Lijst van finales van de Davis Cup
Finales Davis Cup geeft een overzicht van alle finales om de Davis Cup, het meest prestigieuze tennistoernooi voor landen dat sinds 1900 elk jaar wordt gehouden.
Jaar | Winnaar | Tegenstander | Score | Locatie finale | Ondergrond |
---|---|---|---|---|---|
2023 | Italië Jannik Sinner Lorenzo Musetti Matteo Arnaldi Lorenzo Sonego | Australië Alex de Minaur Alexei Popyrin Max Purcell Jordan Thompson Matthew Ebden | 2-0 | Palacio de Deportes José María Martín Carpena, Málaga | Hardcourt (i) |
2022 | Canada Denis Shapovalov Félix Auger-Aliassime Vasek Pospisil Gabriel Diallo Alexis Galarneau | Australië Alex de Minaur Thanasi Kokkinakis Max Purcell Jordan Thompson Matthew Ebden | 2-0 | Palacio de Deportes José María Martín Carpena, Málaga | Hardcourt (i) |
2020-2021 | RTF Karen Chatsjanov Aslan Karatsev Daniil Medvedev Andrej Roebljov | Kroatië Marin Čilić Borna Gojo Nikola Mektić Mate Pavić Nino Serdarušić | 2-0 | Caja Mágica, Madrid | Hardcourt (i) |
2019 | Spanje Rafael Nadal Roberto Bautista Agut Pablo Carreño Busta Feliciano López Marcel Granollers | Canada Denis Shapovalov Félix Auger-Aliassime Brayden Schnur Vasek Pospisil | 2-0 | Caja Mágica, Madrid | Hardcourt (i) |
2018 | Kroatië Marin Čilić Borna Ćorić Ivan Dodig Mate Pavić | Frankrijk Jo-Wilfried Tsonga Jérémy Chardy Pierre-Hugues Herbert Nicolas Mahut | 3-1 | Stade Pierre-Mauroy, Rijsel | Gravel (i) |
2017 | Frankrijk Jo-Wilfried Tsonga Lucas Pouille Richard Gasquet Pierre-Hugues Herbert | België David Goffin Steve Darcis Ruben Bemelmans Joris De Loore | 3-2 | Stade Pierre-Mauroy, Rijsel | Hardcourt (i) |
2016 | Argentinië Juan Martín del Potro Federico Delbonis Leonardo Mayer Guido Pella | Kroatië Marin Čilić Ivo Karlović Ivan Dodig Franko Škugor | 3-2 | Arena Zagreb, Zagreb | Hardcourt (i) |
2015 | Groot-Brittannië Andy Murray Jamie Murray Kyle Edmund | België David Goffin Steve Darcis Ruben Bemelmans Kimmer Coppejans | 3-1 | Flanders Expo, Gent | Gravel (i) |
2014 | Zwitserland Roger Federer Stanislas Wawrinka | Frankrijk Jo-Wilfried Tsonga Gaël Monfils Richard Gasquet Julien Benneteau | 3-1 | Stade Pierre-Mauroy, Rijsel | Gravel (i) |
2013 | Tsjechië Radek Štěpánek Tomáš Berdych | Servië Novak Đoković Dušan Lajović Ilia Bozoljac Nenad Zimonjić | 3-2 | Kombank Arena, Belgrado | Hardcourt (i) |
2012 | Tsjechië Tomáš Berdych Radek Štěpánek | Spanje David Ferrer Nicolás Almagro Marc López Marcel Granollers | 3-2 | O2 Arena, Praag | Hardcourt (i) |
2011 | Spanje Rafael Nadal David Ferrer Feliciano López Fernando Verdasco | Argentinië Juan Martín del Potro Juan Mónaco David Nalbandian Eduardo Schwank | 3-1 | Estadio de La Cartuja, Sevilla | Gravel (i) |
2010 | Servië Novak Đoković Janko Tipsarević Viktor Troicki Nenad Zimonjić | Frankrijk Arnaud Clément Michaël Llodra Gaël Monfils Gilles Simon | 3-2 | Belgrado Arena, Belgrado | Hardcourt (i) |
2009 | Spanje Rafael Nadal David Ferrer Feliciano López Fernando Verdasco | Tsjechië Radek Štěpánek Tomáš Berdych Jan Hájek Lukáš Dlouhý | 5-0 | Palau Sant Jordi, Barcelona | Gravel (i) |
