Vlagyimir Jesejev Jurij Leontyjev | Csapat | 3799 | 3. | 976 | 2. | 949 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Ljudmila Arzsannikova | Egyéni | 1279 | 6. | 332 | 1. | 326 | 6. | 329 | 5. | 327 | 4. |
Tetyana Muntyan | 1272 | 7. | 319 | 6. | 316 | 12. | 328 | 6. | 314 | 8. | |
Natalja Butuzova | 1267 | 8. | 314 | 8. | 300 | 18. | kiesett | ||||
Ljudmila Arzsannikova Natalja Butuzova Tetyana Muntyan | Csapat | 3818 | 2. | 978 | 3. | 951 | 4. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Viktar Puszev | Kajak egyes 500 m | 1:42,30 | 3. | 3. | erőnyerő | 1:42,90 | 1. | 2. | 1:48,83 | 9. | ||
Dmitrij Bankovszkij | Kajak egyes 1000 m | 3:43,32 | 2. | 6. | erőnyerő | 3:42,14 | 2. | 7. | 3:56,49 | 4. | ||
Ihor Nahajev Viktor Gyenyiszov | Kajak kettes 500 m | 1:33,20 | 1. | 3. | erőnyerő | 1:34,46 | 2. | 4. | 1:34,15 | |||
Szjarhej Kalesznyik Szergej Galkov | Kajak kettes 1000 m | 3:27,06 | 2. | 9. | erőnyerő | 3:27,03 | 4. | 7. | kiesett | |||
Olekszandr Motuzenko Szerhij Kirszanov Ihor Nahajev Viktor Gyenyiszov | Kajak négyes 1000 m | 3:03,30 | 2. | 5. | erőnyerő | 3:09,07 | 1. | 4. | 3:01,40 | |||
Mihajlo Szlivinszkij | Kenu egyes 500 m | 1:51,90 | 1. | 1. | erőnyerő | 1:52,86 | 1. | 1. | 1:57,26 | |||
Ivans Klementjevs | Kenu egyes 1000 m | 4:05,12 | 1. | 1. | erőnyerő | 4:05,06 | 1. | 1. | 4:12,78 | |||
Victor Reneischi Nicolae Juravschi | Kenu kettes 500 m | 1:42,80 | 2. | 2. | erőnyerő | 1:45,16 | 1. | 1. | 1:41,77 | |||
Kenu kettes 1000 m | 3:48,27 | 1. | 4. | erőnyerő | 3:46,85 | 1. | 1. | 3:48,36 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Galina Szavenko | Kajak egyes 500 m | 1:57,69 | 3. | 6. | 2:01,56 | 3. | 10. | 2:00,88 | 7. | |||
Irina Szalomikova Irina Hmelevszkaja | Kajak kettes 500 m | 1:47,30 | 4. | 4. | 1:49,81 | 1. | 1. | 1:49,55 | 2. | 3. | 1:47,68 | 5. |
Alekszandra Apanovics Irina Hmelevszkaja Irina Szalomikova Nagyezsda Kovalevics | Kajak négyes 500 m | 1:37,78 | 2. | 3. | erőnyerő | 1:44,26 | 4. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Dzhamolidin Abduzhaparov | Mezőnyverseny | 4:32:46 (+0:24) | 5. |
Aszjat Szaitov | 4:32:56 (+0:34) | 51. | |
Riho Suun | 4:32:56 (+0:34) | 60. | |
Vaszilij Zsdanov Viktor Klimov Aszjat Szaitov Ihar Szumnyikav | Csapat időfutam | 2:00:27,0 (+02:39,3) | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Laima Zilporytė | Mezőnyverseny | 2:00:52 (+0:00) | |
Valentyina Jevpak | 2:00:52 (+0:00) | 5. | |
Alla Jakovleva | 2:00:52 (+0:00) | 34. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Nyikolaj Kovs | Férfi egyéni | 10,595 | 3. | Li Fu-hsziang (Lee Fu-Hsiang) (TPE) Maxwell Cheeseman (TRI) 11,26 | 1. | Fabrice Colas (FRA) Frank Weber (FRG) 11,10 | 1. | Maxwell Cheeseman (TRI) 11,77; 11,05 | Eddie Alexander (GBR) 11,09; 11,90 | Lutz Heßlich (GDR) 13,98; 11,82 | |||||||
Erika Salumäe | Női egyéni | 11,527 | 1. | Jang Hsziu-csen (Yang Hsiu-Chen) (TPE) Kim Dzsinjong (Kim Jin-Yeong) (KOR) 12,83 | 1. | Louise Jones (GBR) 12,34; 11,81 | Connie Paraskevin-Young (USA) 12,38; 12,22 | Christa Rothenburger-Luding (GDR) 11,68; 12,00; 12,58 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Gintautas Umaras | Férfi egyéni | 4:35,03 | 2. | Somogyi Miklós (HUN) lekörözték | 4:35,32 | Ivan Beltrami (ITA) lekörözték | 4:32,83 | Colin Sturgess (GBR) 4:46,25 | 4:40,24 | Dean Woods (AUS) 4:35,00 | 4:32,00 | |
Vjacseszlav Jekimov Artūras Kasputis Dmitrij Nyeljubin Gintautas Umaras Mindaugas Umaras | Férfi csapat | 4:16,10 | 1. | Olaszország (ITA) Ivan Beltrami Gianpaolo Grisandi David Solari Fabrizio Trezzi Fabio Baldato 4:20,90 | 4:14,22 | Franciaország (FRA) Hervé Dagorné Pascal Lino Didier Pasgrimaud Pascal Potié 4:29,49 | 4:20,17 | NDK (GDR) Steffen Blochwitz Roland Hennig Carsten Wolf Dirk Meier Uwe Preißler 4:14,09 | 4:13,31 |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Alekszandr Kiricsenko | Férfi egyéni | 1:04,499 |
- Pontverseny
Név | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Körhátrány | Hely. | Pont | Körhátrány | Helyezés | ||
Marat Ganyejev | Férfi | 17 | -1 | 8. | 46 | -1 |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
További helyosztókért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1988FkéziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 130 | 82 | +48 | 10 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 116 | 111 | +5 | 7 |
