Puchar Świata w kolarstwie torowym 2004
Puchar Świata w kolarstwie torowym | |
---|---|
2003 – 2004 – 2004/2005 | |
Zwycięzca | |
Niemcy |
Puchar Świata w kolarstwie torowym w sezonie 2004 to 12. edycja tej imprezy. Organizowany przez UCI, obejmował cztery rundy: w stolicy Rosji - Moskwie w dniach 13-15 lutego 2004 roku, w Meksykańskim Aguascalientes w dniach 12-14 marca 2004 roku, w brytyjskim Manchesterze w dniach 9-11 kwietnia 2004 roku oraz w australijskim Sydney w dniach 14-16 maja 2004. Była to ostatnia edycja Pucharu Świata, w której zawody rozgrywano w systemie letnim.
Trofeum sprzed roku obroniła reprezentacja Niemiec.
Klasyfikacja narodów
Miejsce | Państwo | Punkty |
---|---|---|
1. | Niemcy | 406 |
2. | Francja | 396 |
3. | Australia | 393 |
4. | Wielka Brytania | 339 |
5. | Holandia | 294 |
6. | Rosja | 265 |
7. | Stany Zjednoczone | 262 |
8. | Hiszpania | 203 |
9. | Ukraina | 184 |
10. | Białoruś | 129 |
Wyniki
Mężczyźni
Keirin
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Jens Fiedler | Jobie Dajka | Pavel Buráň |
2. | Aguascalientes | Mickaël Bourgain | Jan Van Eijden | José Antonio Escuredo |
3. | Manchester | Shane Kelly | Josiah Ng On Lam | Florian Rousseau |
4. | Sydney | Jobie Dajka | José Antonio Villanueva | Anthony Peden |
Klasyfikacja końcowa | Jobie Dajka | Mickaël Bourgain | Josiah Ng On Lam |
1000 m
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Theo Bos | Jason Queally | Carsten Bergemann |
2. | Aguascalientes | Stefan Nimke | Arnaud Tournant | Ben Kersten |
3. | Manchester | Craig MacLean | Theo Bos | Sören Lausberg |
4. | Sydney | Chris Hoy | Ahmed Lopez | Masaki Inoue |
Klasyfikacja końcowa | Theo Bos | Ahmed Lopez | Stefan Nimke |
Sprint indywidualny
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Jens Fiedler | René Wolff | Theo Bos |
2. | Aguascalientes | Mickaël Bourgain | Laurent Gané | Josiah Ng On Lam |
3. | Manchester | Damian Zieliński | Florian Rousseau | Jan Van Eijden |
4. | Sydney | Craig MacLean | José Antonio Villanueva | Takashi Kaneko |
Klasyfikacja końcowa | Damian Zieliński | René Wolff | Laurent Gané |
Sprint drużynowy
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Niemcy René Wolff Jens Fiedler Carsten Bergemann | Wielka Brytania Chris Hoy Craig MacLean Jason Queally | Hiszpania José Antonio Escuredo Salvador Melia José Antonio Villanueva |
2. | Aguascalientes | Francja Mickaël Bourgain Laurent Gané Arnaud Tournant | Japonia Toshiaki Fushimi Masaki Inoue Tomohiro Nagatsuka | Niemcy Stefan Nimke Michael Seidenbecher Jan Van Eijden |
3. | Manchester | Wielka Brytania Craig MacLean Jamie Staff Chris Hoy | Holandia Jan Bos Theo Bos Teun Mulder | Francja Grégory Baugé Florian Rousseau François Pervis |
4. | Sydney | Wielka Brytania Chris Hoy Craig MacLean Jamie Staff | Polska Rafał Furman Łukasz Kwiatkowski Damian Zieliński | Japonia Toshiaki Fushimi Yuichiro Kamiyama Tomohiro Nagatsuka |
Klasyfikacja końcowa | Wielka Brytania | Niemcy | Francja |
Wyścig indywidualny na dochodzenie
