Europatouren i landeveissykling 2015
Europatouren i landeveissykling 2015 var den 11. sesongen av Europatouren i landeveissykling.
Gjennom sesongen blir poeng utdelt til rytterne etter plassering på etapper, endagsritt og sluttstilling i ritt. Poengene varierer etter rangering på de ulike rittene. Hvert ritt har én kategori som avgjør hvilke lag som kan delta, poeng som utdeles, i tillegg til at den viser type ritt:
- Etapperitt: 2.HC, 2.1 og 2.2
- Endagsritt: 1.HC, 1.1 og 1.2
Kalender
Start000 | Slutt000 | Ritt | Nasjon | Kat. | Vinner |
---|---|---|---|---|---|
29. jan | Trofeo Ses Salines | Spania | 1.1 | Matteo Pelucchi | |
30. jan | Trofeo Andratx | Spania | 1.1 | Steve Cummings | |
31. jan | Trofeo Serra de Tramuntana | Spania | 1.1 | Alejandro Valverde | |
1. feb | Trofeo Palma de Mallorca | Spania | 1.1 | Matteo Pelucchi | |
1. feb | Grand Prix Cycliste la Marseillaise | Frankrike | 1.1 | Pim Ligthart | |
4. feb | 8. feb | Étoile de Bessèges | Frankrike | 2.1 | Bob Jungels Etapper: Boeckmans, Jans, Coquard, Gallopin, Jungels (ITT) |
8. feb | G.P. Costa degli Etruschi | Italia | 1.1 | Manuel Belletti | |
14. feb | Vuelta Ciclista a Murcia | Spania | 1.1 | Rein Taaramäe | |
15. feb | Clásica de Almería | Spania | 1.1 | Mark Cavendish | |
15. feb | GP Laguna | Kroatia | 1.2 | Michael Gogl | |
18. feb | 22. feb | Volta ao Algarve | Portugal | 2.1 | Geraint Thomas Etapper: Meersman, Thomas, Martin (ITT), Porte, Greipel |
18. feb | 22. feb | Vuelta a Andalucía | Spania | 2.1 | Chris Froome Etapper: Ligthart, Moreno (ITT), Lobato, Contador, Froome, Lobato |
19. feb | Trofeo Laigueglia | Italia | 1.HC | Davide Cimolai | |
21. feb | 22. feb | Tour du Haut Var | Frankrike | 2.1 | Ben Gastauer Etapper: Gastauer, Mezgec |
28. feb | Omloop Het Nieuwsblad (2015) | Belgia | 1.HC | Ian Stannard | |
28. feb | Classic Sud Ardèche | Frankrike | 1.1 | Eduardo Sepúlveda | |
28. feb | Ster van Zwolle | Nederland | 1.2 | Elmar Reinders | |
1. mar | Kuurne–Brussel–Kuurne | Belgia | 1.1 | Mark Cavendish | |
1. mar | La Drôme Classic | Frankrike | 1.1 | Samuel Dumoulin | |
1. mar | GP Izola | Slovenia | 1.2 | Gregor Mühlberger | |
1. mar | G.P. Città di Lugano | Sveits | 1.HC | Niccolo Bonifazio | |
1. mar | Classica de Loulé | Portugal | 1.2 | Michael Woods | |
4. mar | Trofej Umag-Umag Trophy | Kroatia | 1.2 | Marko Kump | |
4. mar | Le Samyn | Belgia | 1.1 | Kris Boeckmans | |
6. mar | 8. mai | Driedaagse van West-Vlaanderen | Belgia | 2.1 | Yves Lampaert Etapper: Vorobjev (ITT), Lampaert, van Poppel |
7. mar | Strade Bianche | Italia | 1.HC | Zdeněk Štybar | |
7. mar | Porec Trophy | Kroatia | 1.2 | Marko Kump | |
7. mar | 8. mar | Grande Premio Internacional do Guadiana | Portugal | 2.2 | Jordi Simón |
8. mar | Rabobank Dorpenomloop Rucphen | Nederland | 1.2 | Floris Gerts | |
12. mar | 15. mar | Istrian Spring Trophy | Kroatia | 2.2 | Markus Eibegger |
14. mar | Ronde van Drenthe | Belgia | 1.1 | Edward Theuns | |
15. mar | Dwars door Drenthe | Nederland | 1.1 | Manuel Belletti | |
15. mar | Paris–Troyes | Frankrike | 1.2 | David Menut | |