Svédország (SWE) | 5 | 3 | 0 | 2 | 106 | 91 | +15 | 6 |
Izland (ISL) | 5 | 2 | 1 | 2 | 96 | 102 | –6 | 5 |
Algéria (ALG) | 5 | 1 | 0 | 4 | 89 | 109 | –20 | 2 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 0 | 0 | 5 | 83 | 125 | –42 | 0 |
1988. szeptember 20. 10:00 Sablon:1988FkéziYUGURS
| Jugoszlávia (YUG) | 18–24 | Szovjetunió (URS) | |
(7–10) | ||||
1988. szeptember 22. 14:00 Sablon:1988FkéziSWEURS
| Svédország (SWE) | 18–22 | Szovjetunió (URS) | |
(7–11) | ||||
1988. szeptember 24. 18:00 Sablon:1988FkéziURSUSA
| Szovjetunió (URS) | 26–14 | Egyesült Államok (USA) | |
(10– 5) | ||||
1988. szeptember 26. 18:00 Sablon:1988FkéziURSALG
| Szovjetunió (URS) | 26–13 | Algéria (ALG) | |
(13–5) | ||||
1988. szeptember 28. 14:00 Sablon:1988FkéziISLURS
| Izland (ISL) | 19–32 | Szovjetunió (URS) | |
(8–15) | ||||
- Döntő
1988. október 1. 17:00 Sablon:1988FkéziURSKOR
| Szovjetunió (URS) | 32–25 | Dél-Korea (KOR) | |
(17–11) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a négyes döntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1988NkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 3 | 2 | 1 | 0 | 75 | 49 | +26 | 5 |
Norvégia (NOR) | 3 | 2 | 1 | 0 | 75 | 53 | +22 | 5 |
Kína (CHN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 76 | 58 | +18 | 2 |
Elefántcsontpart (CIV) | 3 | 0 | 0 | 3 | 37 | 103 | –66 | 0 |
1988. szeptember 21. 11:30 Sablon:1988NkéziURSCHN
| Szovjetunió (URS) | 24–19 | Kína (CHN) | |
(12–9) | ||||
1988. szeptember 23. 11:30 Sablon:1988NkéziURSCIV
| Szovjetunió (URS) | 32–11 | Elefántcsontpart (CIV) | |
(14–7) | ||||
1988. szeptember 25. 11:30 Sablon:1988NkéziURSNOR
| Szovjetunió (URS) | 19–19 | Norvégia (NOR) | |
(13–10) | ||||
- Négyes döntő
Csapat Sablon:1988NkéziD
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dél-Korea (KOR) | 3 | 2 | 0 | 1 | 63 | 61 | +2 | 4 |
Norvégia (NOR) | 3 | 1 | 1 | 1 | 59 | 57 | +2 | 3 |
Szovjetunió (URS) | 3 | 1 | 1 | 1 | 56 | 55 | +1 | 3 |
Jugoszlávia (YUG) | 3 | 1 | 0 | 2 | 52 | 57 | –5 | 2 |
1988. szeptember 27. 11:30 Sablon:1988NkéziYUGURS
| Jugoszlávia (YUG) | 15–18 | Szovjetunió (URS) | |
(8–9) | ||||
1988. szeptember 29. 15:30 Sablon:1988NkéziKORURS
| Dél-Korea (KOR) | 21–19 | Szovjetunió (URS) | |
(13–11) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1988FkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 4 | 1 | 468 | 384 | +84 |
Szovjetunió (URS) | 5 | 4 | 1 | 460 | 393 | +67 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 2 | 429 | 408 | +21 |
Puerto Rico (PUR) | 5 | 3 | 2 | 382 | 387 | –5 |
Közép-afrikai Köztársaság (CAF) | 5 | 1 | 4 | 346 | 436 | –90 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 5 | 384 | 461 | –77 |
1988. szeptember 18. Sablon:1988FkosárURSYUG
| Szovjetunió (URS) | 79–92 | Jugoszlávia (YUG) | |
(33–39) |
1988. szeptember 20. Sablon:1988FkosárAUSURS
| Ausztrália (AUS) | 69–91 | Szovjetunió (URS) | |
(35–53) |
1988. szeptember 21. Sablon:1988FkosárPURURS
| Puerto Rico (PUR) | 81–93 | Szovjetunió (URS) | |
(39–37) |
1988. szeptember 23. Sablon:1988FkosárKORURS
| Dél-Korea (KOR) | 73–110 | Szovjetunió (URS) | |
(38–59) |
1988. szeptember 24. Sablon:1988FkosárCAFURS
| Közép-afrikai Köztársaság (CAF) | 78–87 | Szovjetunió (URS) | |
(31–40) |
- Negyeddöntő
1988. szeptember 26. Sablon:1988FkosárURSBRA
| Szovjetunió (URS) | 110–105 | Brazília (BRA) | |
(53–58) |
- Elődöntő
1988. szeptember 28. Sablon:1988FkosárURSUSA
| Szovjetunió (URS) | 82–76 | Egyesült Államok (USA) | |
(47–37) |
- Döntő
1988. szeptember 30. Sablon:1988FkosárURSYUG2
| Szovjetunió (URS) | 76–63 | Jugoszlávia (YUG) | |
(31–28) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1988NkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 3 | 2 | 1 | 178 | 196 | –18 | 5 |
Szovjetunió (URS) | 3 | 2 | 1 | 208 | 188 | +20 | 5 |
Bulgária (BUL) | 3 | 1 | 2 | 217 | 241 | –24 | 4 |
Dél-Korea (KOR) | 3 | 1 | 2 | 244 | 222 | +22 | 4 |
1988. szeptember 19. Sablon:1988NkosárBULURS
| Bulgária (BUL) | 62–91 | Szovjetunió (URS) | |
(26–50) |
1988. szeptember 22. Sablon:1988NkosárKORURS
| Dél-Korea (KOR) | 66–69 | Szovjetunió (URS) | |
(35–33) |
1988. szeptember 25. Sablon:1988NkosárAUSURS
| Ausztrália (AUS) | 60–48 | Szovjetunió (URS) | |
(30–30) |
- Elődöntő
1988. szeptember 27. Sablon:1988NkosárUSAURS
