NM i stafetter 2010
NM i stafetter 2010 var en del av NM i friidrett 2010, men ble arrangert som et eget stevne på Steinkjer 22. – 23. mai 2010.
Resultater kvinner
Senior, 4x100m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Steinkjer FIK | Tara Marie Norum Alisa Andersen Toril Nyborg Nina Katrine Brandt | 49,21 |
02 | IL Gular | Anne Hansen Katrine Haarklau Heidi Ann Bruknapp Karoline Hellen Nilsson | 50,42 |
03 | Trondheim Friidrett | Marthe Kristoffersen Julie Andrea Håskjold Julie Bertheussen Falkanger Viktoria Kvalsvik | 50,57 |
4. | FIK Orion | Mahawa Kromah Maria Teigland Silje Aukrust Gerd Lahlum Lystad | 50,68 |
5. | IF Sturla | Nikoline Skogmo Petra Gjemmestad Cathrine Løyning Ingrid Ravnsborg | 51,09 |
6. | Ullensaker/Kisa IL | Rikke Gustavson Pia Bålsrud Susann Bakke Frida Forberg | 53,89 |
Senior, 4x400m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Steinkjer FIK | Alisa Andersen Toril Nyborg Tara Marie Norum Nina Katrine Brandt | 3.53,44 |
02 | Trondheim Friidrett | Julie Andrea Håskjold Viktoria Kvalsvik Sigrid Jervell Våg Julie Bertheussen Falkanger | 3.56,73 |
03 | IL Gular | Karoline Hellen Nilsson Tonje Svendsen Christine Næsheim Bjørkvik Ida Kjelkenes | 3.59,40 |
Senior, 4x800m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Idrettsklubben Tjalve | Siri Grude Cecilie Benedicte Isern Lisbeth Pedersen Hanne Lyngstad | 9.10,60 |
02 | Trondheim Friidrett 1 | Viktoria Kvalsvik Randi Wærnes Sigrid Jervell Våg Julie Bertheussen Falkanger | 9.20,54 |
03 | IL Gular | Ingvild Berg Saksvik Christine Næsheim Bjørkvik Ingeborg Lind Ida Kjelkenes | 9.21,61 |
4. | Steinkjer FIK | Tara Marie Norum Kristin Brøndbo Nina Katrine Brandt Liv-Miriam Nordtømme | 9.40,19 |
5. | Trondheim Friidrett 2 | Mari Steinkjer Øyen Anne Karen Aanonli Yngvild Elvemo Birgitte Kvalsvik | 10.25,52 |
Junior, 4x100m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Trondheim Friidrett | Marthe Kristoffersen Julie Andrea Håskjold Julie Bertheussen Falkanger Viktoria Kvalsvik | 49,53 |
02 | IL i BUL | Chiamaka Okparaebo Nadia Akapana Assa Emma Suhoen Katrine Askim Vatne | 49,96 |
03 | Ranheim IL | Guro Ørndal Nilsen Synne Krokstad Stine Marie Grønnhaug Marie Woldseth | 50,36 |
Junior, 4x400m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Gular | Anne Hansen Katrine Haarklau Karoline Finne Heidi Ann Bruknapp | 3.58,55 |
02 | Laksevåg TIL | Paula Nedberge Llano Julie Strøm Solveig Onstad Vilde Svortevik | 4.09,07 |
03 | Ranheim IL | Jeanette Stensheim Synne Krokstad Guro Ørndal Nilsen Cecilie Hofstad | 4.09,74 |
Junior, 4x800m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Gular | Katrine Haarklau Heidi Ann Bruknapp Frida Berge Karoline Finne | 9.26,15 |
02 | IK Tjalve | Marte Helle Schia Rikke Bergsvand Karianne Jevne Linn Eriksen | 9.42,22 |
03 | IL Tyrving | Karoline Skatteboe Maiken Skoie Brustad Johana Gateman Leah Røste | 9.48,14 |
Menn
