Norgesmesterskapet i skiskyting 2017
Norgesmesterskapet i skiskyting 2017 ble arrangert i Skillevollen i Mo i Rana fra 23. til 26. mars 2017 av Bossmo & Ytteren IL. I tillegg ble det arrangert NM i mix-stafetter i Os i Østerdalen 12. mars.
Resultater
Menn
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
23. mars | Stafett 4 x 7,5 km | Sogn og Fjordane I Jarle Midthjell Gjørven Ole Martin Erdal Håvard Gutubø Bogetveit Johannes Thingnes Bø | Sør-Trøndelag I Ole Andreas Flotten Andreas Kvam Andreas Dahlo Wærnes Emil Hegle Svendsen | Buskerud I Martin Lindland Vetle Sjåstad Christiansen Erlend Bjøntegaard Henrik Sagosen Smeby |
24. mars | Sprint 10 km | Johannes Thingnes Bø | Håvard Gutubø Bogetveit | Vetle Sjåstad Christiansen |
25. mars | Jaktstart 12,5 km | Kristoffer Langøien Skjelvik | Aslak Nenseter | Henrik L'Abée-Lund |
26. mars | Fellesstart 15 km | Lars Helge Birkeland | Erlend Bjøntegaard | Vetle Sjaastad Christiansen |
Kvinner
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
23. mars | Stafett 3 x 6 km | Oslo og Akershus 2 Rikke Hald Andersen Thekla Brun-Lie Kristin Hjelstuen | Oslo og Akershus 1 Kaia Wøien Nicolaisen Fanny Horn Birkeland Ingrid Landmark Tandrevold | Oppland 1 Karoline Knotten Maren Wangensteen Sigrid Bilstad Neraasen |
24. mars | Sprint 7,5 km | Hilde Fenne | Tiril Eckhoff | Synnøve Solemdal |
25. mars | Jaktstart 10 km | Tiril Eckhoff | Kaia Wøien Nicolaisen | Hilde Fenne |
26. mars | Fellesstart 12,5 km | Marte Olsbu | Tiril Eckhoff | Synnøve Solemdal |
Mix
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
12. mars | Stafett 3 x 6 km, 17 år - senior | Agder 1 Ingvild Sangesland Lars Aasheim Svaland Håkon Svaland | Hordaland 1 Ragnhild Femsteinevik Bjarte Solvang Erling Aalvik | Oppland 1 Karoline Knotten Sondre Bollum Vetle Ravnsborg Gurigard |
12. mars | Stafett 3 x 6 km, 17 - 21 år | Oslo og Akershus 1 Gunhild Viljugrein Stølen Sturla Holm Lægreid Johannes Dale | Oppland 1 Mathea Tofte Sivert Bakken Kristoffer Jonsson | Oslo og Akershus 2 Vilde Skotland Øyvind Haugan Fredrik Bucher-Johannessen |
12. mars | Stafett 3 x 6 km, 17 - 18 år | Nord-Østerdal 1 Juni Arnekleiv Ørjan Moseng Kristoffer Sverdrup | Sør-Trøndelag 1 Tora Eid Løvås Odin Garli Simen Hårstad | Oslo og Akershus 2 Therese Blindheim Trym Algarheim Tverås Ole Christian Johnsrud |
Kilder
- Resultater menn
- Stafett 4 x 7,5 km
- Sprint 10 km
- Jaktstart 12,5 km
- Fellesstart 15 km
- Resultater kvinner
- Stafett 3 x 6 km
- Sprint 7,5 km
- Jaktstart 10 km
- Fellesstart 12,5 km
- Resultater mix
- Mix-stafett
Eksterne lenker
- Offisiell hjemmeside*
Autoritetsdata