| Egyesült Államok (USA) | 102–88 | Szovjetunió (URS) | |
(50–39) |
- Bronzmérkőzés
1988. szeptember 28. Sablon:1988NkosárAUSURS2
| Ausztrália (AUS) | 53–68 | Szovjetunió (URS) | |
(21–32) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- C csoport
Csapat Sablon:1988FfociC
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 2 | +4 | 5 |
Argentína (ARG) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 3 |
Dél-Korea (KOR) | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | –1 | 2 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 5 | –2 | 2 |
Szovjetunió (URS) | 2–1 | Argentína (ARG) |
---|---|---|
Dobrovolszkij 8' Mihajlicsenko 22' | (2–0) Jegyzőkönyv | Alfaro 77' (11-esből) |
Szovjetunió (URS) | 4–2 | Egyesült Államok (USA) |
---|---|---|
Mihajlicsenko 7' 48' Narbekovas 19' Dobrovolszkij 45' (11-esből) | (3–0) Jegyzőkönyv | Goulet 65' Doyle 85' |
- Negyeddöntő
Szovjetunió (URS) | 3–0 | Ausztrália (AUS) |
---|---|---|
Dobrovolszkij 50' (11-esből) 54' (11-esből) Mihajlicsenko 62' | (0–0) Jegyzőkönyv |
- Elődöntő
Olaszország (ITA) | 2–3 (h. u.) | Szovjetunió (URS) |
---|---|---|
Virdis 50' Carnevale 118' | (0–0, 1–1, 1–2) Jegyzőkönyv | Dobrovolszkij 78' Narbekovas 92' Mihajlicsenko 106' |
- Döntő
Szovjetunió (URS) | 2–1 (h. u.) | Brazília (BRA) |
---|---|---|
Dobrovolszkij 60' (11-esből) Szavicsev 103' | (0–1, 1–1, 2–1) Jegyzőkönyv | Romário 29' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||||||
Nyina Menykova | Dixon | Egyéni | 1395 | 8. | 1354 | 9. | |||
Olga Klimko | Buket | 1272 | 24. | kiesett | |||||
Jurij Kovsov | Barin | 1259 | 28. | kiesett | |||||
Anatolij Tankov | Izharsk | 1249 | 31.* | kiesett | |||||
Nyina Menykova Olga Klimko Jurij Kovsov Anatolij Tankov | lásd fentebb | Csapat | 3926 | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | Össz. | 1. kör | 2. kör | Össz. | ||||||
Pont | Pont | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | |||
Anatolij Tyimosenko | Pinguin | Egyéni | 18,00 | 42,00 | 60,00 | 46. | kiesett | ||||
Raimundas Udrakis | Dekoratsia | 7,00 | nem ért célba | kiesett | |||||||
Vjacseszlav Csukanov | Zritel | 5,00 | nem ért célba | kiesett | |||||||
Sergejs Šakurovs | Final | 4,00 | nem ért célba | kiesett | |||||||
Anatolij Tyimosenko Sergejs Šakurovs Raimundas Udrakis Vjacseszlav Csukanov | lásd fentebb | Csapat | 80,25 | 15. | kiesett |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Alekszandr Portnov | Egyéni műugrás | 561,81 | 12. | 563,37 | 10. |
Valerij Goncsarov | 570,63 | 11. | 554,16 | 12. | |
Giorgi Csogovadze | Egyéni toronyugrás | 540,90 | 7. | 585,96 | 4. |
Vlagyimir Tyimosinyin | 570,75 | 4. | 534,66 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Irina Lasko | Egyéni műugrás | 488,43 | 3. | 526,65 | 4. |
Marina Babkova | 456,42 | 8. | 506,43 | 5. | |
Anzsela Sztaszjulevics | Egyéni toronyugrás | 401,04 | 5. | 386,22 | 4. |
Jelena Mirosina | 399,27 | 6. | 381,93 | 6. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alekszandr Mahmutov | Papírsúly | erőnyerő | Carlos Eluaiza (ARG) 5:0 | Jesús Beltre (DOM) 4:1 | Ivajlo Marinov (BUL) 0:5 | kiesett | 5. | |
Timofei Scriabin | Légsúly | Zekaria Williams (COK) 5:0 | Joe Lawlor (IRL) 5:0 | Andy Agosto (PUR) 5:0 | Meluin de Leon (DOM) 3:2 | Kim Gvangszon (Kim Gwang-Seon) (KOR) 0:5 | kiesett | |
Alekszandr Artyemjev | Harmatsúly | Edouard Paululum (VAN) mérkőzés nélkül | Ndaba Dube (ZIM) RSC | Slimane Zengli (ALG) 5:0 | Alekszandar Hrisztov (BUL) 2:3 | kiesett | 5. | |
Mehak Gazarjan | Pehelysúly | erőnyerő | Ljubiša Simić (YUG) 5:0 | Giovanni Parisi (ITA) RSC | kiesett | 9. | ||
Konsztantyin Czju | Könnyűsúly | Leopoldo Cantancio (PHI) KO | Sean Knight (BAR) RSC | Andreas Zülow (GDR) 2:3 | kiesett | 9. | ||
Vjacsaszlav Janovszki | Kisváltósúly | Søren Søndergaard (DEN) RSC | Rashi Ali Hadj Matumla (TAN) RSC | Ludovic Proto (FRA) 5:0 | Anthony Mwamba (ZAM) 5:0 | Reiner Gies (FRG) KO | Grahame Cheney (AUS) 5:0 | |
Vlagyimir Jerescsenko | Váltósúly | Takahasi Josiaki (JPN) 5:0 | Dimus Chisala (ZAM) RSC | kiesett | 17. | |||
Jevgenyij Zajcev | Nagyváltósúly | erőnyerő | Gary Smikle (JAM) 5:0 | Sounaila Sagnon (BUR) RSC | Roy Jones (USA) 0:5 | kiesett | 5. | |
Ruszlan Taramov | Középsúly | erőnyerő | Samuel Simbo (SLE) KO | Sven Ottke (FRG) 0:5 | kiesett | 9. | ||