2008 | Spanje David Ferrer Feliciano López Fernando Verdasco | Argentinië José Acasuso Agustín Calleri David Nalbandian Juan Martín del Potro | 3-1 | Polideportivo Islas Malvinas, Mar del Plata | Hardcourt (i) |
2007 | Verenigde Staten Andy Roddick James Blake Bob Bryan Mike Bryan | Rusland Dmitri Toersoenov Michail Joezjny Igor Andrejev Nikolaj Davydenko | 4-1 | Veterans Memorial Coliseum, Portland | Hardcourt (i) |
2006 | Rusland Nikolaj Davydenko Marat Safin Dmitri Toersoenov | Argentinië Juan Ignacio Chela David Nalbandian Agustín Calleri José Acasuso | 3-2 | Olimpijskij, Moskou | Hardcourt (i) |
2005 | Kroatië Ivan Ljubičić Mario Ančić | Slowakije Karol Kučera Dominik Hrbatý Michal Mertiňák | 3-2 | Sibamac Arena, Bratislava | Hardcourt (i) |
2004 | Spanje Carlos Moyà Rafael Nadal Juan Carlos Ferrero Tommy Robredo | Verenigde Staten Andy Roddick Mardy Fish Bob Bryan Mike Bryan | 3-2 | Estadio de La Cartuja, Sevilla | Gravel (i) |
2003 | Australië Lleyton Hewitt Mark Philippoussis Todd Woodbridge Wayne Arthurs | Spanje Juan Carlos Ferrero Carlos Moyà Àlex Corretja Feliciano López | 3-1 | Rod Laver Arena, Melbourne | Gras |
2002 | Rusland Marat Safin Jevgeni Kafelnikov Michail Joezjny Andrei Stoliarov | Frankrijk Sébastien Grosjean Paul-Henri Mathieu Nicolas Escudé Fabrice Santoro | 3-2 | Palais Omnisports de Paris-Bercy, Parijs | Gravel (i) |
2001 | Frankrijk Sébastien Grosjean Nicolas Escudé Cédric Pioline Fabrice Santoro | Australië Lleyton Hewitt Patrick Rafter Wayne Arthurs Todd Woodbridge | 3-1 | Rod Laver Arena, Melbourne | Gras |
2000 | Spanje Juan Carlos Ferrero Albert Costa Àlex Corretja Juan-Manuel Fornaguera | Australië Lleyton Hewitt Patrick Rafter Mark Woodforde Sandon Stolle | 3-1 | Palau Sant Jordi, Barcelona | Gravel (i) |
1999 | Australië | Frankrijk | 3-2 | Palais des Congrès Acropolis, Nice | Gravel (i) |
1998 | Zweden | Italië | 4-1 | Mediolanum Forum, Milaan | Gravel (i) |
1997 | Zweden | Verenigde Staten | 5-0 | Scandinavium, Göteborg | Tapijt (i) |
1996 | Frankrijk | Zweden | 3-2 | MalmöMässan, Malmö | Hardcourt (i) |
1995 | Verenigde Staten | Rusland | 3-2 | Olimpijskij, Moskou | Gravel (i) |
1994 | Zweden | Rusland | 4-1 | Olimpijskij, Moskou | Tapijt (i) |
1993 | Duitsland | Australië | 4-1 | Messe Düsseldorf, Düsseldorf | Gravel (i) |
1992 | Verenigde Staten | Zwitserland | 3-1 | Tarrant County Center, Fort Worth | Hardcourt (i) |
1991 | Frankrijk | Verenigde Staten | 3-1 | Palais des Sports de Gerland, Lyon | Tapijt (i) |
1990 | Verenigde Staten | Australië | 3-2 | Suncoast Dome, Saint Petersburg | Gravel (i) |
1989 | West-Duitsland | Zweden | 3-2 | Schleyerhalle, Stuttgart | Tapijt (i) |
1988 | West-Duitsland | Zweden | 4-1 | Scandinavium, Göteborg | Gravel (i) |
1987 | Zweden | India | 5-0 | Scandinavium, Göteborg | Gravel (i) |
1986 | Australië | Zweden | 3-2 | Kooyong Stadium, Melbourne | Gras |
1985 | Zweden | West-Duitsland | 3-2 | Olympiahalle, München | Tapijt (i) |
1984 | Zweden | Verenigde Staten | 4-1 | Scandinavium, Göteborg | Gravel (i) |
1983 | Australië | Zweden | 3-2 | Kooyong Stadium, Melbourne | Gras |
1982 | Verenigde Staten | Frankrijk | 4-1 | Palais des Sports Grenoble, Grenoble | Gravel (i) |
