Judo na Igrzyskach Ameryki Środkowej i Karaibów 2014
Turniej judo na igrzyskach Ameryki Środkowej i Karaibów odbył się w dniach 20-23 listopada 2014 roku w Veracruz[1].
Klasyfikacja medalowa
Gospodarz zawodów został zaznaczony kolorem.
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Kuba | 13 | 4 | 1 | 18 |
2 | Wenezuela | 2 | 2 | 11 | 15 |
3 | Kolumbia | 2 | 0 | 5 | 5 |
4 | Meksyk | 1 | 5 | 8 | 14 |
5 | Dominikana | 0 | 4 | 4 | 8 |
6 | Portoryko | 0 | 3 | 4 | 7 |
7 | Trynidad i Tobago | 0 | 0 | 1 | 1 |
. | Haiti | 0 | 0 | 1 | 1 |
. | Nikaragua | 0 | 0 | 1 | 1 |
. | Gwatemala | 0 | 0 | 1 | 1 |
. | Honduras | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 18 | 18 | 36 | 72 |
Medaliści
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
−55kg | Leonardo Meriño | Enrique Martinez | David Garcia Jesus Aguero |
−60kg | Javier Peña | Abel Montero | Nabor Castillo John Fittinico |
−66kg | Sergio Mattey | Wander Mateo | Jesus Chaparro Gilberto Solar |
−73kg | Magdiel Estrada | Augusto Miranda | David Tavera Wlunkis Herrera |
−81kg | Pedro Castro | Iván Silva | Gadiel Miranda Marcos Fiquereo |
−90kg | Isao Cardenas | Andy Granda | Mervin Rodríguez Alexis Chiclana |
−100kg | José Armenteros | Sergio García | Christopher George Nelson Lopez |
Ponad 100kg | Pedro Pineda | Óscar Brayson | Ramón Pileta Rafael Ferrer |
Drużynowo | Kuba Janier Pena Magdiel Estrada Iván Silva Andy Granda José Armenteros Gilberto Solar Óscar Brayson | Wenezuela Javier Guédez Elias Pinero Mervin Rodríguez Nelson Lopez Sergio Mattey Pedro Pineda Wlunkis Herrera Jesus Aguero | Portoryko Jeffrey Ruiz Augusto Miranda Gadiel Miranda Alexis Chiclana Rafael Ferrer Angel Dones Dominikana Wander Mateo Lwilli Santana Marcos Fiquereo Cristhian Gomera Jesse de Leon Abel Montero José Vásquez |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
−44kg | Dayaris Mestre | Sandra Sánchez | Naibet Chirinos Evelyn Solis |
−48kg | Maria Laborde | Edna Carrillo | Luz Álvarez Diana Ortíz |
−52kg | Yanet Bermoy | María García | Mónica Hernández Linouse Desravine |
−57kg | Aliuska Ojeda | Luisa Jiménez | Sayra Laguna Anriquelis Barrios |
−63kg | Maricet Espinosa | Andrea Gutiérrez | Diana Velasco Juana Villanueva |
−70kg | Yuri Alvear | Onix Cortés | Elvismar Rodríguez Andrea Poo |
−78kg | Yalennis Castillo | Karen León | Eliveri Villanueva Miriam Gonzalez |
Ponad 78kg | Idalys Ortíz | Melissa Mojica | Vanessa Zambotti Emileidys López |
Drużynowo | Kuba Dayaris Mestre Yanet Bermoy Aliuska Ojeda Maricet Espinosa Onix Cortés Yalennis Castillo Idalys Ortíz | Meksyk Edna Carrillo Mónica Hernández Karla Tapia Andrea Gutiérrez Andrea Poo Miriam González Vanessa Zambotti | Wenezuela Diana Ortíz Anriquelis Barrios Wisneiby Machado Karen León Jormary Palma Naibet Chirinos Emileidys López Dominikana María García Luisa Jiménez Juana Villanueva Katherine Otaño Leidi Germán Eliveri Villanueva Isandrina Sánchez |
Przypisy
- ↑ Results [online], Judoinside.com [dostęp 2023-06-28] (ang.).
- p
- d
- e
- Igrzyska olimpijskie
- Mistrzostwa świata
- Mistrzostwa świata juniorów
- Mistrzostwa Europy
- Mistrzostwa Azji
- Mistrzostwa Afryki
- Mistrzostwa panamerykańskie
- Mistrzostwa Oceanii
- Mistrzostwa Ameryki Południowej
- Mistrzostwa Polski
- Akademickie mistrzostwa świata
- Wojskowe mistrzostwa świata
- Mistrzostwa Wspólnoty Narodów
Igrzyska | |||
---|---|---|---|
Świat |
|