Chili op de Olympische Zomerspelen 2020
Chili op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Chili | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | CHI | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico de Chile (es) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Chili op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Chili op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Chili nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan. Er werden voor de derde keer op rij geen medailles gewonnen door de Chileense atleten.
Atleten
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich kwalificeerden voor deelname aan de Olympische Zomerspelen 2020.
sport | Mannen | Vrouwen | totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 2 | 1 | 3 |
Boogschieten Boogschieten | 1 | 0 | 1 |
Gewichtheffen Gewichtheffen | 1 | 1 | 2 |
Golf Golf | 2 | 0 | 2 |
Gymnastiek Gymnastiek | 1 | 1 | 2 |
Judo Judo | 0 | 1 | 1 |
Kanovaren Kanovaren | 0 | 2 | 2 |
Moderne vijfkamp Moderne vijfkamp | 1 | 0 | 1 |
Paardensport Paardensport | 1 | 1 | 2 |
Roeien Roeien | 2 | 0 | 2 |
Schermen Schermen | 0 | 1 | 1 |
Schietsport Schietsport | 0 | 1 | 1 |
Skateboarden Skateboarden | 0 | 1 | 1 |
Surfen Surfen | 1 | 0 | 1 |
Taekwondo Taekwondo | 0 | 1 | 1 |
Tafeltennis Tafeltennis | 0 | 1 | 1 |
Tennis Tennis | 1 | 0 | 1 |
Triatlon Triatlon | 1 | 1 | 2 |
Voetbal Voetbal | 0 | 22 | 22 |
Volleybal Volleybal | 2 | 0 | 2 |
Wielersport Wielersport | 1 | 2 | 3 |
Worstelen Worstelen | 1 | 0 | 1 |
Zeilen Zeilen | 1 | 0 | 1 |
Zwemmen Zwemmen | 1 | 1 | 2 |
totaal | 20 | 38 | 58 |
Sporten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
- Technische nummers
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Gabriel Kehr | kogelslingeren | 75,60 | 13 | niet geplaatst | |
Humberto Mansilla | 74,76 | 17 | niet geplaatst |
- Vrouwen
- Technische nummers
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Karen Gallardo | discuswerpen | 55,81 | 29 | niet geplaatst |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Andrés Aguilar Gimpel | individueel | 662 | 18 | J Wukie V 1 – 7 | niet geplaatst | 33 |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Arley Méndez Perez | -81 kg | 160 | 8 | DNF |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
María Fernanda Valdés | -87 kg | terugtrekking |
Golf
Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | totaal | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | score | score | score | score | par | rang | ||
Joaquín Niemann | mannen | 70 | 69 | 66 | 65 | 270 | -14 | 10 |
Mito Pereira | 69 | 65 | 68 | 67 | 269 | -11 | 4 |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen
- Mannen
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||
sprong | brug | balk | vloer | sprong | brug | balk | vloer | ||||||
Tomás González | meerkamp | n.v.t. | 13.600 | n.v.t. | 42 | n.v.t. | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||
sprong | brug | balk | vloer | sprong | brug | balk | vloer | ||||||
Simona Castro | meerkamp | 13.200 | 11.533 | 11.433 | 10.233 | 46.399 | 75 | niet geplaatst |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Mary Dee Vargas | −48 kg | Menz W 001-000 | Munkhbat V 010-000 | niet geplaatst |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
- Sprint
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
María Mailliard | C-1 200 m | 47,557 | 4 KF | 46,122 | 2 HF | 48,198 | 5 FB | 47,610 | 10 |
Karen Roco Maria Mailliard | C-2 500 m | 2.09,820 | 6 KF | 2.04,969 | 4 FB | niet geplaatst | 2.02,698 | 9 |
Moderne vijfkamp
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | schermen (degen) | zwemmen (200 m vrije slag) | paardrijden (springen) | combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) | totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Esteban Bustos | moderne vijfkamp | 208 | 0 | 17 | 208 | 2.05,24 | 26 | 300 | EL | 33 | 0 | 11.52,66 | 30 | 588 | 1096 | 34 |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Dressuur
ruiter | paard | onderdeel | Grand Prix | Grand Prix Freestyle | totaal | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | technisch | artistiek | uitslag | rang | |||
Virginia Yarur | Ronaldo | individueel | 66,227 | 46 | niet geplaatst |
Springen
ruiter | paard | onderdeel | kwalificatie | finale | totaal | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