1981 | Verenigde Staten | Argentinië | 3-1 | Riverfront Coliseum, Cincinnati | Tapijt (i) |
1980 | Tsjecho-Slowakije | Italië | 4-1 | Sportovní Hala, Praag | Tapijt (i) |
1979 | Verenigde Staten | Italië | 5-0 | Civic Auditorium, San Francisco | Tapijt (i) |
1978 | Verenigde Staten | Verenigd Koninkrijk | 4-1 | Mission Hills Country Club, Rancho Mirage | Hardcourt |
1977 | Australië | Italië | 3-1 | White City Stadium, Sydney | Gras |
1976 | Italië | Chili | 4-1 | Estadio Nacional, Santiago | Gravel |
1975 | Zweden | Tsjecho-Slowakije | 3-2 | Kungliga tennishallen, Stockholm | Tapijt (i) |
1974 | Zuid-Afrika | India | Forfait | ||
1973 | Australië | Verenigde Staten | 5-0 | Public Auditorium, Cleveland | Tapijt (i) |
1972 | Verenigde Staten | Roemenië | 3-2 | Club Sportiv Progresul, Boekarest | Gravel |
1971 | Verenigde Staten | Roemenië | 3-2 | Olde Providence Racquet Club, Charlotte | Gravel |
1970 | Verenigde Staten | West-Duitsland | 5-0 | Harold Clark Courts, Cleveland | Hardcourt |
1969 | Verenigde Staten | Roemenië | 5-0 | Harold Clark Courts, Cleveland | Hardcourt |
1968 | Verenigde Staten | Australië | 4-1 | Memorial Drive Tennis Centre, Adelaide | Gras |
1967 | Australië | Spanje | 4-1 | Milton Courts, Brisbane | Gras |
1966 | Australië | India | 4-1 | Kooyong Stadium, Melbourne | Gras |
1965 | Australië | Spanje | 4-1 | White City Stadium, Sydney | Gras |
1964 | Australië | Verenigde Staten | 3-2 | Harold Clark Courts, Cleveland | Gravel |
1963 | Verenigde Staten | Australië | 3-2 | Memorial Drive Tennis Centre, Adelaide | Gras |
1962 | Australië | Mexico | 5-0 | Milton Courts, Brisbane | Gras |
1961 | Australië | Italië | 5-0 | Kooyong Stadium, Melbourne | Gras |
1960 | Australië | Italië | 4-1 | White City Stadium, Sydney | Gras |
1959 | Australië | Verenigde Staten | 3-2 | West Side Tennis Club, New York | Gras |
1958 | Verenigde Staten | Australië | 3-2 | Milton Courts, Brisbane | Gras |
1957 | Australië | Verenigde Staten | 3-2 | Kooyong Stadium, Melbourne | Gras |
1956 | Australië | Verenigde Staten | 5-0 | Memorial Drive Tennis Centre, Adelaide | Gras |
1955 | Australië | Verenigde Staten | 5-0 | West Side Tennis Club, New York | Gras |
1954 | Verenigde Staten | Australië | 3-2 | White City Stadium, Sydney | Gras |
1953 | Australië | Verenigde Staten | 3-2 | Kooyong Stadium, Melbourne | Gras |
1952 | Australië | Verenigde Staten | 4-1 | Memorial Drive Tennis Centre, Adelaide | Gras |
1951 | Australië | Verenigde Staten | 3-2 | White City Stadium, Sydney | Gras |
1950 | Australië | Verenigde Staten | 4-1 | West Side Tennis Club, New York | Gras |
1949 | Verenigde Staten | Australië | 4-1 | West Side Tennis Club, New York | Gras |
1948 | Verenigde Staten | Australië | 5-0 | West Side Tennis Club, New York | Gras |
1947 | Verenigde Staten | Australië | 4-1 | West Side Tennis Club, New York | Gras |
1946 | Verenigde Staten | Australië | 5-0 | Kooyong Stadium, Melbourne | Gras |
1945 | Geen Davis Cup | ||||
1944 | Geen Davis Cup | ||||
1943 | Geen Davis Cup | ||||
1942 | Geen Davis Cup | ||||
1941 | Geen Davis Cup | ||||
1940 | Geen Davis Cup | ||||
