Skiskyting under Vinter-OL 2002
Skiskyting under Vinter-OL 2002 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skiskyting | ||
Vertsby | Salt Lake City | ||
Vertsland | USA | ||
Arena(er) | Soldier Hollow | ||
Dato | 9. – 20. februar 2002 | ||
Deltakernasjoner | 34 | ||
Deltakere | 190 | ||
Øvelser | 8 |
Skiskyting under Vinter-OL 2002 | ||||
---|---|---|---|---|
« 1998 2006 » |
Under Vinter-OL 2002 i Salt Lake City ble det arrangert åtte øvelser i skiskyting. Øvelsene ble avviklet i Soldier Hollow i Park City.
Medaljefordeling
Skiskyting under Vinter-OL 2002 – Salt Lake City | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1 | Norge (NOR) | 4 | 2 | 0 | 6 |
2 | Tyskland (GER) | 3 | 5 | 1 | 9 |
3 | Russland (RUS) | 1 | 0 | 2 | 3 |
4 | Frankrike (FRA) | 0 | 1 | 1 | 2 |
5 | Sverige (SWE) | 0 | 0 | 2 | 2 |
6 | Bulgaria (BUL) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Østerrike (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt | 8 | 8 | 8 | 24 |
Menn
10 km
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (NOR) | Ole Einar Bjørndalen | 24.51,3 / 0 |
02 | (GER) | Sven Fischer | 25.20,2 / 1 |
03 | (AUT) | Wolfgang Perner | 25.44,4 / 0 |
20 km
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (NOR) | Ole Einar Bjørndalen | 51.03,3 / 2 |
02 | (GER) | Frank Luck | 51.39,4 / 0 |
03 | (RUS) | Viktor Majgurov | 51.40,6 / 1 |
12,5 km jaktstart
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (NOR) | Ole Einar Bjørndalen | 32.34,6 / 2 |
02 | (FRA) | Raphaël Poirée | 33.17,6 / 1 |
03 | (GER) | Ricco Groß | 33.30,6 / 2 |
4 x 7,5 km stafett
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (NOR) | Halvard Hanevold Frode Andresen Egil Gjelland Ole Einar Bjørndalen | 1.23.42,3 / 0 |
02 | (GER) | Ricco Groß Peter Sendel Sven Fischer Frank Luck | 1.24.27,6 / 1 |
03 | (FRA) | Gilles Marguet Vincent Defrasne Julien Robert Raphaël Poirée | 1.24.36,6 / 0 |
Kvinner
7,5 km
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (GER) | Kati Wilhelm | 20.41,4 / 0 |
02 | (GER) | Uschi Disl | 20.57,0 / 1 |
03 | (SWE) | Magdalena Forsberg | 21.20,4 / 1 |
15 km
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (GER) | Andrea Henkel | 47.29,1 / 1 |
02 | (NOR) | Liv Grete Poirée | 47.37,0 / 1 |
03 | (SWE) | Magdalena Forsberg | 48.08,3 / 3 |
10 km jaktstart
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (RUS) | Olga Pyljova | 31.07,7 / 1 |
02 | (GER) | Kati Wilhelm | 31.13,0 / 4 |
03 | (BUL) | Irina Nikultsjina | 31.15,9 / 1 |
4 x 7,5 km stafett
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (GER) | Katrin Apel Uschi Disl Andrea Henkel Kati Wilhelm | 1.27.55,0 / 1 |
02 | (NOR) | Ann-Elen Skjelbreid Linda Tjørhom Gunn Margit Andreassen Liv Grete Poirée | 1.28.25,6 / 0 |
03 | (RUS) | Olga Pyljova Galina Kukleva Svetlana Isjmuratova Albina Akhatova | 1.29.19,7 / 2 |