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Robert Bartko | Wołodymyr Diudia | Aleksiej Markow |
2. | Aguascalientes | Sergi Escobar | Fabien Sanchez | Wasil Kiryjenka |
3. | Manchester | Bradley McGee | Sergi Escobar | Paul Manning |
4. | Sydney | Paul Manning | Wołodymyr Diudia | Levi Heimans |
Klasyfikacja końcowa | Sergi Escobar | Paul Manning | Wołodymyr Diudia |
Wyścig drużynowy na dochodzenie
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Litwa Raimondas Vilčinskas Aivaras Baranauskas Linas Balciunas Tomas Vaitkus | Ukraina Wołodymyr Diudia Roman Kononenko Witalij Popkow Wołodymyr Zahorodny | Rosja Oleg Griszkin Aleksandr Chatuncew Aleksiej Markow Aleksiej Schmidt |
2. | Aguascalientes | Francja Anthony Langella Fabien Marciris Franck Perque Fabien Sanchez | Nowa Zelandia Jason Allen Richard Bowker Hayden Godfrey Timothy Gudsell | Hiszpania Carlos Castaño Sergi Escobar Guillermo Ferrer Asier Maeztu |
3. | Manchester | Wielka Brytania Robert Hayles Paul Manning Chris Newton Bryan Steel | Holandia Levi Heimans Jens Mouris Peter Schep Jeroen Straathof | Australia Ashley Hutchinson Brett Lancaster Bradley McGee Stephen Wooldridge |
4. | Sydney | Wielka Brytania Robert Hayles Paul Manning Russell Downing Bryan Steel | Holandia Levi Heimans Jens Mouris Peter Schep Jeroen Straathof | Niemcy Robert Bengsch Guido Fulst Christian Lademann Leif Lampater |
Klasyfikacja końcowa | Nowa Zelandia | Wielka Brytania | Francja |
Scratch
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Walter Pérez | Wołodymyr Rybin | Chris Newton |
2. | Aguascalientes | Colby Pearce | Gregory Henderson | Franco Marvulli |
3. | Manchester | Mark Renshaw | Franck Perque | Robert Hayles |
4. | Sydney | Robert Slippens | Dean Downing | Matthieu Ladagnous |
Klasyfikacja końcowa | Franco Marvulli | Colby Pearce | Robert Slippens |
Madison
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Argentyna Juan Curuchet Walter Pérez | Austria Roland Garber Franz Stocher | Rosja Oleg Griszkin Siergiej Kudencow |
2. | Aguascalientes | Ukraina Wołodymyr Rybin Wasyl Jakowlew | Szwajcaria Alexander Aeschbach Franco Marvulli | Austria Roland Garber Franz Stocher |
3. | Manchester | Czechy Martin Bláha Petr Lazar | Ukraina Wołodymyr Rybin Wasyl Jakowlew | Słowacja Martin Liška Jozef Žabka |
4. | Sydney | Argentyna Juan Curuchet Walter Pérez | Hiszpania Miguel Alzamora Joan Llaneras | Szwajcaria Franco Marvulli Bruno Risi |
Klasyfikacja końcowa | Szwajcaria | Argentyna | Austria |
Wyścig punktowy
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Marco Arriagada | Milton Wynants | Juan Curuchet |
2. | Aguascalientes | Juan Curuchet | Franck Perque | Angelo Ciccone |
3. | Manchester | Joan Llaneras | Wong Kam Po | Colby Pearce |
4. | Sydney | Colby Pearce | Chris Newton | Joan Llaneras |
Klasyfikacja końcowa | Joan Llaneras | Chris Newton | Colby Pearce |
Kobiety
Keirin
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Guo Shuang | Katrin Meinke | Oksana Griszyna |
2. | Aguascalientes | Simona Krupeckaitė | Jennie Reed | Anna Meares |