strafpunten | rang | strafpunten | rang | strafpunten | rang | |||
Samuel Parot | Dubai | individueel | 4.00 | 31 | niet geplaatst | 4.00 | 31 |
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
César Abaroa Eber Sanhueza | lichte dubbel-twee | 6.53,15 | 5 H | 6.48,22 | 5 FC | n.v.t. | bye | 6.31,97 | 14 |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Katina Proestakis | floret | Jelińska V 15-12 | niet geplaatst |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Francisca Crovetto | skeet | 112 | 23 | niet geplaatst |
Skateboarden
Zie Skateboarden op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Josefina Tapia Varas | park | 9,73 | 19 | niet geplaatst |
Surfen
Zie Surfen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Manuel Selman | surfen | 6.20 | 4 | 9.74 | 4 | niet geplaatst |
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Fernanda Aguirre | -57 kg | Geen deelname na positieve covid-test |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
María Paulina Vega | enkelspel | n.v.t. | Batmunkh Bolor-Erdene W 4-0 | Suthasini Sawettabut V 4-0 | niet geplaatst |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Tomás Barrios | enkelspel | Chardy V 6-1, 7-6(7/4) | niet geplaatst |
Triatlon
Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Diego Moya | Mannen | 17.50 | 56.34 | 32.48 | 1.48.29 | 30 | ||
Bárbara Riveros | Vrouwen | 19.45 | 1.04.54 | 36.49 | 2.02.46 | 25 |
Voetbal
Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Daniela Zamora Daniela Pardo Karen Araya Fernanda Pinilla Christiane Endler Camila Sáez Javiera Toro Carla Guerrero Natalia Campos Francisca Lara Yenny Acuña Rasario Balmaceda María Mardones Yanara Aedo Fernanda Ramírez María José Urrutia Yessenia López Javiera Grez | vrouwen | groepsfase | zie onder |
Groep E | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Groot-Brittannië | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 7 |
2 | Canada | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 3 | +1 | 5 |
3 | Japan | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 |
4 | Chili | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 5 | -4 | 0 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | MEZT | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | ||||||
21 juli | 0 | Groot-Brittannië | 2 - 0 | Chili | ||
24 juli | 09:30 | 02:30 | Canada | 2 - 1 | Chili | |
27 juli | Japan | 1 - 1 | Chili | |||
Kwartfinale | ||||||
niet geplaatst | ||||||
Halve finale | ||||||
niet geplaatst | ||||||
Finale | ||||||
niet geplaatst |
Volleybal
Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Beachvolleybal
- Mannen
atleten | onderdeel | eerste ronde | tussenronde | achtste finale | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | stand | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Esteban Grimalt Marco Grimalt | mannen | Gonçalves Oliveira Jr. – Oscar Schmidt V 21–15, 16-21, 15-12 Fijałek – Bryl V 21-17, 21-18 Elgraoui – Abicha W 21-14, 21-12 | 3 | Heidrich – Gerson W 21-17, 21-18 | Semjonov - Lesjoekov V 21-16, 21-16 | niet geplaatst |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
BMX
- Vrouwen
- Freestyle
atlete | onderdeel | plaatsingsronde | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
Macarena PéRez | freestyle | 67.90 | 7 | 73.80 | 8 |
Mountainbiken
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Martin Vidaurre | mountainbike | 1.28.33 | 16 |
Wegwielrennen
- Vrouwen
atlete | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Catalina Soto | wegwedstrijd | DNF |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
- Grieks-Romeins
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Yasmani Acosta | −130 kg | Guennichi W 5 - 1 | Abdullaev W 2 - 0 | Kajaia V 1 - 1 | n.v.t. | Sergey Semenov V 1 - 1 | 5 |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Clemente Seguel | Laser | 25 | 5 | 16 | 27 | 11 | 20 | 21 | 22 | 18 | 31 | n.v.t. | niet geplaatst | 165 | 22 |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Eduardo Cisternas | 400 m vrije slag | 3.54,10 | 27 | n.v.t. | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Kristel Köbrich | 800 m vrije slag | 8.32,58 | 19 | n.v.t. | niet geplaatst | ||
1500 m vrije slag | 16.09,09 | 14 | n.v.t. | niet geplaatst |