Nurmagomed Sanavazov | Félnehézsúly | Patrick Lihanda (UGA) 3:2 | Markus Bott (FRG) 5:0 | Andrea Magi (ITA) 5:0 | Damir Škaro (YUG) mérkőzés nélkül | Andrew Maynard (USA) 0:5 | ||
Ramzan Szebijev | Nehézsúly | erőnyerő | Luigi Gaudiano (ITA) 2:3 | kiesett | 9. | |||
Alekszandr Mirosnyicsenko | Szupernehézsúly | erőnyerő | Ali Al-Baluchi (KUW) 5:0 | Kim Juhjon (Kim Yu-Hyeon) (KOR) 5:0 | Riddick Bowe (USA) 0:5 | kiesett |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Úszás | Lövészet | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Vahtang Iagorasvili | Egyéni | 1:27,59 | 980 | 23. | 40–24 | 915 | 8. | 3:11,23 | 1344 | 2. | 193 | 978 | 16. | 13:25,91 | 1150 | 19. | 5367 | |
German Juferov | 1:49,78 | 716 | 54. | 42–22 | 949 | 6. | 3:13,82 | 1324 | 4. | 191 | 934 | 22. | 13:47,16 | 1084 | 25. | 5007 | 20. | |
Anatolij Avgyejev | 3:12,49 | 680 | 56. | 38–26 | 871 | 14. | 3:13,75 | 1324 | 3. | 189 | 890 | 34. | 13:50,92 | 1075 | 31. | 4840 | 35. | |
Vahtang Iagorasvili German Juferov Anatolij Avgyejev | Csapat | 2376 | 13. | 2735 | 2. | 3992 | 1. | 2802 | 7. | 3309 | 9. | 15214 | 5. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1988FröpiA
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 9 | 4 | 1 | 14 | 4 | 3,500 | 248 | 190 | 1,305 |
Brazília (BRA) | 9 | 4 | 1 | 14 | 7 | 2,000 | 296 | 225 | 1,316 |
Svédország (SWE) | 7 | 2 | 3 | 9 | 11 | 0,818 | 220 | 262 | 0,840 |
Bulgária (BUL) | 7 | 2 | 3 | 7 | 9 | 0,778 | 190 | 194 | 0,979 |
Olaszország (ITA) | 7 | 2 | 3 | 7 | 11 | 0,636 | 203 | 222 | 0,914 |
Dél-Korea (KOR) | 6 | 1 | 4 | 5 | 14 | 0,357 | 200 | 264 | 0,758 |
1988. szeptember 18. Sablon:1988FröpiURSBUL
| Szovjetunió (URS) | 3–0 | Bulgária (BUL) | |
(15–7, 15–9, 15–8) |
1988. szeptember 19. Sablon:1988FröpiSWEURS
| Svédország (SWE) | 0–3 | Szovjetunió (URS) | |
(8–15, 7–15, 14–16) |
1988. szeptember 22. Sablon:1988FröpiURSKOR
| Szovjetunió (URS) | 3–0 | Dél-Korea (KOR) | |
(15–6, 15–7, 15–13) |
1988. szeptember 24. Sablon:1988FröpiURSITA
| Szovjetunió (URS) | 3–1 | Olaszország (ITA) | |
(15–9, 15–9, 12–15, 15–12) |
1988. szeptember 26. Sablon:1988FröpiURSBRA
| Szovjetunió (URS) | 2–3 | Brazília (BRA) | |
(15–12, 15–9, 8–15, 11–15, 6–15) |
- Elődöntő
1988. szeptember 30. 20:30 Sablon:1988FröpiURSARG
| Szovjetunió (URS) | 3–0 | Argentína (ARG) | |
(15–11, 17–15, 15–8) |
- Döntő
1988. október 2. 12:55 Sablon:1988FröpiURSUSA
| Szovjetunió (URS) | 1–3 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–13, 10–15, 4–15, 8–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1988NröpiA
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Szovjetunió (URS) | 5 | 2 | 1 | 8 | 3 | 2,667 | 154 | 114 | 1,351 |
Japán (JPN) | 5 | 2 | 1 | 8 | 6 | 1,333 | 173 | 159 | 1,088 |
Dél-Korea (KOR) | 4 | 1 | 2 | 4 | 7 | 0,571 | 116 | 137 | 0,847 |
NDK (GDR) | 4 | 1 | 2 | 4 | 8 | 0,500 | 127 | 160 | 0,794 |
1988. szeptember 20. Sablon:1988NröpiJPNURS
| Japán (JPN) | 3–2 | Szovjetunió (URS) | |
(15–2, 8–15, 15–12, 10–15, 19–17) |
1988. szeptember 23. Sablon:1988NröpiURSKOR
| Szovjetunió (URS) | 3–0 | Dél-Korea (KOR) | |
(15–5, 15–8, 15–7) |
1988. szeptember 25. Sablon:1988NröpiGDRURS
| NDK (GDR) | 0–3 | Szovjetunió (URS) | |
(16–18, 7–15, 4–15) |
- Elődöntő
1988. szeptember 27. 20:30 Sablon:1988NröpiURSCHN
| Szovjetunió (URS) | 3–0 | Kína (CHN) | |
(15–0, 15–9, 15–2) |
- Döntő
1988. szeptember 29. 20:30 Sablon:1988NröpiURSPER
| Szovjetunió (URS) | 3–2 | Peru (PER) | |
(10–15, 12–15, 15–13, 15–7, 17–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Borisz Kokorev | Légpisztoly | 581 | 8. | 556 | 8. |
Ihar Baszinszki | 583 | 5. | 565 | 5. | |
Szabadpisztoly | 570 | 1. | 657 | ||
Alekszandr Melentyjev | 558 | 12. | kiesett | ||
Afanasijs Kuzmins | Gyorstüzelő pisztoly | 598 | 1. | 698 | |
Vlagyimir Vohmjanyin | 587 | 21. | kiesett | ||
Vlagyimir Lvov | Sportpuska, fekvő | 595 | 15. | kiesett | |
Kirill Ivanov | 595 | 15. | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1173 | 5. | 1,275,0 | ||
Hracsja Petikjan | 1173 | 5. | 1,272,2 | 6. | |
Légpuska | 586 | 24. | kiesett | ||
Szjarhej Martinav | 588 | 14. | kiesett | ||
Hennagyij Avramenko | Futócéllövészet | 591 | 1. | 686 | |
Oleg Moldovan | 583 | 12. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Nino Szalukvadze | Légpisztoly | 390 | 1. | 487,9 | |
