Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 – 200 meter schoolslag vrouwen
Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||||
Estádio Aquático Olímpico | |||||||||||
Gehouden in | Rio de Janeiro | ||||||||||
Jaar | 2016 | ||||||||||
Data | 10 & 11 augustus | ||||||||||
Sport | Zwemmen | ||||||||||
Accommodatie(s) | Estádio Aquático Olímpico | ||||||||||
Deelnemers | 30 atleten uit 22 landen | ||||||||||
Medailles | |||||||||||
| |||||||||||
| |||||||||||
|
Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 | ||
---|---|---|
Vrije slag | ||
50 m | mannen | vrouwen |
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
400 m | mannen | vrouwen |
800 m | vrouwen | |
1500 m | mannen | |
Rugslag | ||
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
Schoolslag | ||
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
Vlinderslag | ||
100 m | mannen | vrouwen |
200 m | mannen | vrouwen |
Wisselslag | ||
200 m | mannen | vrouwen |
400 m | mannen | vrouwen |
Vrije slag estafette | ||
4×100 m | mannen | vrouwen |
4×200 m | mannen | vrouwen |
Wisselslag estafette | ||
4×100 m | mannen | vrouwen |
Openwaterzwemmen | ||
10 km | mannen | vrouwen |
De 200 meter schoolslag vrouwen op de Olympische Zomerspelen 2016 vond plaats op 10 augustus, series en halve finales, en 11 augustus 2016, finale. Omdat het zwembad waarin de wedstrijd gehouden werd 50 meter lang is, bestond de race uit vier baantjes. Na afloop van de series kwalificeerden de zestien snelste zwemmers zich voor de halve finales, de snelste acht uit de halve finales gingen door naar de finale. Regerend olympisch kampioene was Rebecca Soni uit de Verenigde Staten.
Records
Voorafgaand aan het toernooi waren dit het wereldrecord en het olympisch record
Wereldrecord | Rikke Møller Pedersen | 2.19,11 | Barcelona | 1 augustus 2013 |
Olympisch record | Rebecca Soni | 2.19,59 | Londen | 2 augustus 2012 |
Uitslagen
Series
Rang | Serie | Baan | Naam | Land | Tijd | Bijz. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 5 | Rikke Møller Pedersen | Denemarken | 2:22.72 | Q |
2 | 3 | 4 | Rie Kaneto | Japan | 2:22.86 | Q |
3 | 3 | 5 | Taylor McKeown | Australië | 2:23.00 | Q |
4 | 3 | 3 | Chloe Tutton | Groot-Brittannië | 2:23.34 | Q |
5 | 2 | 6 | Molly Renshaw | Groot-Brittannië | 2:23.37 | Q |
6 | 4 | 6 | Kierra Smith | Canada | 2:23.69 | Q |
7 | 4 | 4 | Viktoriya Zeynep Güneş | Turkije | 2:23.83 | Q |
8 | 4 | 5 | Joelia Jefimova | Rusland | 2:23.90 | Q |
9 | 4 | 3 | Shi Jinglin | China | 2:24.33 | Q |
10 | 3 | 6 | Hrafnhildur Lúthersdóttir | IJsland | 2:24.43 | Q |
11 | 2 | 3 | Jessica Vall | Spanje | 2:24.55 | Q |
12 | 4 | 7 | Molly Hannis | Verenigde Staten | 2:24.74 | Q |
13 | 2 | 4 | Kanako Watanabe | Japan | 2:24.77 | Q |
14 | 4 | 1 | Jenna Laukkanen | Finland | 2:25.52 | Q |
15 | 2 | 2 | Lilly King | Verenigde Staten | 2:25.89 | Q |
16 | 2 | 7 | Sofia Andrejeva | Rusland | 2:26.58 | Q |
17 | 4 | 2 | Fanny Lecluyse | België | 2:27.16 | |
18 | 3 | 1 | Martina Moravčíková | Tsjechië | 2:27.51 | |
19 | 3 | 8 | Dalma Sebestyén | Hongarije | 2:27.94 | |
20 | 2 | 8 | Anna Sztankovics | Hongarije | 2:27.97 | |
21 | 1 | 4 | Julia Sebastian | Argentinië | 2:27.98 | |
22 | 3 | 2 | Georgia Bohl | Australië | 2:28.24 | |
23 | 3 | 7 | Martha McCabe | Canada | 2:28.62 | |
24 | 4 | 8 | Yu Jingyao | China | 2:28.65 | |
25 | 1 | 3 | Fiona Doyle | Ierland | 2:29.76 | |
26 | 1 | 2 | Sophie Hansson | Zweden | 2:30.59 | |
27 | 1 | 7 | Alona Ribakova | Letland | 2:30.82 | |
28 | 1 | 6 | Amit Ivry | Israël | 2:31.49 | |
29 | 2 | 1 | Back Su-yeon | Zuid-Korea | 2:32.79 | |
30 | 1 | 5 | Yvette Man-Yi Kong | Hongkong | DNS |
Halve finales
Rang | Naam | Land | Tijd | Serie | Baan | Bijz. |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Taylor McKeown | Australië | 2.21,69 | 2 | 5 | Q |
2 | Rie Kaneto | Japan | 2.22,11 | 1 | 4 | Q |
3 | Molly Renshaw | Groot-Brittannië | 2.22,33 | 2 | 3 | Q |
4 | Shi Jinglin | China | 2.22,37 | 2 | 2 | Q |
5 | Rikke Møller Pedersen | Denemarken | 2.22,45 | 2 | 4 | Q |
6 | Joelia Jefimova | Rusland | 2.22,52 | 1 | 6 | Q |
7 | Chloe Tutton | Groot-Brittannië | 2.22,71 | 1 | 5 | Q |
8 | Kierra Smith | Canada | 2.22,87 | 1 | 3 | Q |
9 | Viktoria Zeynep Günes | Turkije | 2.23,49 | 2 | 6 | |
10 | Jessica Vall | Spanje | 2.24,22 | 2 | 7 | |
11 | Hrafnhildur Luthersdottir | IJsland | 2.24,41 | 1 | 2 | |
12 | Lilly King | Verenigde Staten | 2.24,59 | 2 | 8 | |
13 | Kanako Watanabe | Japan | 2.25,10 | 2 | 1 | |
14 | Jenna Laukkanen | Finland | 2.25,14 | 1 | 1 | |
15 | Sofia Andrejeva | Rusland | 2.25,90 | 1 | 8 | |
16 | Molly Hannis | Verenigde Staten | 2.26,80 | 1 | 7 |
Finale
Rang | Naam | Land | Tijd | Baan | Bijz. |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rie Kaneto | Japan | 2.20,30 | 5 | |
2 | Joelia Jefimova | Rusland | 2.21,97 | 7 | |
3 | Shi Jinglin | China | 2.22,28 | 6 | |
4 | Chloe Tutton | Groot-Brittannië | 2.22,34 | 1 | |
5 | Taylor McKeown | Australië | 2.22,43 | 4 | |
6 | Molly Renshaw | Groot-Brittannië | 2.22,72 | 2 | |
7 | Kierra Smith | Canada | 2.23,19 | 8 | |
8 | Rikke Møller Pedersen | Denemarken | 2.23,74 | 3 |
Bronvermelding
- (en) Wedstrijdschema SwimSwam.com
- (en) Uitslag series
- (en) Uitslag halve finales
- (en) Uitslag finale