15. mar | Kattekoers | Belgia | 1.2 | Baptiste Planckaert | |
15. mar | Omloop van het Waasland | Belgia | 1.2 | Geert van der Weijst | |
17. mar | Sochi Cup | Russland | 1.2 | Uladzimir Harakhavik | |
18. mar | Grand Prix of Sochi Mayor | Russland | 1.2 | Sergej Firsanov | |
18. mar | Nokere Koerse | Belgia | 1.1 | Kris Boeckmans | |
19. mar | GP Nobili Rubinetterie | Italia | 1.HC | Giacomo Nizzolo | |
19. mar | 22. mar | Grand Prix of Sochi | Russland | 2.2 | Alexander Foliforov |
20. mar | Handzame Classic | Belgia | 1.1 | Gianni Meersman | |
21. mar | Classic Loire Atlantique | Frankrike | 1.1 | Alexis Gougeard | |
21. mar | Ronde Van Zeeland Seaports | Nederland | 1.1 | Iljo Keisse | |
21. mar | 22. mar | Volta a Costa Vicentina | Portugal | 2.2 | Ruben Guerreiro |
22. mar | Cholet-Pays de Loire | Frankrike | 1.1 | Pierrick Fedrigo | |
23. mar | 29. mar | Normandie rundt | Frankrike | 2.2 | Dimitri Claeys |
24. mar | 27. mar | Tour of Çanakkale | Tyrkia | 2.2 | Ahmet Akdilek |
25. mar | Dwars door Vlaanderen | Belgia | 1.HC | Jelle Wallays | |
25. mar | 29. mar | Volta ao Alentejo | Portugal | 2.2 | Pawel Bernas |
26. mar | Classica Corsica | Frankrike | 1.1 | Thomas Boudat | |
26. mar | 29. mar | Settimana Internazionale di Coppi e Bartali | Italia | 2.1 | Louis Meintjes Etapper: Belletti, CCC Sprandi Polkowice (TTT), Swift, Chicchi, Meintjes |
28. mar | 29. mar | Critérium International | Frankrike | 2.HC | Jean-Christophe Péraud Etapper: King, Felline (ITT), Péraud |
31. mar | 2. apr | Tredagers i De Panne | Belgia | 2.HC | Alexander Kristoff Etapper: Kristoff, Kristoff, Kristoff, Wiggins |
1. apr | Krasnodar-Anapa | Russland | 1.2 | Andrei Solomennikov | |
2. apr | 5. apr | Tour of Kuban | Russland | 2.2 | Dmitry Samokhvalov |
3. apr | Route Adélie de Vitré | Frankrike | 1.1 | Romain Feillu | |
3. apr | 6. apr | Le Triptyque des Monts et Châteaux | Belgia | 2.2 | Lilian Calmejane |
4. apr | Gran Premio Miguel Indurain | Spania | 1.1 | Angel Vicioso | |
4. apr | Volta Limburg Classic | Nederland | 1.1 | Stefan Küng | |
5. apr | GP Adria Mobil | Slovenia | 1.2 | Marko Kump | |
5. apr | Paris–Camembert | Frankrike | 1.1 | Julien Loubet | |
5. apr | Vuelta Ciclista a La Rioja | Spania | 1.1 | Caleb Ewan | |
5. apr | Trofeo PIVA | Italia | 1.2U | Felix Großschartner | |
6. apr | Giro del Belvedere | Italia | 1.2U | Andrea Vendrame | |
7. apr | 10. apr | Circuit de la Sarthe | Frankrike | 2.1 | Ramunas Navardauskas Etapper: Bouhanni, Roux, Malori (ITT), Boaro, Bouhanni |
8. apr | Scheldeprijs | Belgia | 1.HC | Alexander Kristoff | |
9. apr | 12. apr | Tour of Mersin | Tyrkia | 2.2 | Oleksandr Polivoda |
10. apr | 12. apr | Circuit des Ardennes | Frankrike | 2.2 | Evaldas Siskevicius |
11. apr | Trofeo Edil C | Italia | 1.2 | Francesco Reda | |
11. apr | Flandern rundt U23 | Belgia | 1.Ncup | Alexander Edmondson | |
12. apr | Klasika Primavera | Spania | 1.1 | José Herrada | |
15. apr | La Côte Picarde | Frankrike | 1.2U | Simone Consonni | |
15. apr | Brabantse Pijl | Belgia | 1.HC | Ben Hermans | |
15. apr | Maykop-Ulyap-Maykop | Russland | 1.2 | Ivan Balykin | |