Sportpisztoly | 591 | 1. | 690 | ||
Marina Dobrancseva | 585 | 6. | 682 | 8. | |
Légpisztoly | 385 | 4. | 485,2 | ||
Irina Silava | Légpuska | 395 | 1. | 498,5 | |
Anna Maluhina | 394 | 4. | 495,8 | ||
Sportpuska, összetett | 585 | 3. | 678,4 | 6. | |
Valentyina Cserkaszova | 586 | 2. | 681,4 |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Dmitro Monakov | Trap | 197 | 1. | 222 | |
Urmas Saaliste | 194 | 7. | kiesett | ||
Olekszandr Lavrinenko | 142 | 25. | kiesett | ||
Valeri Timoxin | Skeet | 196 | 11. | kiesett | |
Szvetlana Gyomina | 195 | 13. | kiesett | ||
Alekszandr Cserkaszov | 195 | 13. | kiesett | ||
Tamaz Imnaisvili | 146 | 25. | kiesett |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Hokszen Mirzojan | 56 kg | 127,5 | 1. | 165,0 | 1. | 292,5 | |
Iszrajel Militoszján | 67,5 kg | 155,0 | 1. | 182,5 | 2. | 337,5 | |
Iszrail Arszamakov | 82,5 kg | 167,5 | 2. | 210,0 | 1. | 377,5 | |
Anatolij Hrapatij | 90 kg | 187,5 | 1. | 225,0 | 1. | 412,5 | |
Nail Muhamegyjarov | 177,5 | 3. | 222,5 | 2. | 400,0 | ||
Pavel Kuznyecov | 100 kg | 190,0 | 1. | 235,0 | 1. | 425,0 | |
Jurij Zaharevics | 110 kg | 210,0 | 1. | 245,0 | 1. | 455,0 | |
Alekszandr Popov | 187,5 | 5. | 232,5 | 5. | 420,0 | 5. | |
Aljakszandr Kurlovics | +110 kg | 212,5 | 1. | 250,0 | 1. | 462,5 |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Zenés gyakorlat | Összesítés | Zenés gyakorlat | Összesítés | |||||
Pont | Hely. | Pont | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | ||
Krisztine Palaszinidi | Egyéni | 87,050 | 18. | 93,60 | 180,650 | 7. | 93,60 | 180,650 | 7. |
Marija Csernyajeva | 88,000 | 16. | kiesett | ||||||
Tatyjana Tyitova | 89,333 | 11. | kiesett | ||||||
Marija Csernyajeva Tatyjana Tyitova | Páros | 88,667 | 5. | 93,60 | 182,267 | 6. | 94,00 | 182,667 | 6. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Andrej Cserkaszov | Egyes | Hugo Chapacú (PAR) 6–0, 6–0, 6–1 | Brad Gilbert (USA) 4–6, 6–1, 1–6, 2–6 | kiesett | 17. | |||
Andrej Csesznokov | Michiel Schapers (HOL) 3–6, 7–5, 0–6, 2–6 | kiesett | 33. | |||||
Alekszandr Volkov | Carl-Uwe Steeb (FRG) 5–7, 4–6, 3–6 | kiesett | 33. | |||||
Alekszandr Volkov Andrej Olhovszkij | Páros | Spanyolország (ESP) Emilio Sánchez Vicario Sergio Casal 5–7, 1–6, 2–6 | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Natallja Zverava | Egyes | erőnyerő | Anne Minter (AUS) 6–4, 3–6, 6–1 | Tine Scheuer-Larsen (DEN) 6–1, 6–2 | Gabriela Sabatini (ARG) 4–6, 3–6 | kiesett | 5. | |
Larisza Szavcsenko | erőnyerő | Sara Gomer (GBR) 6–7, 7–6, 9–7 | Kim Ilszun (Kim Il-Sun) (KOR) 6–3, 7–6 | Steffi Graf (FRG) 2–6, 6–4, 3–6 | kiesett | 5. | ||
Leila Meszhi | Regina Rajchrtová (TCH) 7–5, 7–5 | Steffi Graf (FRG) 5–7, 1–6 | kiesett | 17. | ||||
Larisza Szavcsenko Natallja Zverava | Páros | Mexikó (MEX) Xóchitl Escobedo Claudia Hernández 6–2, 6–1 | Ausztrália (AUS) Liz Smylie Wendy Turnbull 3–6, 2–6 | kiesett | 5. |
Torna
Bővebben: Torna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Vlagyimir Artyomov | Talaj | 19,90 | 1. | 9,950 | |
Ugrás | 19,65 | 6. | kiesett | ||
Korlát | 19,95 | 1. | 9,975 | ||
Nyújtó | 19,90 | 1. | 9,950 | * | |
Gyűrű | 19,80 | 5. | kiesett | ||
Lólengés | 19,75 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 118,95 | 1. | 119,125 | ||
Valerij Ljukin | Talaj | 19,80 | 5. | kiesett | |
Ugrás | 19,60 | 9. | kiesett | ||
Korlát | 19,90 | 2. | 9,950 | ||
Nyújtó | 19,85 | 2. | 9,925 | * | |
Gyűrű | 19,85 | 3. | 9,925 | 4.* | |
Lólengés | 19,85 | 5. | 9,925 | 5. | |
Egyéni összetett | 118,85 | 2. | 119,025 | ||
Dmitrij Bilozercsev | Talaj | 19,75 | 9. | kiesett | |
Ugrás | 19,60 | 9. | kiesett | ||
Korlát | 19,90 | 2. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,35 | 31. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,95 | 1. | 9,975 | * | |
Lólengés | 19,90 | 1. | 9,950 | ||
Egyéni összetett | 118,45 | 3. | 118,975 | ||
Szergej Harkov | Talaj | 19,90 | 1. | 9,950 | |
Ugrás | 19,80 | 2. | 9,900 | 6. | |
Korlát | 19,70 | 6. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,55 | 15. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,80 | 5. | kiesett | ||
Lólengés | 19,65 | 12. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 118,40 | 4. | kiesett | ||
Vladimer Gogoladze | Talaj | 19,65 | 14. | kiesett | |
Ugrás | 19,75 | 4. | 9,875 | 8. | |
