VM i friidrett 2023 – Maraton menn
VM i friidrett 2023 – Maraton menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | Maraton menn | ||
Arrangement | VM i friidrett 2023 | ||
Sted | Budapest, Ungarn | ||
Dato | 27. august 2023 (finale) | ||
Deltakere | 85 | ||
Deltakernasjoner | 42 | ||
Medaljevinnere | |||
Victor Kiplangat, Uganda | |||
Maru Teferi, Israel | |||
Leul Gebresilase, Etiopia | |||
Forrige | Eugene 2022 | ||
Neste | Tokyo 2025 |
Øvelser ved VM i friidrett 2023 | |||
Løpsøvelser | |||
---|---|---|---|
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
5000 m | menn | kvinner | |
10 000 m | menn | kvinner | |
100 m hekk | kvinner | ||
110 m hekk | menn | ||
400 m hekk | menn | kvinner | |
3000 meter hinder | menn | kvinner | |
4×100 m stafett | menn | kvinner | |
4×400 m stafett | menn | blandet | kvinner |
Landeveisøvelser | |||
Maraton | menn | kvinner | |
20 km kappgang | menn | kvinner | |
35 km kappgang | menn | ||
Tekniske øvelser | |||
Lengdehopp | menn | kvinner | |
Tresteg | menn | kvinner | |
Høydehopp | menn | kvinner | |
Stavsprang | menn | kvinner | |
Kulestøt | menn | kvinner | |
Diskoskast | menn | kvinner | |
Spydkast | menn | kvinner | |
Sleggekast | menn | kvinner | |
Sammensatte øvelser | |||
Sjukamp | kvinner | ||
Tikamp | menn | ||
|
Øvelsen Maraton menn i VM i friidrett 2023 ble avholdt i Budapest, Ungarn 27. august 2023.[1]
Medaljevinnere
Medaljevinnere | ||||||
01 | 02 | 03 | ||||
Victor Kiplangat | Maru Teferi | Leul Gebresilase | ||||
Uganda | Israel | Etiopia |
Program
Lokal tid (UTC+1)
Dato | Klokkeslett | Runde |
---|---|---|
27. august | 07:00 | Finale |
Resultater
Løpet startet 27. august klokken 06:59.[2]
Plass | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 | Victor Kiplangat | Uganda | 2.08.53 | |
02 | Maru Teferi | Israel | 2.09.12 | SB |
03 | Leul Gebresilase | Etiopia | 2.09.19 | |
4 | Tebello Ramakongoana | Lesotho | 2.09.57 | PB |
5 | Stephen Kissa | Uganda | 2.10.22 | |
6 | Milkesa Mengesha | Etiopia | 2.10.43 | |
7 | Hassan Chahdi | Frankrike | 2.10.45 | SB |
8 | Titus Kipruto | Kenya | 2.10.47 | |
9 | John Hakizimana | Rwanda | 2.10.50 | |
10 | Daniele Meucci | Italia | 2.11.06 | SB |
11 | Yohanes Chiappinelli | Italia | 2.11.12 | |
12 | Ichitaka Yamashita | Japan | 2.11.19 | |
13 | Zach Panning | USA | 2.11.21 | SB |
14 | Timothy Kiplagat | Kenya | 2.11.25 | |
15 | Haftom Welday | Tyskland | 2.11.25 | |
16 | Isaac Mpofu | Zimbabwe | 2.11.33 | SB |
17 | Tsegaye Getachew | Etiopia | 2.11.56 | |
18 | Mehdi Frère | Frankrike | 2.11.59 | |
19 | Rory Linkletter | Canada | 2.12.16 | SB |
20 | Haimro Alame | Israel | 2.12.32 | |
21 | Tariku Novales | Spania | 2.12.39 | SB |
22 | Ayad Lamdassem | Spania | 2.12.59 | |
23 | Sondre Nordstad Moen | Norge | 2.13.12 | |