15. apr | 19. apr | Tour du Loir et Cher E Provost | Frankrike | 2.2 | Romain Cardis |
16. apr | Grand Prix de Denain | Frankrike | 1.1 | Nacer Bouhanni | |
16. apr | 19. apr | Grand Prix of Adygeya | Russland | 2.2 | Sergej Firsanov |
17. apr | 18. apr | ZLM Tour | Nederland | 2.Ncup | Søren Kragh Andersen |
17. apr | 19. apr | Vuelta a Castilla y León | Spania | 2.1 | Pierre Rolland Etapper: Bilbao, Shilov, Rolland |
18. apr | Liège–Bastogne–Liège U27 | Belgia | 1.2U | Guillaume Martin | |
18. apr | Tour du Finistère | Frankrike | 1.1 | Tim De Troyer | |
18. apr | Arno Wallaard Memorial | Nederland | 1.2 | Jasper Bovenhuis | |
18. apr | Banjaluka Belgrade I | Serbia | 1.2 | Marko Kump | |
19. apr | Profronde van Noord-Holland | Nederland | 1.2 | Johim Ariesen | |
19. apr | Tro-Bro Léon | Frankrike | 1.1 | Alexandre Geniez | |
19. apr | Banja Luka - Belgrade II | Bosnia-Hercegovina | 1.2 | Andi Bajc | |
21. apr | 24. apr | Giro del Trentino | Italia | 2.HC | Richie Porte Etapper: Bora-Argon 18 (TTT), Porte, Pozzovivo, Tiralongo |
21. apr | 26. apr | Tour of Croatia | Kroatia | 2.1 | Maciej Paterski Etapper: Bole, Kump, Paterski, Claeys, Paterski |
25. apr | Zuid Oost Drenthe Classic I | Nederland | 1.2 | Jeff Vermeulen | |
25. apr | Gran Premio della Liberazione | Italia | 1.2U | Lucas Manuel Gaday | |
25. apr | 1. mai | Le Tour de Bretagne | Frankrike | 2.2 | Sébastien Delfosse |
26. apr | Paris - Mantes-en-Yvelines | Frankrike | 1.2 | Nicolas Baldo | |
26. apr | La Roue Tourangelle Région Centre | Frankrike | 1.1 | Lorrenzo Manzin | |
26. apr | Giro dell'Appennino | Italia | 1.1 | Omar Fraile | |
26. apr | Rutland - Melton International CiCLE Classic | Storbritannia | 1.2 | Steele Von Hoff | |
26. apr | 3. mai | Presidential Cycling Tour of Turkey | Tyrkia | 2.HC | Kristijan Đurasek Etapper: Cavendish, Cavendish, Rebellin, Greipel, Modolo, Bilbao, Cavendish, Mas |
28. apr | 3. mai | Carpathian Couriers Race U23 | Polen | 2.2U | Tim Ariesen |
1. mai | Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt U23 | Tyskland | 1.2U | Avlyst[1] | |
1. mai | Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt | Tyskland | 1.HC | Avlyst[1] | |
1. mai | GP Viborg | Danmark | 1.2 | Oscar Landa | |
1. mai | Moscow Cup | Russland | 1.2 | Serhej Lahkuty | |
1. mai | Memorial Andrzeja Trochanowskiego | Polen | 1.2 | Mateusz Nowak | |
1. mai | 3. mai | Tour de Yorkshire | Storbritannia | 2.1 | Lars Petter Nordhaug Etapper: Nordhaug, Hofland, Hermans |
2. mai | Ronde van Overijssel | Nederland | 1.2 | Jeff Vermeulen | |
2. mai | Memoriał Romana Siemińskiego | Polen | 1.2 | Alois Kaňkovský | |
2. mai | Himmerland Rundt | Danmark | 1.2 | Wim Stroetinga | |
2. mai | Memorial of Oleg Dyachenko | Russland | 1.2 | Mykhaylo Kononenko | |
2. mai | 3. mai | Vuelta a Asturias | Spania | 2.1 | Igor Anton Etapper: Anton, Herrada |
3. mai | Skive-Løbet | Danmark | 1.2 | Alexander Kamp | |
3. mai | Circuito del Porto-Trofeo Arvedi | Italia | 1.2 | Riccardo Minali | |
3. mai | Grand Prix de la Somme | Frankrike | 1.1 | Quentin Jauregui | |