Korlát | 19,65 | 13. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,55 | 15. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,60 | 18. | kiesett | ||
Lólengés | 19,50 | 22. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 117,70 | 6. | kiesett | ||
Vlagyimir Novikov | Talaj | 19,55 | 19. | kiesett | |
Ugrás | 19,25 | 39. | kiesett | ||
Korlát | 19,70 | 6. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,60 | 12. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Lólengés | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 117,50 | 11. | kiesett | ||
Vlagyimir Artyomov Dmitrij Bilozercsev Vladimer Gogoladze Szergej Harkov Valerij Ljukin Vlagyimir Novikov | Csapat összetett | 593,35 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jelena Susunova | Talaj | 19,900 | 1. | 19,575 | 7. |
Ugrás | 20,000 | 1. | 19,712 | 8. | |
Felemás korlát | 19,925 | 3. | 19,962 | ||
Gerenda | 19,850 | 3. | 19,875 | ||
Egyéni összetett | 79,675 | 1. | 79,662 | ||
Szvjatlana Bahinszkaja | Talaj | 19,825 | 4. | 19,887 | |
Ugrás | 19,875 | 2. | 19,905 | ||
Felemás korlát | 19,825 | 5. | 19,899 | 5. | |
Gerenda | 19,875 | 1. | 19,787 | 5. | |
Egyéni összetett | 79,400 | 3. | 79,400 | ||
Natālija Laščonova | Talaj | 19,800 | 5. | kiesett | |
Ugrás | 19,800 | 4. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,675 | 9. | kiesett | ||
Gerenda | 19,625 | 9. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,900 | 5. | 78,875 | 5. | |
Szvjatlana Baitava | Talaj | 19,425 | 31. | kiesett | |
Ugrás | 19,625 | 14. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,675 | 9. | kiesett | ||
Gerenda | 19,700 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,425 | 13. | kiesett | ||
Jelena Sevcsenko | Talaj | 19,625 | 17. | kiesett | |
Ugrás | 19,700 | 9. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,475 | 28. | kiesett | ||
Gerenda | 19,550 | 14. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 78,350 | 14. | kiesett | ||
Olha Sztrazseva | Talaj | 9,775 | 84. | kiesett | |
Ugrás | 19,775 | 6. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,825 | 5. | kiesett | ||
Gerenda | 18,800 | 66. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 68,175 | 84. | kiesett | ||
Szvjatlana Bahinszkaja Szvjatlana Baitava Natālija Laščonova Jelena Sevcsenko Jelena Susunova Olha Sztrazseva | Csapat összetett | 395,475 |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Marina Lobacs | Egyéni | 40,00 | 1. | 60,000 | |
Olekszandra Timosenko | 39,75 | 3. | 59,875 |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Volodimir Tkacsenko | 50 m gyors | 22,81 | 2. | 5. | A | 22,88 | 6. | 6. |
Gennagyij Prigoda | 22,57 | 1. | 2. | A | 22,71 | 3. | ||
100 m gyors | 50,13 | 2. | 5. | A | 49,75 | 4. | 4. | |
Iurie Başcatov | 50,08 | 2. | 4. | A | 50,08 | 5. | 5. | |
200 m gyors | 1:52,04 | 6. | 22. | kiesett | ||||
Alekszej Kuznyecov | 1:50,84 | 4. | 13. | B | 1:51,03 | 4. | 12. | |
Alekszandr Bazsanov | 400 m gyors | 3:58,74 | 7. | 27. | kiesett | |||
Vlagyimir Szalnyikov | 1500 m gyors | 15:07,83 | 1. | 2. | A | 15:00,40 | 1. | |
Igor Poljanszkij | 100 m hát | 55,04 | 1. | 2. | A | 55,20 | 3. | |
200 m hát | 2:01,70 | 2. | 4. | A | 1:59,37 | 1. | ||
Szergej Zabolotnov | 2:01,27 | 1. | 1. | A | 2:00,52 | 4. | 4. | |
100 m hát | 56,13 | 3. | 4. | A | 55,37 | 4. | 4. | |
Dmitrij Volkov | 100 m mell | 1:02,49 | 2. | 3. | A | 1:02,20 | 3. | |
Alekszej Matvejev | 1:03,25 | 2. | 10. | B | 1:03,01 | 1. | 9. | |
Valerij Lozik | 200 m mell | 2:16,31 | 1. | 4. | A | 2:16,16 | 5. | 5. |
Vagyim Alekszejev | 2:17,15 | 4. | 8. | A | 2:16,70 | 6. | 6. | |
Konsztantyin Petrov | 100 m pillangó | 55,84 | 7. | 23. | kiesett | |||
Vadim Jaroscsuk | 54,17 | 2. | 6. | A | 54,60 | 8. | 8. | |
200 m pillangó | 2:01,05 | 3. | 13. | B | 2:00,34 | 3. | 11. | |
200 m vegyes | 2:02,77 | 2. | 2. | A | 2:02,40 | 3. | ||
Mihail Zubkov | 2:03,79 | 2. | 4. | A | 2:02,92 | 4. | 4. | |
400 m vegyes | 4:25,30 | 5. | 13. | B | 4:25,44 | 5. | 13. | |
Gennagyij Prigoda Iurie Başcatov Nyikolaj Jevszejev Volodimir Tkacsenko Raimundas Mažuolis Olekszij Boriszlavszkij | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:19,89 | 2. | 2. | A | 3:18,33 | 2. | |
Szergej Kudrjajev Alekszandr Bazsanov Nyikolaj Jevszejev Alekszej Kuznyecov | 4 × 200 m gyorsváltó | kizárták | kiesett | |||||