24 | Ibrahim Chakir | Spania | 2.13.44 | |
25 | Mohamed Reda El Aaraby | Marokko | 2.13.55 | SB |
26 | Johannes Motschmann | Tyskland | 2.14.19 | |
27 | Mustapha Houdadi | Marokko | 2.14.30 | |
28 | Ben Preisner | Canada | 2.15.02 | SB |
29 | Johnatas de Oliveira | Brasil | 2.15.13 | |
30 | Justin Kent | Canada | 2.15.26 | |
31 | Tiidrek Nurme | Estland | 2.15.42 | |
32 | José Luis Santana | Mexico | 2.15.51 | |
33 | Berhane Tsegay Tekle | Eritrea | 2.16.08 | |
34 | Adam Nowicki | Polen | 2.16.22 | |
35 | Kenya Sonota | Japan | 2.16.40 | |
36 | Segundo Jami | Ecuador | 2.16.49 | |
37 | Ngonidzashe Ncube | Zimbabwe | 2.17.02 | SB |
38 | Yang Shaohui | Kina | 2.17.12 | |
39 | Paulo Roberto Paula | Brasil | 2.17.18 | |
40 | Levente Szemerei | Ungarn | 2.17.20 | |
41 | Omar Hassan | Athlete Refugee Team | 2.17.23 | |
42 | Kazuya Nishiyama | Japan | 2.17.41 | |
43 | Onesphore Nzikwinkunda | Burundi | 2.18.27 | |
44 | Nicolás Cuestas | Uruguay | 2.19.20 | |
45 | He Jie | Kina | 2.19.48 | |
46 | Nelson Ito Ccuro | Peru | 2.20.00 | |
47 | Andrés Zamora | Uruguay | 2.20.59 | |
48 | Goitom Kifle | Eritrea | 2.21.28 | |
49 | Feng Peiyou | Kina | 2.22.00 | |
50 | Hüseyin Can | Tyrkia | 2.22.11 | SB |
51 | Tumelo Motlagale | Sør-Afrika | 2.22.14 | |
52 | Moath Alkhawaldeh | Jordan | 2.22.33 | SB |
53 | Maxim Răileanu | Moldova | 2.22.46 | |
54 | Tomas Hilifa Rainhold | Namibia | 2.23.36 | |
55 | Nico Montañez | USA | 2.24.58 | SB |
56 | Nicolae Soare | Romania | 2.25.14 | |
57 | Luis Ostos | Peru | 2.25.50 | |
58 | Justino Pedro da Silva | Brasil | 2.25.53 | |
59 | Tseveenravdan Byambajav | Mongolia | 2.30.28 | |
60 | Simon Sibeko | Sør-Afrika | 2.31.59 | |
Alphonce Simbu | Tanzania | DNF | 40 km | |
Tamirat Tola | Etiopia | DNF | 38 km | |
Ibrahim Hassan | Djibouti | DNF | 34 km | |
Joaquín Arbe | Argentina | DNF | 33 km | |
Derlis Ramón Ayala | Paraguay | DNF | 32 km | |
Félicien Muhitira | Rwanda | DNF | 32 km | |
Andrew Rotich Kwemoi | Uganda | DNF | 32 km | |
Oqbe Kibrom Ruesom | Eritrea | DNF | 32 km | |
Simon Tesfay | Sveits | DNF | 32 km | |
Elkanah Kibet | USA | DNF | 31 km | |
Melikhaya Frans | Sør-Afrika | DNF | 30 km | |
Jamsrangiin Olonbayar | Mongolia | DNF | 30 km | |
Morhad Amdouni | Frankrike | DNF | 29 km | |
Eyob Faniel | Italia | DNF | 28 km | |
Hassan Waiss | Djibouti | DNF | 27 km | |
Abdi Nageeye | Nederland | DNF | 26 km | |
Joshua Belet | Kenya | DNF | 25 km | |
Ilie Corneschi | Romania | DNF | 25 km | |
Patricio Castillo | Mexico | DNF | 24 km | |
Olivier Irabaruta | Burundi | DNF | 22 km | |
Khadar Basheer Youssuf | Somalia | DNF | Halvmaraton | |
Hamza Sahli | Marokko | DNF | 19 km | |
Bat-Otsjiryn Ser-Od | Mongolia | DNF | 12 km | |
Kaan Kigen Özbilen | Tyrkia | DNF | 2 km | |
Cristhian Zamora | Uruguay | DNS |
Referanser
Autoritetsdata