3. | Manchester | Jennie Reed | Susan Panzer | Daniela Larreal |
4. | Sydney | Guo Shuang | Jennie Reed | Katrin Meinke |
Klasyfikacja końcowa | Jennie Reed | Katrin Meinke | Oksana Griszyna |
500 m
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Natalla Cylinska | Jiang Cuihua | Yvonne Hijgenaar |
2. | Aguascalientes | Natalla Cylinska | Anna Meares | Yvonne Hijgenaar |
3. | Manchester | Yvonne Hijgenaar | Jiang Yonghua | Victoria Pendleton |
4. | Sydney | Yvonne Hijgenaar | Lori-Ann Muenzer | Clara Sanchez |
Klasyfikacja końcowa | Yvonne Hijgenaar | Natalla Cylinska | Jiang Cuihua |
Sprint indywidualny
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Swietłana Grankowska | Natalla Cylinska | Tamiłła Abasowa |
2. | Aguascalientes | Natalla Cylinska | Tanya Lindenmuth | Simona Krupeckaitė |
3. | Manchester | Victoria Pendleton | Iryna Janowycz | Susan Panzer |
4. | Sydney | Anna Meares | Tanya Lindenmuth | Lori-Ann Muenzer |
Klasyfikacja końcowa | Natalla Cylinska | Victoria Pendleton | Swietłana Grankowska |
Sprint drużynowy
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Rosja Swietłana Grankowska Oksana Griszyna | Francja Céline Nivert Clara Sanchez | Holandia Yvonne Hijgenaar Willy Kanis |
2. | Aguascalientes | Australia Rosealee Hubbard Anna Meares | Francja Céline Nivert Clara Sanchez | Holandia Yvonne Hijgenaar Willy Kanis |
3. | Manchester | Niemcy Katrin Meinke Susan Panzer | Francja Céline Nivert Clara Sanchez | Australia Rosealee Hubbard Kristine Bayley |
4. | Sydney | Niemcy Kathrin Freitag Katrin Meinke | Australia Rebecca Ellis Rosealee Hubbard | Rosja Oksana Griszyna Anastasija Czułkowa |
Klasyfikacja końcowa | Australia | Francja | Niemcy |
Wyścig indywidualny na dochodzenie
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Karin Thürig | Olga Slusariewa | Hanka Kupfernagel |
2. | Aguascalientes | Sarah Ulmer | Jelena Czałych | Emma Davies |
3. | Manchester | Katherine Bates | Emma Davies | Hanka Kupfernagel |
4. | Sydney | Sarah Ulmer | Karin Thürig | Alexis Rhodes |
Klasyfikacja końcowa | Sarah Ulmer | Karin Thürig | Emma Davies |
Scratch
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Olga Slusariewa | Ludmiła Wypyrajło | Giorgia Bronzini |
2. | Aguascalientes | Jelena Czałych | Gema Pascual | Sarah Ulmer |
3. | Manchester | Alison Wright | Rochelle Gilmore | Rebecca Quinn |
4. | Sydney | Adrie Visser | Gu Sung Eun | Rebecca Quinn |
Klasyfikacja końcowa | Olga Slusariewa | Ludmiła Wypyrajło | Gema Pascual |
Wyścig punktowy
Lp | Miasto | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|
1. | Moskwa | Olga Slusariewa | Belem Guerrero | Yoanka González |
2. | Aguascalientes | Erin Mirabella | Lada Kozlíková | Yoanka González |
3. | Manchester | Katherine Bates | Hanka Kupfernagel | Belem Guerrero |
4. | Sydney | Alexis Rhodes | Ludmiła Wypyrajło | Sarah Ulmer |
Klasyfikacja końcowa | Belem Guerrero | Yoanka González | Olga Slusariewa |
Linki zewnętrzne
- Wyniki na stronie UCI. oldsite.uci.ch. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-21)]. (ang.)