Wereldkampioenschap handbal mannen 1999
WK handbal mannen 1999 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | |||||||
Gastland | Egypte | ||||||
Organisator | IHF | ||||||
Editie | 16 | ||||||
Datum | 1 juni – 11 juni 1999 | ||||||
Teams | 24 (van 5 confederaties) | ||||||
Hallen | 4 (in 3 gaststeden) | ||||||
Eindrangschikking | |||||||
Winnaar | Zweden (4e titel) | ||||||
Tweede plaats | Rusland | ||||||
Derde plaats | Joegoslavië | ||||||
Vierde plaats | Spanje | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 80 | ||||||
Doelpunten | 4.044 (50,55 per wedstrijd) | ||||||
Topscorer(s) | Rolando Uríos | ||||||
Beste speler | Stefan Lövgren | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Het 16de wereldkampioenschap handbal mannen vond plaats van 2 tot 15 juni 1999 in Egypte. Vierentwintig landenteams namen deel aan de strijd om de wereldtitel. De nummers één tot en met zeven plaatsten zich rechtstreeks voor de Olympische Spelen 2000 in Sydney, Australië.
Gekwalificeerde teams
Zie Wereldkampioenschap handbal mannen 1999 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Voorronde
Groep A
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Spanje | 5 | 5 | 0 | 0 | 163 | 101 | +62 | 10 |
Denemarken | 5 | 4 | 0 | 1 | 117 | 108 | +9 | 8 |
Tunesië | 5 | 2 | 1 | 2 | 111 | 118 | –7 | 5 |
Algerije | 5 | 1 | 1 | 3 | 106 | 120 | –14 | 3 |
Marokko | 5 | 0 | 3 | 2 | 100 | 117 | –17 | 3 |
Argentinië | 5 | 0 | 1 | 4 | 96 | 129 | –33 | 1 |
Tunesië | 23 – 19 | Argentinië |
Denemarken | 20 – 19 | Marokko |
Spanje | 34 – 24 | Algerije |
Marokko | 23 – 23 | Tunesië |
Argentinië | 19 – 31 | Spanje |
Algerije | 18 – 28 | Denemarken |
Spanje | 34 – 18 | Marokko |
Argentinië | 16 – 25 | Algerije |
Tunesië | 19 – 23 | Denemarken |
Tunesië | 23 – 20 | Algerije |
Marokko | 21 – 21 | Argentinië |
Denemarken | 17 – 31 | Spanje |
Algerije | 19 – 19 | Marokko |
Denemarken | 29 – 21 | Argentinië |
Spanje | 33 – 23 | Tunesië |
Groep B
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Duitsland | 5 | 5 | 0 | 0 | 146 | 100 | +46 | 10 |
Egypte | 5 | 4 | 0 | 1 | 126 | 111 | +15 | 8 |
Cuba | 5 | 3 | 0 | 2 | 153 | 131 | +22 | 6 |
Brazilië | 5 | 2 | 0 | 3 | 108 | 133 | –25 | 4 |
Macedonië | 5 | 1 | 0 | 4 | 122 | 149 | –27 | 2 |
Saoedi-Arabië | 5 | 0 | 0 | 5 | 101 | 132 | –31 | 0 |
Egypte | 28 – 19 | Brazilië |
Saoedi-Arabië | 21 – 28 | Macedonië |
Duitsland | 34 – 25 | Cuba |
Brazilië | 22 – 21 | Saoedi-Arabië |
Macedonië | 25 – 36 | Duitsland |
Cuba | 29 – 31 | Egypte |
Duitsland | 26 – 13 | Brazilië |
Macedonië | 18 – 32 | Cuba |
Saoedi-Arabië | 16 – 19 | Egypte |
Saoedi-Arabië | 24 – 36 | Cuba |
Brazilië | 30 – 27 | Macedonië |
Egypte | 18 – 23 | Duitsland |
Cuba | 31 – 24 | Brazilië |
Duitsland | 27 – 19 | Saoedi-Arabië |
Egypte | 30 – 24 | Macedonië |
Groep C
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rusland | 5 | 5 | 0 | 0 | 162 | 106 | +56 | 10 |
Kroatië | 5 | 3 | 1 | 1 | 118 | 115 | +3 | 7 |
Hongarije | 5 | 3 | 0 | 2 | 134 | 112 | +22 | 6 |
Noorwegen | 5 | 2 | 1 | 2 | 130 | 129 | +1 | 5 |
Koeweit | 5 | 1 | 0 | 4 | 107 | 147 | –40 | 2 |
Nigeria | 5 | 0 | 0 | 5 | 112 | 154 | –42 | 0 |
Kroatië | 25 – 19 | Koeweit |
Hongarije | 34 – 25 | Nigeria |
Rusland | 35 – 27 | Noorwegen |
Koeweit | 16 – 32 | Hongarije |
Nigeria | 23 – 36 | Rusland |
Noorwegen | 23 – 23 | Kroatië |
Rusland | 35 – 15 | Koeweit |
Hongarije | 19 – 20 | Kroatië |
Nigeria | 13 – 27 | Noorwegen |
Kroatië | 23 – 29 | Rusland |
Koeweit | 30 – 26 | Nigeria |
Hongarije | 31 – 24 | Noorwegen |