1939 | Australië | Verenigde Staten | 3-2 | Merion Cricket Club, Haverford | Gras |
1938 | Verenigde Staten | Australië | 3-2 | Germantown Cricket Club, Philadelphia | Gras |
1937 | Verenigde Staten | Verenigd Koninkrijk | 4-1 | Centre Court, Wimbledon, Londen | Gras |
1936 | Verenigd Koninkrijk | Australië | 3-2 | Centre Court, Wimbledon, Londen | Gras |
1935 | Verenigd Koninkrijk | Verenigde Staten | 5-0 | Centre Court, Wimbledon, Londen | Gras |
1934 | Verenigd Koninkrijk | Verenigde Staten | 4-1 | Centre Court, Wimbledon, Londen | Gras |
1933 | Verenigd Koninkrijk | Frankrijk | 3-2 | Stade Roland Garros, Parijs | Gravel |
1932 | Frankrijk | Verenigde Staten | 3-2 | Stade Roland Garros, Parijs | Gravel |
1931 | Frankrijk | Verenigd Koninkrijk | 3-2 | Stade Roland Garros, Parijs | Gravel |
1930 | Frankrijk | Verenigde Staten | 4-1 | Stade Roland Garros, Parijs | Gravel |
1929 | Frankrijk | Verenigde Staten | 3-2 | Stade Roland Garros, Parijs | Gravel |
1928 | Frankrijk | Verenigde Staten | 4-1 | Stade Roland Garros, Parijs | Gravel |
1927 | Frankrijk | Verenigde Staten | 3-2 | Germantown Cricket Club, Philadelphia | Gras |
1926 | Verenigde Staten | Frankrijk | 4-1 | Germantown Cricket Club, Philadelphia | Gras |
1925 | Verenigde Staten | Frankrijk | 5-0 | Germantown Cricket Club, Philadelphia | Gras |
1924 | Verenigde Staten | Australië | 5-0 | Germantown Cricket Club, Philadelphia | Gras |
1923 | Verenigde Staten | Australië | 4-1 | West Side Tennis Club, New York | Gras |
1922 | Verenigde Staten | Australië | 4-1 | West Side Tennis Club, New York | Gras |
1921 | Verenigde Staten | Japan | 5-0 | West Side Tennis Club, New York | Gras |
1920 | Verenigde Staten | Australië | 5-0 | Domain Cricket Club, Auckland | Gras |
1919 | Australië | Verenigd Koninkrijk | 4-1 | Double Bay Grounds, Sydney | Gras |
1918 | Geen Davis Cup | ||||
1917 | Geen Davis Cup | ||||
1916 | Geen Davis Cup | ||||
1915 | Geen Davis Cup | ||||
1914 | Australië | Verenigde Staten | 3-2 | West Side Tennis Club, New York | Gras |
1913 | Verenigde Staten | Verenigd Koninkrijk | 3-2 | Worple Road, Londen | Gras |
1912 | Britse Eilanden | Australazië | 3-2 | Warehouseman's Ground, Melbourne | Gras |
1911 | Australazië | Verenigde Staten | 4-0 | Lancaster Park, Christchurch | Gras |
1910 | Geen Davis Cup | ||||
1909 | Australazië | Verenigde Staten | 5-0 | Double Bay Grounds, Sydney | Gras |
1908 | Australazië | Verenigde Staten | 3-2 | Warehouseman's Ground, Melbourne | Gras |
1907 | Australazië | Britse Eilanden | 3-2 | Worple Road, Londen | Gras |
1906 | Britse Eilanden | Verenigde Staten | 5-0 | Worple Road, Londen | Gras |
1905 | Britse Eilanden | Verenigde Staten | 5-0 | Queen's Club, Londen | Gras |
1904 | Britse Eilanden | België | 5-0 | Worple Road, Londen | Gras |
1903 | Britse Eilanden | Verenigde Staten | 4-1 | Longwood Cricket Club, Boston | Gras |
1902 | Verenigde Staten | Britse Eilanden | 3-2 | Crescent Athletic Club, Brooklyn | Gras |
1901 | Geen Davis Cup | ||||
1900 | Verenigde Staten | Britse Eilanden | 3-0 | Longwood Cricket Club, Boston | Gras |
Bronnen, noten en/of referenties
- Officiële website Davis Cup