Gra podwójna kobiet w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
- Główny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.
| |||
Miejsce | Australia | ||
---|---|---|---|
Termin | 21–28 września 2000 | ||
Liczba ekip | 31 | ||
Liczba sportowców | 62 | ||
Obiekt rozgrywek | NSW Tennis Centre | ||
Złoty medal | Serena Williams | ||
Srebrny medal | Kristie Boogert | ||
Brązowy medal | Els Callens |
Tenis na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 | ||
---|---|---|
gra pojedyncza | kobiety | mężczyźni |
gra podwójna | kobiety | mężczyźni |
Turniej gry podwójnej kobiet w tenisie ziemnym na XXVII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney odbył się pomiędzy 21–28 września na kortach NSW Tennis Centre, na nawierzchni twardej[1].
Medalistki
Konkurencja | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal |
---|---|---|---|
gra podwójna kobiet | Serena Williams Venus Williams | Kristie Boogert Miriam Oremans | Els Callens Dominique Van Roost |
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistki | Osiągnięcie |
01 | Julie Halard-Decugis (FRA) Amélie Mauresmo (FRA) | ćwierćfinał |
02 | Conchita Martínez (ESP) Arantxa Sánchez Vicario (ESP) | 2. runda |
03 | Laura Montalvo (ARG) Paola Suárez (ARG) | 2. runda |
04 | Nana Miyagi (JPN) Ai Sugiyama (JPN) | 2. runda |
05 | Els Callens (BEL) Dominique van Roost (BEL) | brąz |
06 | Jelena Dokić (AUS) Rennae Stubbs (AUS) | 2. runda |
07 | Tina Križan (SLO) Katarina Srebotnik (SLO) | 1. runda |
08 | Amanda Coetzer (RSA) Liezel Horn (RSA) | 1. runda |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Julie Halard-Decugis Amélie Mauresmo | 3 | 2 | ||||||||||||||||
Serena Williams Venus Williams | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Serena Williams Venus Williams | 6 | 6 | |||||||||||||||||
5 | Els Callens Dominique Van Roost | 4 | 1 | ||||||||||||||||
Milagros Sequera María Vento-Kabchi | 6 | 5 | 4 | ||||||||||||||||
5 | Els Callens Dominique Van Roost | 4 | 7 | 6 | |||||||||||||||
Serena Williams Venus Williams | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Kristie Boogert Miriam Oremans | 1 | 1 | |||||||||||||||||
Kristie Boogert Miriam Oremans | 6 | 3 | 7 | ||||||||||||||||
Benjamas Sangaram Tamarine Tanasugarn | 4 | 6 | 5 | ||||||||||||||||
Kristie Boogert Miriam Oremans | 6 | 6 | |||||||||||||||||
W. Barabanszczykawa Natalla Zwierawa | 3 | 2 | Mecz o brązowy medal | ||||||||||||||||
Petra Mandula Katalin Marosi | 3 | 5 | |||||||||||||||||
2 | W. Barabanszczykawa Natalla Zwierawa | 6 | 7 | 5 | Els Callens Dominique Van Roost | 4 | 6 | 6 | |||||||||||
W. Barabanszczykawa Natalla Zwierawa | 6 | 4 | 1 |
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
1 | Julie Halard-Decugis Amélie Mauresmo | 6 | 6 | |||||||||||||||
Janet Lee Weng Tzu-ting | 3 | 74 | Ołena Tatarkowa Anna Zaporożanowa | 2 | 4 | |||||||||||||
Ołena Tatarkowa Anna Zaporożanowa | 6 | 7 | 1 | Julie Halard-Decugis Amélie Mauresmo | 3 | 2 | ||||||||||||