Igor Poljanszkij Dmitrij Volkov Vadim Jaroscsuk Gennagyij Prigoda Szergej Zabolotnov Valerij Lozik Konsztantyin Petrov Nyikolaj Jevszejev | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:45,29 | 2. | 5. | A | 3:39,96 | 3. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Inna Abramova | 50 m gyors | 26,27 | 6. | 10. | B | 26,48 | 6. | 14. |
Svetlana Isakova | 100 m gyors | 57,17 | 6. | 14. | B | 57,07 | 7. | 15. |
Natalja Trefilova | 56,66 | 2. | 9. | B | 56,48 | 1. | 9. | |
200 m gyors | 2:00,54 | 1. | 5. | A | 1:59,24 | 5. | 5. | |
400 m gyors | 4:12,20 | 3. | 8. | A | 4:13,92 | 8. | 8. | |
800 m gyors | 8:43,19 | 6. | 15. | kiesett | ||||
Jelena Volkova | 100 m mell | 1:09,86 | 2. | 4. | A | 1:09,24 | 5. | 5. |
Szvetlana Kuzmina | 1:10,83 | 4. | 9. | B | 1:10,42 | 1. | 9. | |
200 m mell | 2:30,93 | 4. | 10. | B | 2:30,03 | 2. | 10. | |
Julija Bohacsova | 2:28,94 | 1. | 2. | A | 2:28,54 | 5. | 5. | |
200 m vegyes | 2:19,07 | 6. | 12. | B | 2:19,91 | 7. | 15. | |
Jelena Gyengyeberova | 2:15,30 | 1. | 1. | A | 2:13,31 | 2. | ||
400 m vegyes | 4:46,63 | 4. | 6. | A | 4:40,44 | 4. | 4. | |
Szvitlana Kopcsikova | 100 m pillangó | 1:01,65 | 4. | 9. | B | 1:01,48 | 1. | 9. |
200 m pillangó | 2:15,26 | 5. | 12. | B | 2:14,43 | 4. | 12. | |
Jelena Gyengyeberova Svetlana Isakova Natalja Trefilova Szvitlana Kopcsikova Inna Abramova | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:46,28 | 2. | 4. | A | 3:44,99 | 5. | 5. |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Nyikolaj Kravcsenko | Divízió II | 36,0 | 40,0 | 35,0 | 35,0 | (52,0*) | 52,0* | 52,0* | 250,0 | 37. |
Oleg Hopjorszkij | Finn dingi | (40,0**) | 17,0 | 40,0** | 0,0 | 8,0 | 3,0 | 13,0 | 81,0 | 8. |
Toomas Tõniste Tõnu Tõniste | 470-es osztály | 17,0 | 8,0 | 18,0 | 0,0 | 0,0 | 3,0 | (36,0) | 46,0 |
* - nem ért célba
** - nem indult
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Irina Csunihovszka Larisza Moszkalenko | 470-es osztály | 8,0 | 5,7 | 13,0 | 0,0 | 5,7 | (14,0) | 13,0 | 45,4 |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Aleksandr Zõbin Viktor Szolovjov | Csillaghajó | 10,0 | 20,0 | (22,0) | 14,0 | 5,7 | 5,7 | 13,0 | 68,4 | 8. |
Szjarhej Kravcov Jurij Konovalov | Tornádó | 19,0 | 8,0 | 8,0 | 3,0 | (30,0) | 13,0 | 19,0 | 70,0 | 7. |
Georgij Sajduko Nikolai Poljakov Aleh Miron | Soling | (19,0) | 17,0 | 17,0 | 16,0 | 13,0 | 8,0 | 13,0 | 84,0 | 10. |
Szergej Borogyinov Viktar Budancev | Repülő hollandi | 16,0 | 18,0 | 20,0 | 10,0 | 16,0 | 16,0 | (22,0) | 96,0 | 14. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Aljakszandr Ramanykov | Tőr, egyéni | 7. csoport Alkindi (INA) | 1. | 1. csoport Jesús Esperanza (ESP) | 1. | 6. csoport Eric Strand (SWE) | 2. | Joachim Wendt (AUT) 10–2 | Gátai Róbert (HUN) 10–8 | Mauro Numa (ITA) 7–10 | Peter Lewison (USA) 10–1 | Mauro Numa (ITA) 11–9 | Stefano Cerioni (ITA) 5–10 | Bronzmérkőzés Ulrich Schreck (FRG) 10–8 | ||||
İlqar Məmmədov | 2. csoport Khaled Al-Awadhi (KUW) | 2. | 5. csoport Kanacu Josihiko (JPN) | 2. | 5. csoport Benoît Giasson (CAN) | 1. | Donnie McKenzie (GBR) 10–5 | Ulrich Schreck (FRG) 7–10 | Liu Jün-hung (Liu Yunhong) (CHN) 10–6 | Bogusław Zych (POL) 10–7 | Érsek Zsolt (HUN) 7–10 | kiesett | 10. | |||||
Borisz Koreckij | 9. csoport Szekeres Pál (HUN) | 1. | 6. csoport Dave Littell (USA) | 2. | 7. csoport Lao Sao-pej (Lao Shaopei) (CHN) | 2. | Udo Wagner (GDR) 5–10 | Csang Cse-cseng (Zhang Zhicheng) (CHN) 10–8 | Kim Szungphjo (Kim Seung-Pyo) (KOR) 10–3 | Philippe Omnès (FRA) 9–10 | kiesett | 16. | ||||||
Andrej Suvalov | Párbajtőr, egyéni | 4. csoport Vang Szan-caj (Wang San-Tsai) (TPE) | 2. | 5. csoport Fernando de la Peña (ESP) | 1. | 4. csoport André Kuhn (SUI) | 1. | Tu Csen-cseng (Du Zhencheng) (CHN) 10–6 | Martin Brill (NZL) 10–9 | Alexander Pusch (FRG) 10–6 | Martin Brill (NZL) 10–3 | Arnd Schmitt (FRG) 9–10 | Bronzmérkőzés Sandro Cuomo (ITA) 10–8 | |||||
Vlagyimir Reznyicsenko | 9. csoport Ali Abuzamia (JOR) | 1. | 6. csoport I Szanggi (Lee Sang-gi) (KOR) | 2. | 3. csoport Roberto Lazzarini (BRA) | 4. | Székely Zoltán (HUN) 10–5 | Arnd Schmitt (FRG) 10–9 | Mauricio Rivas (COL) 10–5 | Philippe Riboud (FRA) 9–10 | kiesett | 8. | ||||||