3. mai | Grand Prix of Moscow | Russland | 1.2 | Siarhei Papok | |
5. mai | 9. mai | Five rings of Moscow | Russland | 2.2 | Oleksandr Polivoda |
6. mai | 9. mai | Szlakiem Grodòw Piastowskich | Polen | 2.2 | Pawel Bernas |
6. mai | 10. mai | Tour d'Azerbaïdjan | Aserbajdsjan | 2.2 | Primož Roglič Etapper: Kump, Roglič, Edmondson, Turek, Firsanov |
6. mai | 10. mai | Firedagers i Dunkerque | Frankrike | 2.HC | Ignatas Konovalovas Etapper: Coquard, Ahlstrand, Gougeard, Fraile, Theuns |
9. mai | Hadeland Grand Prix | Norge | 1.2 | Søren Kragh Andersen | |
9. mai | Berner Rundfahrt | Sveits | 1.2 | Tom Bohli | |
9. mai | 107th Scandinavian Race in Uppsala | Sverige | 1.2 | Nicolai Brøchner | |
9. mai | 10. mai | Vuelta a la Comunidad de Madrid | Spania | 2.1 | Evgeny Shalunov Etapper: Shalunov, Barbero |
10. mai | Grand Prix de la Ville de Nogent-sur-Oise | Frankrike | 1.2 | Robin Stenuit | |
10. mai | Flèche Ardennaise | Belgia | 1.2 | Loïc Vliegen | |
10. mai | Ringerike GP | Norge | 1.2 | Asbjørn Kragh Andersen | |
10. mai | GP Industria & Commercio | Italia | 1.2U | Gianni Moscon | |
12. mai | 17. mai | Olympia’s 3M Tour | Nederland | 2.2 | Jetse Bol |
13. mai | 17. mai | Flèche du Sud | Luxembourg | 2.2 | Víctor De La Parte |
13. mai | 17. mai | Bayern Rundfahrt | Tyskland | 2.HC | Alex Dowsett Etapper: Bennett, Degenkolb, Bennett, Dowsett, Degenkolb |
14. mai | 17. mai | Tour de Berlin | Tyskland | 2.2U | Steven Lammertink |
14. mai | 17. mai | Rhône-Alpes Isère Tour | Frankrike | 2.2 | Sam Oomen |
15. mai | 17. mai | Tour de Picardie | Frankrike | 2.1 | Kris Boeckmans Etapper: Boeckmans, Guardini, Boeckmans |
16. mai | Visegrad 4 Bicycle Race - GP Czech Republic | Tsjekkia | 1.2 | Pawel Bernas | |
16. mai | 19. mai | Tour of Black Sea | Tyrkia | 2.2 | Tomasz Marczyński |
17. mai | Gran Premio Industrie del Marmo | Italia | 1.2 | Gian Di Francesco | |
17. mai | Visegrad V4 Race - GP Polski | Polen | 1.2 | Bartosz Warchoł | |
17. mai | Grand Prix Criquielion | Belgia | 1.2 | Jelle Wallays | |
17. mai | 24. mai | An Post Rás | Irland | 2.2 | Lukas Pöstlberger |
20. mai | 24. mai | Bałtyk - Karkonosze Tour | Polen | 2.2 | Leszek Plucinski |
20. mai | 24. mai | Tour of Norway (2015) | Norge | 2.HC | Jesper Hansen Etapper: Kristoff, Kristoff, Hansen, Txurruka, Vangstad |
21. mai | 24. mai | Ronde de l'Isard | Frankrike | 2.2U | Simone Petilli |
22. mai | 24. mai | Paris-Arras Tour | Frankrike | 2.2 | Joeri Calleeuw |
23. mai | Visegrad 4 Bicycle Race - GP Hungary | Ungarn | 1.2 | Alois Kankovsky | |
23. mai | 24. mai | World Ports Classic | Nederland | 2.1 | Kris Boeckmans Etapper: Guardini, Boeckmans |
24. mai | Visegrad 4 Bicycle Race - GP Slovakia | Slovakia | 1.2 | Bartosz Warchoł | |
27. mai | 31. mai | Baloise Belgium Tour | Belgia | 2.HC | Greg Van Avermaet Etapper: Brändle (ITT), Boonen, Démare, Démare, Van Avermaet |
27. mai | 31. mai | Tour des Fjords | Norge | 2.1 | Marco Haller Etapper: Kristoff, Kristoff, Kristoff, S. Kragh Andersen, Boasson Hagen |
29. mai | Horizon Park Race for Peace | Ukraina | 1.2 | Sergiy Lagkuti | |