Sonya Jeyaseelan Vanessa Webb | 3 | 1 | Serena Williams Venus Williams | 6 | 6 | |||||||||||||
Serena Williams Venus Williams | 6 | 6 | Serena Williams Venus Williams | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||
Jelena Lichowcewa Anastasija Myskina | 7 | 6 | Jelena Lichowcewa Anastasija Myskina | 6 | 2 | 3 | ||||||||||||
7 | Tina Križan Katarina Srebotnik | 64 | 3 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
3 | Laura Montalvo Paola Suárez | 6 | 6 | |||||||||||||||
Silvia Farina Elia Rita Grande | 0 | 0 | 3 | Laura Montalvo Paola Suárez | 4 | 1 | ||||||||||||
Emmanuelle Gagliardi Miroslava Vavrinec | 2 | 5 | Milagros Sequera María Vento-Kabchi | 6 | 6 | |||||||||||||
Milagros Sequera María Vento-Kabchi | 6 | 7 | Milagros Sequera María Vento-Kabchi | 6 | 5 | 4 | ||||||||||||
Karina Habšudová Janette Husárová | 7 | 62 | 6 | 5 | Els Callens Dominique Van Roost | 4 | 7 | 6 | ||||||||||
Cho Yoon-jeong Park Sung-hee | 5 | 7 | 4 | Karina Habšudová Janette Husárová | 3 | 2 | ||||||||||||
Iva Majoli Silvija Talaja | 2 | 7 | 2 | 5 | Els Callens Dominique Van Roost | 6 | 6 | |||||||||||
5 | Els Callens Dominique Van Roost | 6 | 5 | 6 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
6 | Jelena Dokić Rennae Stubbs | 6 | 6 | |||||||||||||||
Manisha Malhotra Nirupama Vaidyanathan | 0 | 0 | 6 | Jelena Dokić Rennae Stubbs | 6 | 64 | 4 | |||||||||||
Julie Pullin Lorna Woodroffe | 2 | 1 | Kristie Boogert Miriam Oremans | 2 | 7 | 6 | ||||||||||||
Kristie Boogert Miriam Oremans | 6 | 6 | Kristie Boogert Miriam Oremans | 6 | 3 | 7 | ||||||||||||
Mariana Mesa Fabiola Zuluaga | 64 | 7 | 4 | Benjamas Sangaram Tamarine Tanasugarn | 4 | 6 | 5 | |||||||||||
Benjamas Sangaram Tamarine Tanasugarn | 7 | 5 | 6 | Benjamas Sangaram Tamarine Tanasugarn | 2 | 7 | 6 | |||||||||||
Yayuk Basuki Wynne Prakusya | 2 | 7 | 4 | 4 | Nana Miyagi Ai Sugiyama | 6 | 5 | 2 | ||||||||||
4 | Nana Miyagi Ai Sugiyama | 6 | 5 | 6 |
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | ||||||||||||||||
8 | Amanda Coetzer Liezel Horn | 4 | 3 | |||||||||||||||
Petra Mandula Katalin Marosi | 6 | 6 | Petra Mandula Katalin Marosi | 6 | 6 | |||||||||||||
Li Na Li Ting | 4 | 2 | Joana Cortez Vanessa Menga | 2 | 3 | |||||||||||||
Joana Cortez Vanessa Menga | 6 | 6 | Petra Mandula Katalin Marosi | 3 | 5 | |||||||||||||
Barbara Schett Patricia Wartusch | 2 | 2 | W. Barabanszczykawa Natalla Zwierawa | 6 | 7 | |||||||||||||
W. Barabanszczykawa Natalla Zwierawa | 6 | 6 | W. Barabanszczykawa Natalla Zwierawa | 6 | 7 | |||||||||||||
Dája Bedáňová Květa Hrdličková | 4 | 3 | 2 | Conchita Martínez Arantxa Sánchez Vicario | 4 | 5 | ||||||||||||
2 | Conchita Martínez Arantxa Sánchez Vicario | 6 | 6 |
Przypisy
- ↑ Doubles, Women. olympedia.org. [dostęp 2023-08-24]. (ang.).
Bibliografia
- Sydney 2000. Tennis doubles women Results. olympics.com. [dostęp 2023-08-24]. (ang.).