Svømming under VM i svømmesport 2019 – 400 meter fri kvinner
Svømming under VM i svømmesport 2019 – 400 meter fri kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 400 meter fri kvinner | ||
Arrangement | VM i svømming 2019 | ||
Sted | Gwangju i Sør-Korea | ||
Arena | Nambu University Municipal Aquatics Center | ||
Dato | 21. juli (forsøksheat og finale) | ||
Deltakere | 43 | ||
Deltakernasjoner | 37 | ||
Vinnertid | 3.58,76 | ||
Medaljevinnere | |||
Ariarne Titmus, Australia | |||
Katie Ledecky, USA | |||
Leah Smith, USA | |||
Forrige | Budapest 2017 | ||
Neste | Budapest 2022 |
VM i svømmesport 2019 Gwangju, Sør-Korea | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Høydestuping | |||
| |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Highlight | highlight | ||
Mix duett | teknisk | fri | |
Vannpolo | |||
|
400 meter fri kvinner er en svømmeøvelse som blir arrangert under VM i svømming 2019 i Gwangju i Sør-Korea 21. juli 2019. [1][2]
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Navn | Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Katie Ledecky | USA | 3:56.46 | Rio de Janeiro, Brasil | 7. august 2016 |
Mesterskapsrekord | Katie Ledecky | USA | 3:58.34 | Budapest, Ungarn | 23. juli 2017 |
Resultater
Forsøkeheat
Forsøksheater ble svømt 21. juli kl. 11:22 lokal tid..[3]
Plassering | Heat | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | 4 | Katie Ledecky | USA | 4:01.84 | Q |
2 | 4 | 4 | Ariarne Titmus | Australia | 4:02.42 | Q |
3 | 4 | 3 | Ajna Késely | Ungarn | 4:03.51 | Q |
4 | 4 | 5 | Wang Jianjiahe | Kina | 4:03.97 | Q |
5 | 5 | 5 | Leah Smith | USA | 4:04.53 | Q |
6 | 4 | 2 | Veronika Andrusenko | Russland | 4:06.28 | Q |
7 | 5 | 2 | Boglárka Kapás | Ungarn | 4:07.05 | Q |
8 | 5 | 7 | Anna Egorova | Russland | 4:07.10 | Q |
9 | 5 | 3 | Li Bingjie | Kina | 4:07.88 | |
10 | 5 | 6 | Holly Hibbott | Storbritannia | 4:07.92 | |
11 | 4 | 6 | Kiah Melverton | Australia | 4:09.56 | |
12 | 4 | 8 | Emma O'Croinin | Canada | 4:09.68 | |
13 | 3 | 4 | Barbora Seemanová | Tsjekkia | 4:09.73 | |
14 | 3 | 3 | Marlene Kahler | Østerrike | 4:10.49 | |
15 | 4 | 7 | Mireia Belmonte | Spania | 4:10.82 | |
16 | 5 | 8 | Joanna Evans | Bahamas | 4:11.06 | |
17 | 5 | 0 | Erika Fairweather | New Zealand | 4:12.30 | |
18 | 5 | 9 | Valentine Dumont | Belgia | 4:12.92 | |
19 | 3 | 6 | Nguyễn Thị Ánh Viên | Vietnam | 4:13.35 | |
20 | 5 | 1 | Chihiro Igarashi | Japan | 4:13.81 | |
21 | 4 | 0 | Julia Hassler | Liechtenstein | 4:13.91 | |
22 | 2 | 4 | Monique Olivier | Luxembourg | 4:14.29 | |
23 | 3 | 7 | Duné Coetzee | Sør-Afrika | 4:14.39 | |
24 | 4 | 1 | Mackenzie Padington | Canada | 4:16.06 | |
25 | 2 | 6 | Laura Lahtinen | Finland | 4:16.43 | |
26 | 3 | 5 | Katja Fain | Slovenia | 4:17.57 | |
27 | 4 | 9 | Diana Durães | Portugal | 4:17.87 | |
28 | 3 | 0 | Gan Ching Hwee | Singapore | 4:17.89 | |
29 | 3 | 1 | Elisbet Gámez | Cuba | 4:18.19 | |
30 | 2 | 5 | Natthanan Junkrajang | Thailand | 4:19.0 | |
31 | 3 | 8 | Nicole Oliva | Filippinene | 4:20.03 | |
32 | 3 | 2 | Ryu Ji-won | Sør-Korea | 4:21.70 | |
33 | 2 | 3 | María Álvarez | Colombia | 4:22.46 | |
34 | 2 | 2 | Sara Pastrana | Honduras | 4:27.65 | |
35 | 2 | 1 | Amanda Alfaro | Costa Rica | 4:29.91 | |
36 | 1 | 3 | Talita Te Flan | Elfenbenskysten | 4:34.04 | |
37 | 2 | 7 | Daila Ismatul | Guatemala | 4:34.75 | |
38 | 3 | 9 | Diana Zlobina | Kasakhstan | 4:35.38 | |
39 | 2 | 9 | Tiana Rabarijaona | Madagaskar | 4:36.73 | |
40 | 2 | 0 | Danielle Treasure | Barbados | 4:37.22 | |
41 | 2 | 8 | Raya Embury-Brown | Caymanøyene | 4:38.17 | |
42 | 1 | 4 | Natalia Kuipers | Jomfruøyene | 4:41.69 | |
43 | 1 | 5 | Tinatin Kevlishvili | Georgia | 4:49.73 |
Finale
Finalen ble svømt 21. Juli kl. 20:33 lokal tid.[4]
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 5 | Ariarne Titmus | Australia | 3:58.76 | OR |
02 | 4 | Katie Ledecky | USA | 3:59.97 | |
03 | 2 | Leah Smith | USA | 4:01.29 | |
4 | 3 | Ajna Késely | Ungarn | 4:01.31 | |
5 | 6 | Wang Jianjiahe | Kina | 4:03.67 | |
6 | 1 | Boglárka Kapás | Ungarn | 4:05.36 | |
7 | 8 | Anna Egorova | Russland | 4:06.16 | |
8 | 7 | Veronika Andrusenko | Russland | 4:08.60 |