29. mai | 30. mai | Tour of Estonia | Estland | 2.1 | Martin Laas Etapper: Laas, Gavazzi |
29. mai | 31. mai | Course de la Paix U23 | Tsjekkia | 2.Ncup | Gregor Mühlberger |
29. mai | 31. mai | Tour de Gironde | Frankrike | 2.2 | Stéphane Poulhies |
30. mai | Horizon Park Race Maidan | Ukraina | 1.2 | Oleksandr Polivoda | |
30. mai | Grand Prix de Plumelec-Morbihan | Frankrike | 1.1 | Alexis Vuillermoz | |
31. mai | Paris–Roubaix U23 | Frankrike | 1.2U | Lukas Spengler | |
31. mai | Garmin Velothon Berlin | Tyskland | 1.1 | Ramon Sinkeldam | |
31. mai | Boucles de l'Aulne-Châteaulin | Frankrike | 1.1 | Alo Jakin | |
31. mai | Horizon Park Classic | Ukraina | 1.2 | Mykhaylo Kononenko | |
2. jun | Trofeo Alcide Degasperi | Italia | 1.2 | Alberto Cecchin | |
3. jun | 7. jun | Luxembourg rundt | Luxembourg | 2.HC | Linus Gerdemann Etapper: Petit (ITT), Greipel, Gerdemann, Greipel, de Bie |
4. jun | 7. jun | Boucles de la Mayenne | Frankrike | 2.1 | Anthony Turgis Etapper: Le Bon (ITT), Pasqualon, Turgis, Napolitano |
6. jun | Grand Prix of Vinnytsia | Ukraina | 1.2 | Vitalij Buts | |
7. jun | Grand Prix of ISD | Ukraina | 1.2 | Andriy Khripta | |
7. jun | Coppa della Pace | Italia | 1.2 | Simone Velasco | |
7. jun | Memorial Philippe Van Coningsloo | Belgia | 1.2 | Robin Stenuit | |
10. jun | 13. jun | Tour of Ankara | Tyrkia | 2.2 | Nazim Bakirci |
10. jun | 14. jun | Okolo Slovenska | Slovakia | 2.2 | Davide Vigano |
11. jun | Grand Prix du canton d'Argovie | Sveits | 1.HC | Alexander Kristoff | |
11. jun | 13. jun | Tour of Malopolska | Polen | 2.2 | Marko Kump |
11. jun | 14. jun | Ronde de l'Oise | Frankrike | 2.2 | Joshua Edmondson |
13. jun | GP Horsens | Danmark | 1.2 | Alexander Kamp | |
14. jun | Int. Raiffeisen Grand Prix Judendorf | Østerrike | 1.2 | Gregor Mühlberger | |
14. jun | Grand Prix Sarajevo | Bosnia-Hercegovina | 1.2 | Gašper KatraŠnik | |
14. jun | Rund um Köln | Tyskland | 1.1 | Tom Boonen | |
14. jun | Velothon Wales | Storbritannia | 1.1 | Martin Mortensen | |
14. jun | Fyen Rundt | Danmark | 1.2 | Andreas Vangstad | |
14. jun | Ronde van Limburg | Belgia | 1.1 | Björn Leukemans | |
16. jun | 21. jun | Tour de Serbie | Serbia | 2.2 | Ivan Savitskiy |
17. jun | 21. jun | Ster ZLM Toer | Nederland | 2.1 | André Greipel Etapper: Kluge (ITT), Greipel, Greipel, Hofland, Brammeier |
18. jun | 21. jun | Route du Sud | Frankrike | 2.1 | Alberto Contador Etapper: Tronet, Coquard, Contador, Coquard |
18. jun | 21. jun | Slovenia rundt | Slovenia | 2.1 | Primož Roglič Etapper: Ovetsjkin, De Negri, Roglič, Kump |
18. jun | 21. jun | Tour des Pays de Savoie | Frankrike | 2.2 | David Belda |
19. jun | 21. jun | Oberösterreichrundfahrt | Østerrike | 2.2 | Gregor Mühlberger |
21. jun | Memorial im. J. Grundmanna and J. Wizowskiego | Polen | 1.2 | Adam Stachowiak | |
21. jun | Circuit de Wallonie Ville de Fleurus | Belgia | 1.2 | Stef Van Zummeren | |
21. jun | Beaumont Trophy | Storbritannia | 1.2 | Christopher Latham | |
24. jun | Internationale Wielertrofee Jong Maar Moedig I.W.T. | Belgia | 1.2 | Dimitri Claeys | |
24. jun | Halle-Ingooigem | Belgia | 1.1 | Nacer Bouhanni | |
