Canada op de Olympische Winterspelen 1980
Canada op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Canada | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | CAN | |||||||||||||||||||||
NOC | Canadian Olympic Committee externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 1980 in Lake Placid | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Canada op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Canada op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Tijdens de Olympische Winterspelen van 1980, die in Lake Placid (Verenigde Staten) werden gehouden, nam Canada voor de dertiende keer deel.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Schaatsen | Gaétan Boucher | 1000 m (m) | |
Alpineskiën | Steve Podborski | afdaling (m) |
Deelnemers en resultaten
Alpineskiën
Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Steve Podborski | afdaling (m) | 3 | 1.46,62 (+1,12) |
David Murray | 10e | 1.47,95 (+2,45) | |
Dave Irwin | 11e | 1.48,12 (+2,62) | |
Ken Read | dnf | opgave | |
Laurie Graham | afdaling (v) | 11e | 1.40,74 (+3,22) |
Loni Klettl | afdaling (v) | 13e | 1.40,95 (+3,43) |
Kathy Kreiner | afdaling (v) | 5e | 1.39,53 (+2,01) |
reuzenslalom (v) | 9e | 2.45,75 (+4,09) 1.17,19+1.28,56 | |
slalom (v) | 15e | 1.34,78 (+9,69) 48,06+46,72 |
Bobsleeën
Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Joey Kilburn Robert Wilson | 2-mansbob (m) Canada I | 13e | 4.16,21 (+6,85) (1.04,07 / 1.04,27 / 1.03,96 / 1.03,91) |
Brian Vachon Serge Cantin | 2-mansbob (m) Canada II | 20e | 4.18,76 (+9,40) (1.04,66 / 1.04,67 / 1.04,38 / 1.05,05) |
Martin Glynn Alan MacLachlan Serge Cantin Robert Wilson | 4-mansbob (m) Canada I | dns-3 | niet gestart run 3 (1.01,76 / 1.02,25 / niet gestart ) |
Kunstrijden
Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Brian Pockar | mannen | 12e | pc. 107,0; 163,3 punten |
Heather Kemkaran | vrouwen | 15e | pc. 128,0; 164,6 punten |
Barbara Underhill Paul Martini | paarrijden | 9e | pc. 78,0; 129,4 punten |
Lorna Wighton John Dowding | ijsdansen | 6e | pc. 54,0; 193,8 punten |
Langlaufen
Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sharon Firth | 5 km (v) | 35e | 16.54,66 (+1.47,74) |
Shirley Firth | 5 km (v) | 28e | 16.23,40 (+1.16,48) |
10 km (v) | 24e | 32.56,87 (+2.25,33) | |
Joan Groothuysen | 5 km (v) | 27e | 16.23,25 (+1.16,33) |
10 km (v) | 34e | 33.31,99 (+3.00,45) | |
Esther Miller | 10 km (v) | 33e | 33.29,03 (+2.57,49) |
Angela Schmidt | 5 km (v) | 29e | 16.28,87 (+1.21,95) |
10 km (v) | 23e | 32.56,13 (+2.24,59) | |
Angela Schmidt Shirley Firth Esther Miller Joan Groothuysen | 4x5 km estafette (v) | 8e | 1:07.45,75 (+5.34,65) (17.10,74 / 16.51,37 / 17.07,96 / 16.35,68) |
Rodelen
Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Bruce Smith | mannen | 11e | 3.01,074 (+6,278) (45,442 / 45,305 / 45,479 / 44,848) |
Mark Jensen | 17e | 3.02,810 (+8,014) (45,150 / 46,218 / 45,363 / 46,079) | |
Carole Keyes | vrouwen | 18e | 2.43,899 (+7,362) (40,616 / 40,658 / 41,567 / 41,058) |
Danielle Nadeau | 22e | 2.44,621 (+8,084) (40,782 / 40,968 / 41,770 / 41,101) |
Schaatsen
Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Gaétan Boucher | 500 m (m) | 8e | 38,90 (+0,87) |
1000 m (m) | 2 | 1.16,68 (+1,50) | |
1500 m (m) | 15e | 2.00,15 (+4,71) | |
Jacques Thibault | 500 m (m) | 26e | 40,11 (+2,08) |
1000 m (m) | 20e | 1.19,79 (+4,61) | |
1500 m (m) | 27e | 2.06,79 (+11,35) | |
Craig Webster | 1000 m (m) | 27e | 1.21,47 (+6,29) |
1500 m (m) | 23e | 2.02,41 (+6,97) | |
5000 m (m) | 20e | 7.28,94 (+26,65) | |
Sylvia Burka | 500 m (v) | 9e | 43,43 (+1,65) |
1000 m (v) | 7e | 1.27,50 (+3,40) | |
1500 m (v) | 10e | 2.14,65 (+3,70) | |
3000 m (v) | 12e | 4.44,22 (+12,09) | |
Sylvie Daigle | 500 m (v) | 19e | 44,16 (+2,38) |
Pat Durnin | 3000 m (v) | 23e | 4.58,42 (+26,29) |
Kathy Vogt | 500 m (v) | 18e | 44,15 (+2,37) |
1000 m (v) | 24e | 1.30,33 (+6,23) | |
1500 m (v) | 16e | 2.16,09 (+5,14) | |
Brenda Webster | 1000 m (v) | 19e | 1.29,84 (+5,74) |
1500 m (v) | 11e | 2.14,73 (+3,78) | |
3000 m (v) | 11e | 4.43,67 (+11,54) |
Schansspringen
Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Horst Bulau | normale schans (m) | 41e | 180,1 punten 79,4 p. (64,5 m) + 100,7 p. (75,0 m) |
grote schans (m) | 29e | 205,1 punten 106,9 p. (100,5 m) + 98,2 p. (95,0 m) | |
Steve Collins | normale schans (m) | 28e | 207,7 punten 111,8 p. (81,0 m) + 95,9 p. (72,0 m) |
grote schans (m) | 9e | 238,4 punten 126,7 p. (112,5 m) + 111,7 p. (102,5 m) | |
Tauno Käyhkö | normale schans (m) | 30e | 205,4 punten 108,8 p. (78,5 m) + 96,6 p. (71,5 m) |
grote schans (m) | 26e | 208,6 punten 104,4 p. (98,0 m) + 104,2 p. (97,5 m) |
IJshockey
Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Bob Dupuis Paul Pageau Warren Anderson Brad Pirie Randy Gregg Tim Watters Joe Grant Donald Spring Terry O'Malley Ronald Davidson Glenn Anderson Kevin Maxwell James Nill John Devaney Paul MacLean Dan D'Alvise Ken Berry Dave Hindmarch Kevin Primeau Stelio Zupancich | mannen | 6e | Voorronde groep A: 10- 1 Canada - Nederland 5- 1 Canada - Polen 3- 4 Canada - Finland 6- 0 Canada - Japan 4- 6 Canada - Sovjet-Unie 5e plaats: 1- 6 Canada - Tsjecho-Slowakije |
Bronnen, noten en/of referenties
|