Senior, 4x100m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Gular | Jon Anders Løkkevik Torbjørn Lysne Alexander Karlsson Jarle Hollund | 42,35 |
02 | Sandnes IL 1 | Andres Andersen Kjartan Løvoll Ove Lindekleiv Erik Kringeland | 42,58 |
03 | Moelven IL | Pål Jostad Mauritz Kåshagen Carl Emil Kåshagen Martin Forberg Skoh | 42,76 |
4. | IL i BUL | Haakon Askim Vatne Bjørn Hanholm Thomas Jakobsen Peter Efe Osazuwa | 42,78 |
5. | Trondheim Friidrett | Kristoffer Buhagen Børge A. Pettersen Petter Gire Døhlie Thomas Firing | 43,65 |
6. | Sandnes IL 2 | Per Magne Florvaag Rein Torsvik Trond Lindanger Marius Bakken Støle | 43,85 |
Senior, 4x400m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Gular | Torbjørn Lysne Vidar Dahle Ådne Svahn Dæhlin Kristoffer Grindedal Janson | 3.18,63 |
02 | Moelven IL | Pål Jostad Jørgen Kåshagen Mauritz Kåshagen Carl Emil Kåshagen | 3.19,16 |
03 | Steinkjer FIK | Torje Klevmo Joachim Brøndbo Eivind Jenssen Lars Eric Sæther | 3.19,99 |
4. | IL i BUL | Thomas Jakobsen Bjørn Hanholm Henrik Berg-Olsen Marius Frøvig Schneider | 3.22,90 |
5. | Sandnes IL | Per Magne Florvaag Kjartan Løvoll Ove Lindekleiv Marius Bakken Støle | 3.23,92 |
6. | Trondheim Friidrett | Eivind Gausland Børge A. Pettersen Terje Snarby Thomas Firing | 43,85 |
Senior, 4x1500m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Gular | Ådne Svahn Dæhlin Martin Johnsen Tomas Windheim Vidar Dahle | 16.13,69 |
02 | IK Tjalve | Andreas Søreng Høiby Petter Eggan Audun Nordtveit Håkon Brox | 16.14,52 |
03 | Steinkjer FIK 1 | Henrik Nordtug Torje Klevmo Eivind Jenssen Joachim Brøndbo | 16.14,70 |
4. | IL i BUL | Marius Frøvig Schneider Amund Rake Hoffart Henrik Berg-Olsen Nur Aden | 16.16,57 |
5. | IK Rindals-Troll | Helge Langen Lars Morten Bardal Thomas Holm Arnt Inge Nilsen | 17.05,24 |
Junior, 4x100m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sandnes IL | Rein Torsvik Kjartan Løvoll Marius Bakken Støle Per Magne Florvaag | 43,44 |
02 | Moelven IL | Vegard Iversen Jørgen Kåshagen Carl Emil Kåshagen Martin Forbergskog | 44,19 |
03 | Osterøy IL | Markus Loftås Vebjørn Borge Stig Andreas Langeland Erlend Mjøs | 44,85 |
Junior, 4x400m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ullensaker/Kisa IL | Andreas Roth Håvard Hildeskor Vegard Løber Gjelsvik Thomas Roth | 3.18,53 |
02 | Sandnes IL | Rein Torsvik Per Magne Florvaag Kjartan Løvoll Marius Bakken Støle | 3.26,75 |
03 | Osterøy IL | Erlend Mjøs Vebjørn Borge Stig Andreas Langeland Markus Loftås | 3.29,52 |
Junior, 4x1500m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ullensaker/Kisa IL 1 | Anders Buraas Håvard Hildeskor Vegard Løber Gjelsvik Vetle Aasland | 17.06,70 |
02 | FIK Ren-Eng | Vegard Bjørn Gjermundshaug Martin Berg Tuveng Vegard Ølstad Petter Kristiansen | 17.34,40 |
03 | Ullensaker/Kisa IL 2 | Åsmund Wengmo Thomas Roth Peder Holm Fredrik Anthi Svinø | 17.35,95 |
Kilder
- NM Stafett 2010 – Resultatliste
- friidrett.no: Andre NM/UM 2010