1. jul | 4. jul | Course Cycliste de Solidarnosc | Polen | 2.2 | Johim Ariesen |
1. jul | 5. jul | Sibiu Cycling Tour | Romania | 2.1 | Mauro Finetto |
4. jul | Omloop Het Nieuwsblad Beloften | Belgia | 1.2 | Floris Gerts | |
5. jul | Paris-Chauny | Frankrike | 1.2 | Maxime Vantomme | |
5. jul | Minsk Cup | Belarus | 1.2 | Oleksandr Golovash | |
5. jul | 12. jul | Østerrike rundt | Østerrike | 2.HC | Víctor De La Parte Etapper: Katjusja (TTT), Holst Enger, Tanner, Zabel, De La Parte, Van Zyl, De La Parte, Pöstlberger, Moser |
9. jul | 12. jul | GP Internacional Torres Vedras-Trofeu Joaquim Agostinho | Portugal | 2.2 | Joäo Benta |
12. jul | Giro del Medio Brenta | Italia | 1.2 | Michele Gazzara | |
14. jul | 19. jul | Giro Ciclistico della Valle d'Aosta | Italia | 2.2U | Robert Power |
16. jul | 19. jul | Volta a Portugal do Futuro | Portugal | 2.2U | Julen Amezqueta |
19. jul | Dwars door de Vlaamse Ardennen | Belgia | 1.2 | Stijn Steels | |
19. jul | Trofeo Matteotti | Italia | 1.1 | Evgeny Shalunov | |
22. jul | Grand Prix Cerami | Belgia | 1.1 | Philippe Gilbert | |
24. jul | 26. jul | Podlasie Tour | Polen | 2.2 | Andriy Vasylyuk |
25. jul | Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika | Spania | 1.1 | Ángel Madrazo | |
25. jul | 29. jul | Tour de Wallonie | Belgia | 2.HC | Niki Terpstra Etapper: Terpstra, van Poppel, Gilbert, van Genechten, van Poppel |
26. jul | Grand Prix de la ville de Pérenchies | Frankrike | 1.2 | Dimitri Claeys | |
26. jul | Coppa dei Laghi-Trofeo Almar | Italia | 1.Ncup | Gianni Moscon | |
28. jul | 1. aug | Dookola Mazowsza | Polen | 2.2 | Grzegorz Stepniak |
29. jul | 2. aug | Tour Alsace | Frankrike | 2.2 | Vegard Stake Laengen Etapper: Antomarchi, Hoem, Dupont, Stake Laengen, Dupont |
29. jul | 9. aug | Volta a Portugal em Bicicleta | Portugal | 2.1 | Gustavo Veloso |
31. jul | Circuito de Getxo | Spania | 1.1 | Nacer Bouhanni | |
1. aug | 9. aug | Tour Cycliste International de la Guadeloupe | Frankrike | 2.2 | Boris Carene |
1. aug | Odessa Grand Prix - 1 | Ukraina | 1.2 | Oleksandr Polivoda | |
1. aug | 3. aug | Kreiz Breizh Elites | Frankrike | 2.2 | August Jensen Etapper: Poulhiès, Galta, Galta, Jensen |
2. aug | La Poly Normande | Frankrike | 1.1 | Oliver Naesen | |
2. aug | RideLondon Classic | Storbritannia | 1.HC | Jean-Pierre Drucker | |
2. aug | Trofeo Internazionale Bastianelli | Italia | 1.2 | Michele Gazzara | |
2. aug | Odessa Grand Prix - 2 | Ukraina | 1.2 | Vitalij Buts | |
4. aug | 8. aug | Vuelta a Burgos | Spania | 2.HC | Rein Taaramäe Etapper: Barbero, Astana (TTT), Isajtsjev, López, Moreno |
4. aug | 8. aug | Post Danmark Rundt | Danmark | 2.HC | Christopher Juul Jensen Etapper: Boom, Boasson Hagen, Breschel, Breschel, Würtz Schmidt (ITT), Mørkøv |
5. aug | 8. aug | Tour of Szeklerland | Romania | 2.2 | Clemens Fankhauser |
7. aug | 9. aug | UEC Europeisk Mesterskap Landevei | Estland | CC | |
8. aug | Memorial Henryka Lasaka | Polen | 1.2 | Alois Kankovsky | |
9. aug | Puchar Uzdrowisk Karpackich | Polen | 1.2 | Adrian Honkisz | |
9. aug | Gran Premio Sportivi di Poggiana | Italia | 1.2U | Stefano Nardelli | |
