Polska na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2018
Kod EA | POL | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Federacja | ||||||
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018 Berlin | ||||||
Liczba zawodników | 86 | |||||
|
Polska na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2018 – reprezentacja Polski podczas mistrzostw Europy w Berlinie, która liczyła 86 zawodników – 50 mężczyzn i 36 kobiet.
Występy reprezentantów Polski
Mężczyźni
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Poz. | Rezultat | Poz. | Rezultat | Poz. | ||
Bieg na 100 m | Dominik Kopeć | 10,37 | 10. q | 10,29 | 12. | NQ | |
Remigiusz Olszewski | 10,44 | =19. | NQ | ||||
Przemysław Słowikowski | 10,54 | 28. | NQ | ||||
Bieg na 400 m | Dariusz Kowaluk | 46,18 | 15. | NQ | |||
Łukasz Krawczuk | 46,17 | 14. q | 45,78 | 20. | NQ | ||
Karol Zalewski | —[a] | 45,11 | 6. Q | 45,34 | 4. | ||
Bieg na 800 m | Mateusz Borkowski | 1:46,41 | 2. Q | 1:46,54 | 7. Q | 1:45,42 | 5. |
Adam Kszczot | 1:46,31 | 1. Q | 1:46,11 | 1. Q | 1:44,59 | ||
Michał Rozmys | 1:48,01 | 17. Q | 1:46,17 | 3. Q | 1:45,32 | 4. | |
Bieg na 1500 m | Marcin Lewandowski | 3:40,74 | 2. Q | — | 3:38,14 | ||
Maraton | Błażej Brzeziński | — | 2:22:45 | 45. | |||
Arkadiusz Gardzielewski | — | 2:18:21 | 21. | ||||
Mariusz Giżyński | — | 2:16:02 | 13. | ||||
Artur Kozłowski | — | 2:26:28 | 52. | ||||
Yared Shegumo | — | DNF | |||||
Henryk Szost | — | 2:18:09 | 19. | ||||
Bieg na 110 m ppł | Damian Czykier | —[a] | 13,45 | 8. q | 13,38 | 4. | |
Artur Noga | 13,71 | 11. q | 13,66 | 19. | NQ | ||
Bieg na 400 m ppł | Patryk Dobek | —[a] | 48,75 | 2. Q | 48,59 | 5. | |
Jakub Mordyl | 51,15 | 18. | NQ | ||||
Bieg na 3000 m z przesz. | Krystian Zalewski | 8:29,11 | 8. Q | — | 8:38,59 | 7. | |
Sztafeta 4 × 100 m | Dominik Kopeć Remigiusz Olszewski Przemysław Słowikowski Krzysztof Grześkowiak Eryk Hampel Karol Kwiatkowski | DSQ | — | NQ | |||
Sztafeta 4 × 400 m | Dariusz Kowaluk Łukasz Krawczuk Karol Zalewski Kajetan Duszyński Rafał Omelko Mateusz Rzeźniczak | 3:02,75 | 5. q | — | 3:02,27 | 5. | |
Chód na 20 km | Artur Brzozowski | — | DSQ | ||||
Dawid Tomala | — | 1:25:06 | 19. | ||||
Chód na 50 km | Rafał Augustyn | — | 3:51:37 | 6. | |||
Adrian Błocki | — | 3:57:11 | 12. | ||||
Rafał Sikora | — | 3:52:56 | 7. |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Pozycja | Rezultat | Pozycja | ||
Skok w dal | Tomasz Jaszczuk | 7,88 | 6. q | 8,08 | 5. |
Trójskok | Karol Hoffmann | NM | – | NQ | |
Skok wzwyż | Sylwester Bednarek | 2,25 | 9. q | 2,24 | 7. |
Maciej Grynienko | 2,21 | 16. | NQ | ||
Skok o tyczce | Piotr Lisek | 5,61 | 1. q | 5,90 | 4. |
Robert Sobera | 5,36 | 25. | NQ | ||
Paweł Wojciechowski | 5,61 | 1. q | 5,85 | 5. | |
Pchnięcie kulą | Konrad Bukowiecki | 19,89 | 10. q | 21,66 | |
Michał Haratyk | 20,59 | 3. Q | 21,72 | ||
Jakub Szyszkowski | 19,67 | 13. | NQ | ||
Rzut dyskiem | Piotr Małachowski | NM | – | NQ | |
Robert Urbanek | 62,00 | 14. | NQ | ||
Rzut młotem | Paweł Fajdek | 77,86 | 1. Q | 78,69 | |
Wojciech Nowicki | 76,03 | 4. Q | 80,12 | ||
Rzut oszczepem | Marcin Krukowski | 84,35 | 3. Q | 84,55 | 4. |
Cyprian Mrzygłód | 83,85 | 4. Q | 80,20 | 9. | |
Bartosz Osewski | 74,80 | 21. | NQ |
Zawodnik | Konkurencja | 100 m | LJ | SP | HJ | 400 m | 110H | DT | PV | JT | 1500 m | Razem | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Paweł Wiesiołek | Rezultat | 10,95 | 6,93 | 12,79 | 1,93 | 49,75 | 15,10 | 45,68 | 4,70 | 55,57 | 4:37,03 | 7696 | 13. |
Miejsce | 9. | 23. | 26. | 21. | 18. | 19. | 3. | 11. | 17. | 10. | |||
Punkty | 872 | 797 | 654 | 740 | 826 | 837 | 781 | 819 | 671 | 699 |
Kobiety
Konkurencje biegowe
Konkurencje techniczne
Konkurencja | Zawodniczka | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Rezultat | Pozycja | Rezultat | Pozycja | ||
Skok o tyczce | Justyna Śmietanka | 4,20 | 20. | NQ | |
Trójskok | Anna Jagaciak-Michalska | 14,01 | 14. | NQ | |
Pchnięcie kulą | Paulina Guba | 18,66 | 3. Q | 19,33 | |
Klaudia Kardasz | 18,00 | 4. Q | 18,48 NU23R | 4. | |
Rzut dyskiem | Daria Zabawska | 53,94 | 22. | NQ | |
Rzut młotem | Joanna Fiodorow | 71,46 | 5. Q | 74,00 | |
Malwina Kopron | 71,14 | 6. Q | 72,20 | 4. | |
Anita Włodarczyk | 75,10 | 1. Q | 78,94 |
Uwagi
Bibliografia
- Final Entries – Athletes List by event European Athletics Championships 2018, Berlin/GER. european-athletics.org, 31 lipca 2018. [dostęp 2018-08-01]. (ang.).
- European Athletics Championships 2018 Sprint Events – List of directly qualified athletes in Semi-Finals. european-athletics.org. [dostęp 2018-08-01]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2018
|