Kroatië | 27 – 25 | Nigeria |
Rusland | 27 – 18 | Hongarije |
Noorwegen | 29 – 27 | Koeweit |
Groep D
Land | Wed | W | G | V | DV | DT | DS | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zweden | 5 | 4 | 1 | 0 | 168 | 104 | +64 | 9 |
Frankrijk | 5 | 3 | 0 | 2 | 151 | 113 | +38 | 6 |
Joegoslavië | 5 | 3 | 1 | 1 | 156 | 120 | +36 | 7 |
Zuid-Korea | 5 | 2 | 0 | 3 | 146 | 122 | +24 | 4 |
China | 5 | 1 | 0 | 4 | 122 | 193 | –71 | 2 |
Australië | 5 | 0 | 0 | 5 | 101 | 192 | –91 | 0 |
Joegoslavië | 43 – 25 | China |
Zweden | 25 – 20 | Zuid-Korea |
Frankrijk | 32 – 15 | Australië |
China | 21 – 42 | Zweden |
Australië | 22 – 40 | Joegoslavië |
Zuid-Korea | 25 – 28 | Frankrijk |
Zweden | 49 – 17 | Australië |
China | 23 – 38 | Zuid-Korea |
Joegoslavië | 23 – 26 | Frankrijk |
Joegoslavië | 28 – 25 | Zuid-Korea |
Frankrijk | 24 – 30 | Zweden |
Australië | 29 – 33 | China |
Zweden | 22 – 22 | Joegoslavië |
Zuid-Korea | 38 – 18 | Australië |
Frankrijk | 41 – 20 | China |
Knock-outfase
Achtste finale 9 juni | Kwartfinale 11 juni | Halve finale 13 juni | Finale 15 juni | |||||||||||
Spanje | 27 | |||||||||||||
Brazilië | 17 | |||||||||||||
Spanje | 23 | |||||||||||||
Frankrijk | 18 | |||||||||||||
Hongarije | 23 | |||||||||||||
Frankrijk | 24 | |||||||||||||
Spanje | 21 | |||||||||||||
Rusland | 22 | |||||||||||||
Rusland | 31 | |||||||||||||
Zuid-Korea | 23 | |||||||||||||
Rusland | 26 | |||||||||||||
Egypte | 20 | |||||||||||||
Tunesië | 22 | |||||||||||||
Egypte | 24 | |||||||||||||
Rusland | 24 | |||||||||||||
Zweden | 25 | |||||||||||||
Joegoslavië | 30 | |||||||||||||
Kroatië | 23 | |||||||||||||
Joegoslavië | 22 | |||||||||||||
Duitsland | 21 | |||||||||||||
Duitsland | 28 | |||||||||||||
Algerije | 17 | |||||||||||||
Joegoslavië | 22 | |||||||||||||
Zweden | 23 | Derde plaats | ||||||||||||
Cuba | 32 | |||||||||||||
Denemarken | 24 | |||||||||||||
Cuba | 26 | Spanje | 24 | |||||||||||
Zweden | 33 | Joegoslavië | 27 | |||||||||||
Zweden | 33 | |||||||||||||
Noorwegen | 26 | |||||||||||||
Achtste finales
Cuba | 32 – 24 | Denemarken |
Duitsland | 28 – 17 | Algerije |
Spanje | 27 – 17 | Brazilië |
Tunesië | 22 – 24 | Egypte |
Rusland | 31 – 23 | Zuid-Korea |
Joegoslavië | 30 – 23 | Kroatië |
Hongarije | 23 – 24 | Frankrijk |
Zweden | 33 – 26 | Noorwegen |
Kwartfinales
Spanje | 23 – 18 | Frankrijk |
Cuba | 26 – 33 | Zweden |
Joegoslavië | 22 – 21 | Duitsland |
Rusland | 26 – 20 | Egypte |
5de/8ste plaats
Cuba | 22 – 23 | Duitsland |
Egypte | 25 – 27 | Frankrijk |
Halve finales
Joegoslavië | 22 – 23 | Zweden |
Spanje | 21 – 22 | Rusland |
7de/8ste plaats
Egypte | 35 – 28 | Cuba |
5de/6de plaats
Frankrijk | 21 – 26 | Duitsland |
Troostfinale
Spanje | 24 – 27 | Joegoslavië |
Finale
Rusland | 24 – 25 | Zweden |
Eindrangschikking
1 | Zweden |
2 | Rusland |
3 | Joegoslavië |
4 | Spanje |
5 | Duitsland |
6 | Frankrijk |
7 | Egypte |
8 | Cuba |
9 | Denemarken |
10 | Kroatië |
11 | Hongarije |
12 | Tunesië |
13 | Noorwegen |
14 | Zuid-Korea |
15 | Algerije |
16 | Brazilië |
17 | Marokko |
18 | Macedonië |
19 | Koeweit |
20 | China |
21 | Argentinië |
22 | Saoedi-Arabië |
23 | Nigeria |
24 | Australië |
1999 Wereldkampioen mannen
Selectie: Peter Gentzel, Tomas Svensson, Martin Boquist, Magnus Wislander, Tomas Sivertsson, Ola Lindgren, Martin Frandesjö, Jonas Ernelind, Johan Petersson, Stefan Lövgren, Christian Eriksson, Pierre Thorsson, Staffan Olsson, Magnus Andersson, Mathias Frantzen, Ljubomir Vranjes en Henrik Andersson. |
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties
|