9. aug | Antwerpse Havenpijl | Belgia | 1.2 | Aidis Kruopis | |
11. aug | 15. aug | Tour de l'Ain | Frankrike | 2.1 | Alexandre Geniez Etapper: Teunissen (ITT), Bouhanni, Bouhanni, Geniez, Latour |
13. aug | 16. aug | Czech Cycling Tour | Tsjekkia | 2.1 | Petr Vakoč Etapper: Etixx-Quick Step, Gaviria, König, Štybar |
13. aug | 16. aug | Arctic Race of Norway (2015) | Norge | 2.HC | Rein Taaramäe Etapper: Kristoff, Bennett, Hermans, Dillier |
16. aug | GP Capodarco-Comunità di Capodarco | Italia | 1.2U | Riccardo Donato | |
18. aug | GP Stad Zottegem | Belgia | 1.1 | Kenny Dehaes | |
18. aug | 21. aug | Tour du Limousin | Frankrike | 2.1 | Sonny Colbrelli Etapper: Colbrelli, Herrada, Molard, Lammertink |
18. aug | 23. aug | Baltic Chain Tour | Estland | 2.2 | Andriy Kulyk |
21. aug | Arnhem-Veenendaal Classic | Nederland | 1.1 | Dylan Groenewegen | |
22. aug | Puchar Ministra Obrony Narodowej | Polen | 1.2 | Erik Baska | |
22. aug | 29. aug | Tour de l'Avenir | Frankrike | 2.Ncup | Marc Soler Etapper: Kragh Andersen (ITT), Koch, Pedersen, Kragh Andersen, Würtz Schmidt, Martin, Gesbert, Mamykin |
23. aug | Grote Prijs Jef Scherens | Belgia | 1.1 | Björn Leukemans | |
25. aug | Grand Prix des Marbriers | Frankrike | 1.2 | Tim Ariesen | |
25. aug | 28. aug | Tour du Poitou-Charentes | Frankrike | 2.1 | Tony Martin Etapper: Gerard, Trentin, Sarreau, Malori (ITT), Trentin |
26. aug | Druivenkoers Overijse | Belgia | 1.1 | Jérôme Baugnies | |
29. aug | 30. aug | Ronde van Midden-Nederland | Nederland | 1.2 | Olivier Pardini |
30. aug | Croatia-Slovenia | Slovenia | 1.2 | Marko Kump | |
30. aug | Schaal Sels | Belgia | 1.1 | Robin Stenuit | |
30. aug | 3. sep | Tour of Bulgaria | Bulgaria | 2.2 | Stefan Hristov |
5. sep | Brussels Cycling Classic | Belgia | 1.HC | Dylan Groenewegen | |
5. sep | 6. sep | Black Sea Cycling Tour | Bulgaria | 2.2 | Vitalij Buts |
6. sep | GP de Fourmies | Frankrike | 1.HC | Fabio Felline | |
6. sep | Kernen Omloop Echt-Susteren | Nederland | 1.2 | Maximilian Walscheid | |
6. sep | 13. sep | Tour of Britain | Storbritannia | 2.HC | Edvald Boasson Hagen Etapper: Viviani, Vakoč, Viviani, Gaviria, Poels, Trentin, Greipel, Viviani |
11. sep | 13. sep | East Bohemia Tour | Tsjekkia | 2.2 | Jan Tratnik |
12. sep | De Kustpijl | Belgia | 1.2 | Marco Zanotti | |
13. sep | Chrono Champenois Masculin International | Frankrike | 1.2 | Filippo Ganna | |
13. sep | Tour du Doubs | Frankrike | 1.1 | Eduardo Sepúlveda | |
13. sep | Velothon Stockholm | Sverige | 1.1 | Marko Kump | |
15. sep | Coppa Bernocchi | Italia | 1.1 | Vincenzo Nibali | |
16. sep | Coppa Agostoni | Italia | 1.1 | Davide Rebellin | |
16. sep | Grand Prix de Wallonie | Belgia | 1.1 | Jens Debusschere | |
18. sep | Kampioenschap van Vlaanderen | Belgia | 1.1 | Michał Gołaś | |
19. sep | Primus Classic Impanis-Van Petegem | Belgia | 1.HC | Sean De Bie | |
19. sep | Memorial Marco Pantani | Italia | 1.1 | Diego Ulissi | |
20. sep | Rund um Sebnitz | Tyskland | 1.2 | Maximilian Kuen | |
20. sep | GP Industria & Commercio di Prato | Italia | 1.1 | Daniele Bennanti | |