Mihajlo Tisko | 11. csoport Tang Wing Keung (HKG) | 2. | 11. csoport Chan Khaj-száng (Chan Kai Sang) (HKG) | 3. | 1. csoport Mauricio Rivas (COL) | 2. | Kolczonay Ernő (HUN) 9–10 | Stéphane Ganeff (HOL) 4–10 | kiesett | 26. | ||||||||
Heorhij Pohoszov | Kard, egyéni | 2. csoport Pierre Guichot (FRA) | 2. | 5. csoport Csia Kuj-hua (Jia Guihua) (CHN) | 1. | 4. csoport Hriszto Etropolszki (BUL) | 3. | Jean-François Lamour (FRA) 10–9 | Jürgen Nolte (FRG) 7–10 | Gianfranco Dalla Barba (ITA) 10–7 | Philippe Delrieu (FRA) 9–10 | kiesett | 6. | |||||
Andrej Alsan | 4. csoport Pedro Bleyer (BOL) | 1. | 4. csoport I Bjongnam (Lee Byeong-Nam) (KOR) | 1. | 1. csoport Bujdosó Imre (HUN) | 2. | Steve Mormando (USA) 10–1 | Philippe Delrieu (FRA) 6–10 | Giovanni Scalzo (ITA) 8–10 | kiesett | 9. | |||||||
Szergej Mingyirgaszov | 6. csoport Felix Becker (FRG) | 1. | 3. csoport Antonio García (ESP) | 3. | 3. csoport Cseng Csao-kang (Zheng Zhaokang) (CHN) | 5. | kiesett | kiesett | kiesett | 17. | ||||||||
Aljakszandr Ramanykov İlqar Məmmədov Vladimer Apciauri Anvar Ibragimov Borisz Koreckij | Tőr, csapat | 2. csoport Lengyelország (POL) | 1. | Kína (CHN) 9–5 | Magyarország (HUN) 8–8 | NSZK (FRG) 9–5 | ||||||||||||
Andrej Suvalov Pavel Kolobkov Vlagyimir Reznyicsenko Mihajlo Tisko Igor Tyihomirov | Párbajtőr, csapat | 2. csoport | 1. | erőnyerő | Svédország (SWE) 9–5 | Franciaország (FRA) 5–9 | Bronzmérkőzés Olaszország (ITA) 8–8 | |||||||||||
Szergej Mingyirgaszov Mihail Burcev Heorhij Pohoszov Andrej Alsan Szergej Korjaskin | Kard, csapat | 3. csoport Lengyelország (POL) | 1. | erőnyerő | Franciaország (FRA) 9–7 | Magyarország (HUN) 8 (64)–8 (67) |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tatyjana Szadovszkaja | Tőr, egyéni | 4. csoport Mijahara Mieko (JPN) | 2. | 3. csoport Dorina Vaccaroni (ITA) | 1. | 3. csoport Jánosi Zsuzsa (HUN) | 2. | Jolanta Królikowska (POL) 8–6 | Anja Fichtel-Mauritz (FRG) 4–8 | Thak Cshongim (Tak Jeong-Im) (KOR) 8–4 | Zita-Eva Funkenhauser (FRG) 5–8 | kiesett | 5. | ||
Jelena Glikina | 8. csoport Fabiana López (MEX) | 2. | 1. csoport Szun Hung-jün (Sun Hongyun) (CHN) | 1. | 2. csoport Sabine Bau (FRG) | 3. | Thak Cshongim (Tak Jeong-Im) (KOR) 8–7 | Margherita Zalaffi (ITA) 8–7 | Jánosi Zsuzsa (HUN) 4–8 | kiesett | 8. | ||||
Olga Voscsakina | 9. csoport Jacynthe Poirier (CAN) | 2. | 6. csoport Madeleine Philion (CAN) | 2. | 1. csoport Elisabeta Guzganu-Tufan (ROM) | 2. | Szun Hung-jün (Sun Hongyun) (CHN) 6–8 | Sabine Bau (FRG) 2–8 | kiesett | 14. | |||||
Jelena Glikina Jelena Grisina Tatyjana Szadovszkaja Marina Szoboleva Olga Voscsakina | Tőr, csapat | 3. csoport Franciaország (FRA) | 1. | Kína (CHN) 8–7 | NSZK (FRG) 3–9 | Bronzmérkőzés Magyarország (HUN) 2–9 | 4. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Szovjet férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1988FvíziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NSZK (FRG) | 5 | 5 | 0 | 0 | 60 | 37 | +23 | 10 |
Szovjetunió (URS) | 5 | 3 | 1 | 1 | 63 | 30 | +33 | 7 |
Olaszország (ITA) | 5 | 3 | 1 | 1 | 48 | 33 | +15 | 7 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 2 | 0 | 3 | 40 | 39 | +1 | 4 |
Franciaország (FRA) | 5 | 1 | 0 | 4 | 43 | 54 | –11 | 2 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 0 | 5 | 14 | 75 | –61 | 0 |
1988. szeptember 21. 14:00 Sablon:1988FvíziITAURS
| Olaszország (ITA) | 9–9 | Szovjetunió (URS) | |
(2–3, 1–2, 3–2, 3–2) | ||||
1988. szeptember 22. 16:30 Sablon:1988FvíziAUSURS
| Ausztrália (AUS) | 4–11 | Szovjetunió (URS) | |
(3–3, 0–1, 0–2, 1–5) | ||||
1988. szeptember 23. 16:30 Sablon:1988FvíziFRAURS
| Franciaország (FRA) | 4–18 | Szovjetunió (URS) | |
(2–5, 0–4, 1–5, 1–4) | ||||
1988. szeptember 26. 10:15 Sablon:1988FvíziKORURS
| Dél-Korea (KOR) | 4–17 | Szovjetunió (URS) | |
(1–6, 1–3, 1–2, 1–6) | ||||
1988. szeptember 27. 11:30 Sablon:1988FvíziURSFRG
| Szovjetunió (URS) | 8–9 | NSZK (FRG) | |
(4–2, 0–3, 1–4, 3–0) | ||||
- Elődöntő
1988. szeptember 30. 16:30 Sablon:1988FvíziURSUSA
| Szovjetunió (URS) | 7–8 | Egyesült Államok (USA) | |
(1–1, 2–3, 2–3, 2–1) | ||||
- Bronzmérkőzés
1988. október 1. 20:15 Sablon:1988FvíziFRGURS
| NSZK (FRG) | 13–14 | Szovjetunió (URS) | |
(1–5, 6–2, 4–4, 2–3) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Források
- Soviet Union at the 1988 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Oroszország-portál
- Olimpiaportál