20. sep | Grand Prix d'Isbergues-Pas de Calais | Frankrike | 1.1 | Nacer Bouhanni | |
23. sep | Omloop van het Houtland Lichtervelde | Belgia | 1.1 | Jens Debusschere | |
26. sep | 27. sep | Tour du Gévaudan Languedoc-Roussillon | Frankrike | 2.1 | Pinot Etapper: Pinot, Vuillermoz |
27. sep | Gooikse Pijl | Belgia | 1.2 | Oliver Naesen | |
27. sep | Duo Normand | Frankrike | 1.1 | Victor Campenaerts / Jelle Wallays | |
29. sep | Ruota d'Oro-GP Festa del Perdono | Italia | 1.2U | Simone Velasco | |
30. sep | Tre Valli Varesine | Italia | 1.HC | Vincenzo Nibali | |
30. sep | 4. okt | Tour de l'Eurométropole | Belgia | 2.1 | Alexis Gougeard Etapper: Gougeard (ITT), Debusschere, Van Genechten, Theuns, Ahlstrand |
1. okt | Milano-Torino | Italia | 1.HC | Diego Rosa | |
1. okt | 4. okt | Tour of Mevlana | Tyrkia | 2.2 | Ahmet Örken Etapper: Örken (ITT), Stević, Örken, Örken |
2. okt | Giro del Piemonte | Italia | 1.HC | Jan Bakelants | |
3. okt | Piccolo Giro di Lombardia | Italia | 1.2U | Fausto Masnada | |
3. okt | Sparkassen Münsterland Giro | Tyskland | 1.HC | Tom Boonen | |
4. okt | Tour de Vendée | Frankrike | 1.1 | Christophe Laporte | |
6. okt | Binche-Chimay-Binche/Mémorial Frank Vandenbroucke | Belgia | 1.1 | Ramon Sinkeldam | |
8. okt | Paris–Bourges | Frankrike | 1.1 | Sam Bennett | |
8. okt | Gran Premio Città di Peccioli-Coppa Sabatini | Italia | 1.1 | Eduard Prades | |
10. okt | Giro dell'Emilia | Italia | 1.HC | Jan Bakelants | |
11. okt | Gran Premio Bruno Beghelli | Italia | 1.HC | Sonny Colbrelli | |
11. okt | Paris–Tours | Frankrike | 1.HC | Matteo Trentin | |
11. okt | Paris–Tours U23 | Frankrike | 1.2U | Sam Oomen | |
13. okt | Nationale Sluitingprijs | Belgia | 1.1 | Nacer Bouhanni | |
18. okt | Chrono des Nations | Frankrike | 1.1 | Vasil Kiryjenka | |
21. okt | 25. okt | Tour of Aegean | Tyrkia | 2.2 | Ahmet Örken |
20. nov | 23.nov | Tour of Alanya | Tyrkia | 2.2 | - |
Ranking
Rytter | Poeng | |
---|---|---|
1 | Nacer Bouhanni | 721 |
2 | Edward Theuns | 649 |
3 | Dimitri Claeys | 524,25 |
4 | Edvald Boasson Hagen | 480 |
5 | Marko Kump | 476 |
6 | Vitalij Buts | 405 |
7 | Gaëtan Bille | 373,25 |
8 | Bryan Coquard | 373 |
9 | Davide Rebellin | 368 |
10 | Primož Roglic | 337 |
Lag | Poeng | |
---|---|---|
1 | Topsport Vlaanderen-Baloise | 1693 |
2 | Cofidis | 1600,2 |
3 | Bretagne-Seche Environnement | 1476 |
4 | Kolss Cycling Team | 1383,75 |
5 | Vérandas Willems | 1345,25 |
6 | RusVelo | 1300,92 |
7 | Wanty-Groupe Gobert | 1276 |
8 | CCC Sprandi Polkowice | 1181 |
9 | Southeast Pro Cycling | 1167,5 |
10 | Caja Rural-Seguros RGA | 1159,1 |
Nasjon | Poeng | |
---|---|---|
1 | Italia | 3396,3 |
2 | Belgia | 3364 |
3 | Frankrike | 2665,4 |
4 | Spania | 2257,6 |
5 | Ukraina | 1945,5 |
6 | Nederland | 1896,25 |
7 | Slovenia | 1882,8 |
8 | Russland | 1788,17 |
9 | Danmark | 1457,68 |
10 | Norge | 1451 |
Referanser
- ^ a b «Kristoff-ritt avlyses etter avverget terrorangrep». Procycling.no. 30. april 2015. Besøkt 4. mai 2015.
Eksterne lenker
- http://www.uci.ch/road/calendar/#date=20150125&categ=119
Autoritetsdata